[ویدیو] چطور با عکاسی استاپ‌موشن ویدیو بسازیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

عکاسی استاپ‌موشن یکی از راه‌های ساده ساخت انیمیشن یا فیلم‌های کوتاه است که علاوه بر سادگی جذابیت زیادی هم دارد.

برای این کار به چند چیز نیاز دارید: یک دوربین دیجیتال، یک کامپیوتر و کمی تخیل. با این مثلث قادرید بهترین ویدیوها را بسازید. حتی کارگردان‌های صاحب نامی مثل تیم برتون هم از این تکنیک استفاده کرده‌اند. راه‌های مختلفی برای ساخت، ویرایش و آماده‌سازی نهایی یک ویدیو که با استفاده از عکاسی استاپ‌موشن ساخته شده باشد وجود دارند. در این ویدیو عکاسی استاپ‌موشن و ساخت یک ویدیوی ساده آموزش داده شده است.

در این ویدیو تریشا زمپ که در حوزه عکاسی استاپ‌موشن فعال است با ترفندهایی ساده این شیوه عکاسی را آموزش می‌دهد.

او در این ویدیو لوگوی برنامه The Slanted Lens را از طریق شیوه عکاسی استاپ‌موشن می‌سازد.  تریشیا از کودکی رویای ساخت استاپ‌موشن را در سر داشته و ظاهرا در دوران جوانی برای ساخت موزیک ویدیو از این تکنیک بهره گرفته است. وقتی اینستاگرام امکان آپلود ویدیو را فراهم کرد، او هم از این قابلیت استفاده‌ای تمام عیار کرد و با انتشار ویدیوهای‌اش در این شبکه اجتماعی مشهور شد. او در این ویدیو تکنیک‌های ساده‌ای درباره ثابت نگه‌داشتن دوربین، تنظیمات نور، عکاسی در بازه‌های زمانی مختلف در حالی که چیدمان تصویر به شکل‌های مختلف تغییر کرده و شیوه انجام تغییرات صحنه عکاسی را به شکل مختصر آموزش می‌دهد. اگر برای‌تان جالب است از شیوه ساخت ویدیوهایی که با این تکنیک تولید می‌شوند سر در آورید ویدیوی زیر را تماشا کنید:برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. ziba

    یه ویدعو گذاشتید همش وسطش قعط میشه. یک هفته است من میخوام این ویدیو رو بببینم. صد بار تلاش کردم. یا نزارید یا درست بزارید. این چه وضعشه اخه. دانلودشم که نمیشه کرد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما