به‌روزرسان نقشه گوگل برای iOS قیمت بنزین را نشان می‌دهد

زهرا غلامی ۲۴ آذر ۱۳۹۴ | ۰۸:۴۵ ۵ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نقشه گوگل

در به‌روزرسان جدیدی که برای اپلیکیشن نقشه گوگل ارایه شده، ویژگی‌های نمایش قیمت بنزین و جهت‌یابی آف‌لاین اضافه شده است.

اپلیکیشین نقشه گوگل همچنین شلوغ‌ترین زمان‌های مراکز و شرکت‌های مختلف را نشان می‌دهد.

در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل I/O، این شرکت ویژگی‌های جدیدی را برای سرویس نقشه‌ گوگل (Google Maps) معرفی کرد که قرار بود در طول سال به این سرویس راه یابند. حدودا یک ماه پیش نسخه‌ی اندروید نقشه گوگل، ویژگی‌های جهت‌یابی آف‌لاین، قیمت بنزین و دسترسی آف‌لاین به اطلاعات شرکت‌های مختلف را دریافت کرد.

حالا گوگل در به‌روزرسانی که اخیرا برای نسخه‌ی iOS نقشه گوگل منتشر کرده که این ویژگی‌های ذکر شده را به آیفون می‌آورد. نقشه گوگل هنوز تا اینکه به صورت آف‌لاین کاملا کار کند، فاصله‌ی زیادی دارد. مسیر حمل و نقل شهری، دوچرخه سواری و پیاده‌روی هنوز به صورت آف‌لاین قابل دسترسی نیستند.

نقشه گوگل

حالا با جستجوی پمپ‌های بنزین در این اپلیکیشن قیمت هر لیتر بنزین هم نمایش داده می‌شود. این قیمت‌ها درست پایین نام پمپ بنزین مورد نظر نشان داده خواهد شد. اپلیکیشین نقشه گوگل همچنین شلوغ‌ترین زمان‌های مراکز و شرکت‌های مختلف را نشان می‌دهد. به عنوان مثال با کمک آن شما می‌توانید بفهمید که مرکز تجاری یا باشگاه مورد نظرتان تا چه حد شلوغ است.

در این مرحله، پیدا کردن شرکت‌ها به صورت آف‌لاین هنوز به‌‌طور منظم کار نمی‌کند و دانلود ناحیه‌ی خاصی برای استفاده‌ی آف‌لاین چندان کار ساده‌ و دم دستی نیست. اما به طور قطع، با گذر زمان و همکاری شرکت‌های مختلف این ویژگی‌ها منسجم‌تر خواهد شد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما