شما بگویید؛ تیم برزیل بهتر است یا آلمان؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۸ ۲۹ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
برزیل یا آلمان

یکی طبق آمار پرافتخارترین تیم جام جهانی است. برزیل با کسب پنج عنوان قهرمانی در طول تاریخ جام جهانی رکورددار است. از آن طرف آلمان فقط یک قهرمانی کم دارد که رکورد تاریخی برزیل را بشکند و خیلی‌ها معتقدند آلمان امسال این قدرت را دارد که مدافع عنوان قهرمانی‌اش باشد. برزیل و آلمان همیشه رقیب یکدیگر هستند.

آمار برزیل همچنان تکان‌دهنده‌تر از تیم آلمان است. آنها از ۱۰۴ مسابقه‌ای که در جام جهانی بازی کرده‌اند ۷۰ بار توانسته‌اند برنده بازی شوند. آلمان دو بازی بیشتر از آنها دارد و ۶۶ بار به پیروزی دست پیدا کرده.

با این حال طرفداران هر دو تیم معتقدند که تیم‌شان بهترین تیم جام‌ جهانی ۲۰۱۸ است. برزیلی‌ها و آلمانی‌ها می‌گویند جام جهانی از روزی آغاز می‌شود که تیم آنها بازی را شروع می‌کند. این ماجرا هم به قدرت این دو تیم، هم سابقه‌شان و هم سابقه هواداران‌شان برمی‌گردد.

آمار را که در نظر بگیرید برزیل جلوتر است اما هواداران آلمان معتقدند در تاریخ جام جهانی آلمان مقتدرتر ظاهر شده است. آنها همیشه تیم جنگنده‌ای بودند. هر دو تیم بازیکنان ستاره‌ای در تاریخ‌شان دارند: پله که اسطوره است و بکن‌باوئر که به قیصر شهرت دارد. همین الان یکی نیمار دارد و آن یکی تونی کروس.

در جام جهانی ۲۰۱۸ هم هر دویشان جزو مدعیان قهرمانی هستند اما آلمان در مرحله مقدماتی مقتدرانه‌تر ظاهر شده است. شما بگویید که بنظرتان آلمان تیم موفق‌تر و بهتری است یا برزیل؟شانس کدام‌شان امسال بیشتر است و هوادار کدام یکی هستید؟

گزیده نظرات شما درباره این دو تیم در ویدیوکست‌های جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ خوانده می‌شود و می‌توانید فردا در ویدیوکست‌مان ببینید تیم شما طرفدار بیشتری دارد یا تیم مقابل.

بخصوص که امشب هم دو تیم برزیل و آلمان هر دو به مصاف حریفان‌شان می‌روند. خوشبختانه یکی در گروه E حضور دارد و دیگری در گروه F و در دوره مقدماتی به هم نمی‌خورند اما شاید روز یازدهم تیرماه با هم بازی داشته باشند. بنظرتان کدام‌شان تیم برنده می‌شود؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۰ comment
 1. خشایار شاهسون خشایار شاهسون

  آلمان ❤ 🙂

  1. Avatar علی

   ایول خشایار جان. فقط آلمان.

   1. خشایار شاهسون خشایار شاهسون

    با اینکه باخت، بازم ویوا ژرمن 🙂 ❤

 2. Avatar محمد شاهمرادی

  برزیل و فکر میکنم این دوره قهرمان بشه????????

 3. Avatar Mery

  آلمان قهرمانه! 🙂

 4. Avatar Muhamad

  فرانسه بهتر نیست ؟!
  موافقا لایک یادتون نره.????

 5. Avatar آهوخوش

  اما تکنیک نمی تونه در مقابل نظم کاری بکنه همنطور که مسی در مقابل ایسلند کاری از دستش بر نیومد. قطعا آلمان.

 6. Avatar بهنام

  فقط ایتالیا کبیر قهرمان ۴ دوره جهان
  ایتالیا کابوس جفت تیمایی که اسم بردید هست به خصوص آلمان!
  فورزا italy

 7. Avatar علی

  این جام جهانی همه مدعی شدن. مثه قبل نیست که یه تیم بیاد 6 تا بزنه الان آلمان اسپانیا برزیل فرانسه و آرژانتین مدعی های اصلی قهرمانی هیچ کدوم نتونستن حریفاشونو ببرن به جز فرانسه ک اونم همچین مالی نبود…
  ولی با این حال: آلمان!

 8. Avatar زهره

  برزیل

 9. Avatar khashayar

  Germany

 10. Avatar مهرداد منوچهرنیا

  المان

 11. Avatar فرشید

  آآآآآآآآآرررررررررررژژژژژژژژژاااااااااااانتین
  بعد
  برزیل

 12. Avatar Keiser

  والاه منم طرفدار آلمانم ولی با این وضع احتمالش کمه. برزیل احتمالش خیلی بیشتره.

 13. Avatar najla

  برزیل

 14. Avatar transit-bnd

  برزیل

 15. Avatar شهریار

  برزیلته

 16. Avatar مريم

  برزيل تيم قويتريه3

 17. Avatar آقا مجتبی

  دویچلند ❤ ❤ ❤

 18. Avatar مهدی

  هیچکدوم بهتر نیستن و جفتشون بدترین تیم های این جام بودن که با سگ مرگی بردن دلیل نمیشه چون یه زمانی قهرمان بودن الانم قهرمان بدونیمشون