هایلایت؛ کرواسی جام جهانی ۲۰۱۸ را با یک برد خوب شروع کرد

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۴ ۲۹ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
جام جهانی 2018

کرواسی با یک ارائه نمایش خوب موفق شد کار خودش در جام جهانی ۲۰۱۸ را با پیروزی آغاز کند. در آخرین بازی روز سوم جام جهانی ۲۰۱۸، تیم های کرواسی و نیجریه در دومین بازی گروه چهارم از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی در نهایت با دو گل به سود کروات ها به پایان رسید.

بازی در ابتدا با برتری کرواسی آغاز شد اما پس از مدتی متعادل تر و بیشتر در میانه زمین دنبال شد تا اینکه کرواسی روی کرنر ارسالی لوکا مودریچ و با ضربه سر ماریو مانژوکیچ که به مدافع نیجریه برخورد کرد و تغییر مسیر داد به گل رسید. کرواسی در ادامه از جلو کشیدن تیم حریف استفاده کرد و روی ضد حملات چند بار خطرناک ظاهر شد اما چند فرصت این تیم با بدشانسی از دست رفت تا نیمه اول با همان یک گل به پایان برسد.

نیجریه بازی را در نیمه دوم هجومی آغاز کرد و در ابتدای این نیمه فشار زیادی روی دروازه کرواسی وارد اما جدی ترین موقعیت این نیمه در دقیقه ۵۵ نصیب کرواسی شد که ضربه آنته ربیچ با اختلافی اندک از بالای دروازه به بیرون رفت. تیم کرواسی در ادامه توانست بازی را کنترل کند و در دقیقه ۶۹ به دلیل خطای مدافع حریف روی مانژوکیچ هنگام کرنر ارسالی صاحب ضربه پنالتی شد. لوکا مودریچ موفق شد این ضربه را به گل تبدیل کند تا اختلاف به دو گل برسد. نیجریه در ادامه نتوانست خطری روی دروازه کرواسی ایجاد کند تا بازی با همان دو گل به پایان برسد.

کرواسی با این پیروزی ۳ امتیازی شد تا در صدر گروه چهارم قرار بگیرد. تیم های آرژانتین و ایسلند با یک امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند و نیجریه هم قعرنشین شد. کرواسی در بازی بعدی خود در روز پنج شنبه به مصاف آرژانتین می رود و در دور سوم مرحله گروهی هم با ایسلند بازی خواهد کرد.

گزیده بازی گروه D، بازی‌های آرژانتین-ایسلند و کرواسی-نیجریه را ببینید:

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar hadi

    پرچم کرواسی بالاست