بیل گیتس هم عضو اینستاگرام شد

اسماعیل دلخموش ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اینستاگرام یک عضو تازه پیدا کرده. صبح جمعه «بیل گیتس» موسس شرکت مایکروسافت به این شبکه اجتماعی پیوسته است. بیل گیتس فعالیت خود در این شبکه به اشتراک‌گذاری تصویر را با نام کاربری «thisisbillgates»  آغاز کرد (نام کاربری «billgates» قبلا در اینستاگرام استفاده شده بود). اولین پست اینستاگرام بیل گیتس یک اسلایدشو شامل ۳ تصویر از تانزانیا بود.

ورود بیل گیتس به اینستا سه هفته پس از ورود یک میلیاردر دیگر حوزه تکنولوژی یعنی جف بزوس مدیر عامل آمازون رخ داد.  بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که بزوس روز ۵ ام مردادماه توانست برای مدتی رکورد بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان را در لیست میلیاردهای مجله فوربز بشکند. گرچه بیل گیتس دوباره به رتبه اول این لیست برگشته و در دو دهه گذشته هم در همین رتبه قرار داشته است.

در حالی که اولین پست جف بزوس فیلمی است که از طریق پهپاد ضبط شده و تبلیغی برای کارخانه ساخت موشک بزوس است، اولین پست اینستاگرام بیل گیتس به فضای کسب و کار تعلق ندارد و مربوط به حضور او کنار کودکان تانزانیایی و چشم‌انداز امیدوارانه‌ای است که تلاش کرده در نوشته‌اش درباب پیشرفت جهان ترسیم کند.

بیل گیتس مدت‌ها است که عضو فیسبوک است و از سال ۲۰۰۹ هم به عضویت توییتر درآمد.

در حال حاضر نفوذ اینستاگرام به شکل قابل‌توجهی افزایش یافته است. شرکت فیسبوک که اینستاگرام را در اختیار دارد اعلام کرده که این شبکه به آمار ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است. این عدد حدودا دوبرابر آمار کاربران فعال توییتر است که سال ۲۰۱۶ اعلام شده بود. البته هنوز هم فیسبوک بزرگترین شبکه اجتماعی جهان است؛ شبکه‌ای که امسال به ۲ میلیارد عضو رسید.

‌‌

منبع: The Forbes

‌‌

برچسب‌ها :
دیدگاه شما