بزرگ‌ترین خودکشی نهنگ‌ها در نیوزیلند رخ داد

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بیش از ۶۰۰ نهنگ در سواحل کشور نیوزیلند خود کشی کردند. در حال حاضر بسیاری از مردم برای نجات دادن نهنگ‌هایی که هنوز زنده هستند، تلاش می‌کنند تا آن‌ها را به دریا بازگردانند؛ اما برخی از آن‌ها در همین مدت جان خودشان را از دست داده‌اند.

در روز ۲۲ بهمن ماه نزدیک به ۴۰۰ نهنگ خودشان به یکی از جزیره‌های جنوبی کشور نیوزیلند رساندند که بعدا تعداد آن‌ها به ۶۰۰ عدد افزایش پیدا کرد. گفته شده که از این تعداد ۳۰۰ تای آن‌ها مرده‌اند و با تلاش‌های مردم ۱۰۰ تای آن‌ها به دریا بازگردانده شده‌اند. در حال حاضر دولت کشور نیوزیلند گفته که به کمک مردم برای نجات نهنگ‌ها نیاز دارد.

البته این بزرگ‌ترین خودکشی نهنگ‌ها در تاریخ نیست. نزیک به ۱۰۰ سال پیش نزدیک به ۱۰۰۰ نهنگ در سواحل کشور نیوزیلند خودکشی کردند. در سال ۱۹۸۵ هم ۴۵۰ نهنگ دیگر هم در این کشور خودکشی کردند. هنوز آمار مشخصی تعداد نهنگ‌هایی که در اطراف کشور نیوزیلند زندگی می‌کنند در دست نیست، اما محققان می‌دانند که این جانوران به شکل خانوادگی در گروه‌های بزرگ حضور دارند.

باید به این موضوع اشاره کنیم که هنوز دلیل قطعی برای خودش کشی نهنگ‌ها پیدا نشده و به همین دلیل نمی‌شود جلوی این اتفاق را گرفت.

stranding_2 stranding_3 stranding_4

منبع:‌ The Verge

‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar مهدی قراری

  اخه واقعا چرا؟؟

 2. Avatar محسن ن

  شاید راه گم کرده باشن .. تو مسیریابی دچار مشکل شده باشن

 3. Avatar مسعود صادقی

  عکس آخری خیلی غم انگیز بود

 4. Avatar amir abbas

  آقای نوردوست
  علت خودکشی این موجودات دوس داشتنی چیه؟
  دلم سوخت
  علتش رو بگین ممنون میشم

  1. Avatar محمد علیزاده

   خط آخر نوشته شده:
   باید به این موضوع اشاره کنیم که هنوز دلیل قطعی برای خودش کشی نهنگ‌ها پیدا نشده و به همین دلیل نمی‌شود جلوی این اتفاق را گرفت.