مدل دسکتاپ تراشه‌های GTX 1080 برای لپ‌تاپ عرضه می‌شوند

۱۶ خرداد ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت NVIDIA که به‌تازگی دو کارت گرافیکی GTX 1080 و GTX 1070 را برای کامپیوترهای دسکتاپ معرفی کرده، قصد دارد تراشه‌ی این کارت‌های گرافیکی را برای لپ‌تاپ‌ها هم عرضه کند. براساس اطلاعات قرار گرفته در سایت PCGamer شرکت NVIDIA سری ۱۰ تراشه‌های گرافیکی خودش را بین مرداد و شهریور راهی بازار می‌کند تا بتوان از آن‌ها روی لپ‌تاپ‌های مختلف استفاده کرد.

شرکت NVIDIA سری ۱۰ تراشه‌های گرافیکی خودش را بین ماه‌های مرداد و شهریور برای لپ‌تاپ‌های مختلف عرضه می‌کند.

شرکت NVIDIA قبلا از تراشه‌های M برای لپ‌تاپ‌ها استفاده می‌کرد. تراشه‌هایی که در مقایسه با مدل دسکتاپ قدرت کمتری داشتند؛ اما به نظر می‌رسد که این شرکت چنین سیاستی را کنار گذاشته و قصد دارد از همان تراشه‌های دسکتاپی در لپ‌تاپ‌ها هم استفاده کند. البته در گذشته شرکت‌های مختلف توانسته بودند تراشه‌های گرافیکی مدل دسکتاپ را روی لپ‌تاپ‌ها قرار دهند که از جمله‌ی این محصولات می‌توان به MSI GT72 Dominator Pro Dragon Edition‌ یا Origin Eon17-SLX اشاره کرد.

تفاوت اصلی میان تراشه‌های گرافیکی دسکتاپی و مدل لپ‌تاپی آن‌ها در طراحی و مصرف انرژی است. البته این احتمال وجود دارد که فرکانس تراشه‌های جدید شرکت NVIDIA که برای لپ‌تاپ طراحی شده‌اند، کمتر از مدل اصلی باشد که برای کامپیوتر ساخته شده است.

البته عرضه‌ی تراشه‌های سری ۱۰ برای لپ‌تاپ‌ها باعث می‌شود که کاربران بتوانند بازی‌های واقعیت مجازی را هم روی سیستم‌های خودشان اجرا کنند.

‌‌‌‌

منبع: LAPTOPMAG

‌‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه