بخش موبایل ال‌جی هنوز هم زیان‌ده است

اسماعیل دلخموش ۵ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۰ 22 جولای 2018

شرکت ال‌جی گزارش فصل سوم مالی خود در سال میلادی جاری را منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد روندی که از آغاز سال برای ال‌جی شروع شده بود همچنان ادامه دارد. در مجموع شرکت به لطف بخش لوازم خانگی شرایط خوبی دارد اما شاخه مربوط به موبایل شرکت هنوز هم سوددهی ندارد. درآمد سه ماهه سوم سال میلادی جاری ال‌جی ۱۳.۴۴ میلیارد دلار بوده؛ رقمی که افزایش ۱۵ درصدی نسبت به همین بازه زمانی در سال میلادی گذشته را نشان می‌دهد. در این مدت درآمد عملیاتی هم تقریبا دوبرابر شده و به رقم ۴۵۵.۷ میلون دلار رسیده.

ضرردهی بخش موبایل ال‌جی نسبت به سال قبل کاهش یافته اما هنوز هم بخش موبایل از نظر تامین سود بدترین بخش این شرکت به حساب می‌آید.

درآمد بخش موبایل ال‌جی ۲.۴۸ میلیارد دلار گزارش شده؛ رقمی که افزایش ۸ درصدی نسبت به سال گذشته و افزایش ۴ درصدی نسبت به فصل مالی قبل در همین سال را نشان می‌دهد. عمده این درآمد از فروش G6 پرچم‌دار جدید ال‌جی تامین شده و باقی آن هم به گوشی‌های میان‌رده‌ای مثل Q6 یا گوشی‌های سری K مرتبط است. با این وجود باید به این موضوع اشاره کنیم که افزایش درآمد ال‌جی در بخش موبایل هنوز هم این بخش را به سوددهی نرسانده و ال‌جی در این حوزه شاهد ضرر عملیاتی ۳۳۱.۳۷ میلیون دلاری بوده است. البته ضرردهی بخش موبایل ال‌جی نسبت به سال قبل کاهش یافته اما هنوز هم بخش موبایل از نظر تامین سود بدترین بخش این شرکت به حساب می‌آید.

منبع: GSMArena


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. محمد محمد

    با جی۴ و بوت لوپ شدن های چند مدل دیگرش، سال ها طول میکشه دوباره اعتماد مردم رو به دست بیاره. هرچند که هنوز هم موبایل هاش ضعیفه. وی۳۰ چند هفته پیش اعلام شد میزان نور صفحش یکدست نیست و ال جی هم تأیید کرد اما با جواب سر بالا. ال جی فقط به ظاهر می پردازه، کیفیت قطعات و خط تولید اصلاً ارزش ندارن.