رکورد جدید تمام کردن سوپر ماریو: ۴ دقیقه و ۵۷ ثانیه

۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

گیمرهای تمام دنیا از سال ۱۳۶۴ سوپرماریو یا همان قارچ‌خور خودمان را در کنسول‌های نینتندو بازی می‌کنند و انگار هنوز هم کارشان با این بازی تمام نشده است. با این که بیشتر گیمرها بارها این بازی کلاسیک را تا انتها طی کرده‌اند، بعضی‌ها از شست‌های فولادین‌شان را به سطح دیگر برده‌ و در اتمام بازی در سریع‌ترین زمان ممکن با یکدیگر کل می‌اندازند. این حرکت که «اسپیدران» (Speedrun) نام دارد، به معنای تمام کردن بازی در سریع‌ترین زمان ممکن است. بازی‌های مختلف، اسپیدران‌ها و رکوردهای مخصوص به خودشان را دارند.

رکورددار جدید سوپرماریو، کانالی یوتیوبی به نام «داربین» (Darbian) است. او موفق شده این بازی را در ۴ دقیقه و ۵۷ ثانیه و ۲۶۰ هزارم ثانیه با یک کنسول بازی نینتندو (NES)، به اتمام برساند.

طبق آمار موجود در وب‌سایت Speedrun.com، او با اختلاف ۰٫۰۰۰۷ ثانیه از رکورددار پیشین جلو افتاده است.

موفقیت شگفت‌آور داربین، بشر را یک قدم به رقابت با مهارت و هوش کامپیوتر نزدیک‌تر کرده (اگرچه درک این سخت است که چگونه شکست کامپیوتر توسط انسان در یک بازی ویدیویی، می‌تواند به بشر کمک کند تا در آینده‌ای نه چندان دور در مقابل ربات‌ها بایستد)، و شاید رکورد داربین، آخرین رکورد در تمام کردن سریع بازی سوپرماریو توسط یک نفر باشد.

البته ابزارهایی هم هستند که صرفا برای بازی سوپرماریو ساخته شده‌اند و تمام فوت و فن و میانبرهای این بازی را می‌دانند. این ابزارها در جایگاه انسان بازی می‌کنند توانسته‌اند سوپرماریو را در مدت زمان ۴ دقیقه و ۵۷ ثانیه و ۳۱ هزارم ثانیه تمام کنند. ویدیوی این ابزار و نحوه‌ی تمام کردن بازی‌اش در کانال TASVideoChannel یوتیوب موجود است. آخرین رکورد داربین تنها یک بیستم ثانیه از کمترین زمان انجام شده توسط چنین ابزارهایی، بیشتر است.

فکر کنید یک نژاد بیگانه از فضا در تلاش است برای حفظ گونه‌ی خود، از میان انسان‌ها و البته با استفاده از بازی سوپرماریو کارآموز بگیرد و با آزمودن مهارت استفاده از دست، سرعت واکنش و هماهنگی دست و چشم یکی از ما را انتخاب کند، داربین ناجی سیاره‌ی بیگانه‌ها می‌شود.

منبع: CNET

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. رضا

    خیلی عالی بود ولی این کار بدون تمرین امکان پذیر نیست چیزی که ربات نیاز به اون نداره ودراین جور موارد پیش بینی دقیقتری داره . حالا جدا ازاین بحث شاید درکل دنیا یکی دونفر اینقد سریع باشن ولی دربین یه دنیا ربات ممکنه فقط یکی دوتاش کند باشن بقیه سریع هستن واین خیلی خطرناکه که ربات بیاد بین انسانها . قطعا خیلی زود انسانها را مانند حیوانات میندازن به قفس و تصمیم میگیرن که یا انسان را از بین ببرن یا بعنوان موجودی بی ارزش ولش کنن تا در قفس ها بمیرن

  2. امیر

    یعنی کف کردم
    خدایی دمش گرم
    دل من خوش بود بدون سوختن بازی رو به اخر رسوندم(البته بدون استفاده از میانبر)

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه