بطری آبی که از هوا، آب آشامیدنی تولید می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
This Bottle Turns The Air Into Drinkable Water

شرکت Retezar بطری آبی اختراع کرده که می‌تواند هوا را به آب آشامیدنی تبدیل کند.

بطری آب شرکت Retezar در مدت یک ساعت نزدیک به ۰٫۵ لیتر آب آشامیدنی تولید می‌کند.

اگر در زمان دوچرخه سوای با کمبود آب مواجه شدید، می‌توانید از قمقمه‌ای که در اختیار دارید استفاده کنید. اگر آب قمقمه تمام شده بود می‌توانید با مراجعه به خانه آن را پر کنید یا حتی می‌توانید از مغازه برای خودتان آب بخرید؛ اما اگر در جایی دوچرخه سواری می‌کردید که آب نبود، باید چه کاری انجام داد؟

اینجاست که اختراع شرکت Retezar به کمک شما می‌آید. این شرکت یک بطری طراحی کرده که می‌تواند هوا را به آب آشامیدنی تبدیل کند. این بطری رطوبت موجود در هوا را فشرده می‌کند و آن را از دندانه‌های آب گریزی (Hydrophobic) که برای این بطری طراحی شده عبور می‌دهد. همین موضوع باعث می‌شود که آب در بطری به وجود بیاید.

براساس اطلاعات منتشر شده این بطری می‌تواند در یک ساعت نزدیک به ۰٫۵ لیتر آب درست کند. شاید این زمان کمی طولانی باشد، اما این دستگاه با توجه به رطوبت هوا می‌تواند آب بیشتری درست کند. سازندگان گفته‌اند که این بطری در مکان‌هایی که رطوبت هوا بین ۸۰ تا ۹۰ درصد باشد و دمای هوا هم بین ۲۶ تا ۴۰ درجه قرار بگیرد عملکرد خوبی خواهد داشت.

در حال حاضر تنها مدل آزمایشی این بطری ساخته شده و زمان زیاد باقی مانده تا به شکل تجاری راهی بازار شود. هنوز مشخص نیست که اگر گرد و خاک وارد فیلترهای این بطری شوند، چه اتفاقی رخ می‌دهد. این بطری فعلا به شکلی ساخته شده که نمی‌توان فیلترهای آن را عوض کرد.

سازندگان این بطری قصد دارند در آینده کمک‌های مالی مردمی برای تولید نهایی این بطری جمع‌آوری کنند.

منبع: Ubergizmoبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما