برنامه Android Auto اطلاعات کاربران را جمع‌آوری نمی‌کند

مجید نوردوست ۱۷ مهر ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۵ 8 اکتبر 2015
Android Auto

به‌تازگی در سایت Motor Trend مقاله‌ای منتشر شده و در بخشی از آن گفته شد که برنامه «اندروید اتو» (Android Auto) که روی برخی خودروها قرار دارد، اطلاعات کاربران را جمع‌آوری می‌کند. این موضوع باعث شد که بسیاری از کاربران نسبت به در خطر افتادن اطلاعاتشان نگران شوند. به‌تازگی گوگل نسبت به این خبر واکنش نشان داده است.

گوگل اعلام کرد که برنامه اندروید اتو اطلاعات کاربران را جمع‌آوری نمی‌کند.

گوگل گفت: “ما حریم شخصی کاربران را بسیار جدی می‌گیریم و اطلاعات کاربران را جمع‌آوری نمی‌کنیم. کاربران می‌توانند به شکل دلخواه اجازه دسترسی برنامه‌ اندروید اتو به اطلاعات خودرو را بدهند. این برنامه با بررسی میزان سوخت و موارد دیگر می‌تواند تجربه رانندگی بهتری برای کاربران به همراه بیاورد. همچنین این برنامه با اتصال به شبکه GPS می‌تواند مسیرهای دقیق‌تری را به کاربران معرفی کند.”

در مقاله سایت Motor Trend گفته شد بود که شرکت پورشه به همین دلیل از برنامه Car Play‌ روی اتومبیل‌های ۹۱۱ Carrera و ۹۱۱ Carrerra S استفاده کرده تا اطلاعات کاربران امن بماند. گوگل گفته این برنامه برای رانندگی بهتر، اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند و استفاده دیگری از آن‌ها نمی‌شود.

درحالی که گوگل استفاده‌های دیگر از اطلاعات کاربران را رد کرده، هنوز مشخص نیست که چرا شرکت پورشه از برنامه Car Play روی خودروهایش استفاده کرده است.

منبع: The VergeGSM Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. مهدی مهدی

    گوگل همه چیز را جمع می کند و در اختیار مراجع مختلف از جمله شرکت های بازاریابی و دستگاه های اطلاعاتی آمریکا قرار می دهد و این حرف ها کشک است که اطلاعات جمع نمی کند، پورشه هم برای این امر این کار را انجام داده است…