برنامه Google Play Sevices بیش از ۵ میلیارد بار دانلود شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اپلیکیشن Google Play Services از جمله برنامه‌هایی به حساب می‌آید که به صورت پیش فرض روی همه گوشی‌های اندرویدی نصب شده است. این برنامه به نوعی پیش نیاز برای نصب اکثر اپلیکیشن‌های اندرویدی به حساب می‌آید و به همین دلیل باید آن را به‌روز نگه‌داشت. امروز مشخص شده که این برنامه به اولین اپلیکیشنی تبدیل شده که بیش از ۵ میلیارد بار دانلود شده است.

البته در این اطلاعات گفته نشده که چه تعداد از این میزان دانلود مربوط به گوشی‌های اندرویدی فعال می‌شوند. قطعا بسیاری از گوشی‌هایی که در سال‌های گذشته Google Play Services را دانلود کرده‌اند اکنون فعال نیستند و با گوشی‌های جدیدتر جایگزین شده‌اند.

البته شرکت گوگل در مراسم Google I/O 2017 به این موضوع اشاره کرده بود که تا این لحظه ۲ میلیارد گوشی فعال اندرویدی در دنیا وجود دارند. پس می‌توانیم نتیجه بگیریم که از آمار ۵ میلیارد دانلود برنامه Google Play Services حداقل ۲ میلیارد آن گوشی‌های فعال هستند.

البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که مثلا در کشور چین، گوشی‌های اندرویدی بدون این برنامه عرضه می‌شوند و به احتمال زیاد این گوشی‌‌ها جزو آمار آعلام شده، قرار نگرفته‌اند.

منبع: androidpolice
telegram_ad2_1



برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. وحید

    کاشکی میگفتین که چرا گوشی های که در چین عرضه میشن فاقد این برنامه هستن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما