۱۱ ترفند پوشیدن کفش پاشنه بلند برای مدت زمان بیشتر

۲۳ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند بدون شک یک انتخاب مناسب برای داشتن استایل زیبا و رسمی‌تر است و از زمانی که پای خود را در عرصه مد و فشن وارد کرد، طرفداران بسیاری را به سمت خود کشانده است. ولی به نظر می‌رسد با آمدن انواع کفش‌های راحتی و تخت، پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانم‌ها سخت‌تر شده و به شکل یک چالش جدی در آمده است. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید و سعی می‌کنید از پوشیدن کفش پاشنه بلند فرار کنید، بدانید که قرار است با خواندن این مقاله این مسئله را برای همیشه حل کنید. برخی از ترفندهای ساده، به راحتی و دوام بیشتر پا در کفش پاشنه بلند کمک می‌کند.

کفش پاشنه بلند باعث می‌شود تا پاهای شما کشیده‌تر به نظر برسند و فرم زیباتری داشته باشند و مهم‌تر اینکه قدتان را بلندتر می‌کند. این تغییرات اعتماد به نفستان را افزایش می‌دهد و برای یک مهمانی و مراسم مهم، ظاهری برازنده و ظریف‌تری به شما می‌بخشد. در بسیاری از منابع گفته شده پوشیدن کفش پاشنه بلند به دلیل اینکه پنجه و قسمت‌های دیگر پا را تحت فشار قرار می‌دهد، مضر است. این نکته صحیح است؛ نباید کفش‌های پاشنه بلند را برای مدت طولانی به پا کرد و همچنین به سراغ پاشنه‌های بسیار بلند رفت. پس اگر هنگام پوشیدن و راه رفتن احساس درد و ناراحتی داشتید، آن را به چشم یک هشدار ببینید. بی‌توجهی به این هشدار، آسیب کفش پاشنه بلند را بیشتر می‌کند. ما برای جلوگیری از آسیب و درد پا ۱۱ راه حل کاربردی به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۱- اگر خسته شدید، کفش‌ها را از پا در نیاورید

شاید باورتان نشود ولی زمانی که برای استراحت چند دقیقه‌ای، کفش‌های خود را در می‌آورید، درد پا تشدید می‌شود و التهاب و ورم پا شرایط بدتری پیدا می‌کند. در آوردن کفش پاشنه بلند به این دلیل است که تصور می‌شود پا برای مدت کوتاهی استراحت می‌کند و دوباره به شرایط قبلی باز می‌گردد. ولی وقتی آن را مجدد به پا می‌کنید چون به راحتی دفعه اول درون کفش نمی‌رود، درد و فشار بیشتری احساس می‌کنید.

۲- چند روز با کفش پاشنه بلند راه بروید

اگر عادت ندارید کفش پاشنه بلند بپوشید، بهتر است چند روز قبل از مراسم و مهمانی شروع به تمرین کنید. کفش خود را بپوشید و چند دقیقه یا حتی بیشتر درون خانه راه بروید. سعی کنید روز بعد مدت زمان را بیشتر کنید تا پاهایتان کم کم به شرایط جدید عادت کنند. حتی اگر همیشه از کفش پاشنه بلند استفاده می‌کنید، برای کفش‌های نو این ترفند را انجام دهید.

۳- مطمئن شوید سایز درست را انتخاب کرده‌اید

کمی غیر قابل باور است ولی بسیاری از افراد کفش‌هایی با سایز اشتباه می‌خرند. این مشکل دو حالت دارد، یا کفشی که پسندیده‌اید تنها یک سایز دارد یا اصلاً به درستی سایز پای خود را نمی‌دانید. این نکته بسیار مهم است که سایز صحیح پای خود را به یاد داشته باشید تا از برخی ناراحتی‌ها در هنگام پوشیدن کفش پیشگیری کنید. وقتی قصد خرید کفش پاشنه بلند دارید، آن را بپوشید و کمی با آن در مغازه راه بروید. دقت کنید پاشنه پا درون کفش نباید رو به جلو لیز بخورد و قسمت جلوی کفش در ناحیه شست و انگشتان هم نباید تنگ باشد.

۴- پاشنه‌های پهن‌تر را انتخاب کنید

هر چه پاشنه کفش نازک‌تر باشد، راه رفتن با آن سخت‌تر است و فشار بیشتری به پا وارد می‌شود. برای اینکه راحتی بیشتری داشته باشید، می‌توانید کفش‌هایی را انتخاب کنید که پاشنه ضخیم‌تری دارند. با این مدل کفش‌ها تعادل هم در حین راه رفتن راحت‌تر حفظ می‌شود.

۵- کفش‌ها را در فریزر نگهداری کنید

بعد از آنکه کفش مورد نظر خود را انتخاب کردید، آن را درون کیسه پلاستیک تمیز قرار دهید و کیسه را درون فریزر بگذارید. اگر زمان بیشتری تا شروع مراسم دارید، دو کیسه کوچک پلاستیکی را پر از آب کنید و آنها را داخل کفش‌ها درون فریزر قرار دهید و تا زمانی صبر کنید که این آب، یخ بزند. با انجام این راهکار، کفش‌ها کمی منبسط و بزرگ‌تر می‌شوند. بنابراین وقتی آنها را بپوشید احساس راحتی بیشتری می‌کنید. کفش‌ها در این شرایط نرم‌تر می‌شوند و پاها را کمتر اذیت می‌کنند.

۶- از روزنامه استفاده کنید

جنس بعضی از کفش‌ها به نوعی است که پوشیدنشان به سختی انجام می‌شود. برای اینکه انعطاف و نرمی کفش پاشنه بلند خود را بیشتر کنید، چند تکه روزنامه بردارید و آنها را مچاله کنید. روی روزنامه‌ها آب بپاشید و آنها را درون کفش قرار دهید. کفش‌ها را برای چند روز به همین شکل و در گوشه‌ای از کمد رها کنید. با این روش کفش‌ها نرم‌تر و راحت‌تر می‌شوند. بهتر است این ترفند را یک هفته قبل از روز موعود انجام دهید.

۷- از کفی مخصوص استفاده کنید

خرید کفش پاشنه بلند

بعضی از پدهای مخصوص کفش یا همان کفی‌های طبی، راحتی بیشتری برای پا تأمین می‌کنند. این کفی‌ها بافت نرم‌تری دارند و کف پاها را خسته نمی‌کنند. اگر هم سایز کفشتان کمی بزرگ است، با این روش می‌توانید کفش را به اندازه پای خود برگردانید.

۸- دو انگشت پای خود را به هم ببندید

این یک راز بر ملا شده است ولی اگر انگشت سوم و چهارم خود را به هم ببندید، درون کفش پاشنه بلند احساس راحتی بیشتری می‌کنید و برای مدت طولانی‌تری دوام می‌آورید. از یک چسب زخم استفاده کنید و این دو انگشت پا را به بچسبانید. این روش باعث می‌شود فشار کمتری به این قسمت از پا وارد شود.

۹- از پودر تالک یا پودر بچه غافل نشوید

پاشنه کفش

پودر تالک در واقع پودر نوعی کانی است که در پودر بچه هم به کار رفته است. این پودر سفید رنگ خاصیت ضد تعریق دارد و باعث نرمی پوست می‌شود. مقداری از پودر بچه را درون کفش پاشنه بلند خود بریزید و مقداری را هم روی کف پاهای خود بمالید. این راهکار از تعریق و رطوبت پا جلوگیری می‌کند و باعث راحتی بیشتر پاها می‌شود. با استفاده کردن از پودر تالک از تاول زدن انگشتان پا هم خلاص می‌شوید.

۱۰- از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

سلامت پا اهمیت زیادی دارد پس همیشه از مرطوب کننده مخصوص پا استفاده کنید تا پوست کف پا بدون ترک و سالم باشد. قبل از پوشیدن کفش پاشنه بلند کرم مخصوص را روی پوست کف پاهای خود بمالید و آن را مرطوب کنید. بهتر است کرم از نوعی باشد که آب‌رسان و سبک است و نه اینکه پا را چرب کند. چربی باعث لیز خوردن پا درون کفش می‌شود و می‌تواند دردسر ایجاد کند. اگر پوست پا خشک بماند، تاول و زخم سریع‌تر ظاهر می‌شوند.

۱۱- کفش را سمباده بکشید

خرید کفش زنانه

زمانی که کفش‌ها نو و جدید هستند، باید در حین راه رفتن احتیاط بیشتری داشته باشید. به دلیل اینکه کف کفش تازه و صیقلی است، حالت لغزندگی بیشتری دارد و ممکن است باعث زمین افتادن یا لیز خوردن شما شود. پس چه کار می‌توان انجام داد؟ یک ورق سمباده بردارید و کف کفش را کمی سمباده بکشید تا ناهموارتر شود. همچنین می‌توانید با استفاده از چاقو یا قیچی روی کف کفش چند خط و زخم به وجود آورید. روش دیگری هم برای ناصاف کردن کف کفش وجود دارد. کمی آب گازدار روی کف کفش بریزید و مقداری آب لیمو و شکر به آن اضافه کنید. این ترکیب باعث خدشه‌دار شدن سطح می‌شود و لغزندگی آن را از بین می‌برد.

سخن آخر

حال می‌توانید بدون احساس درد در ناحیه پا و آسیب همیشگی از مهمانی خود لذت ببرید. هر روش را جداگانه امتحان کنید تا موردی که بیشترین تأثیر را روی شما دارد، به روش همیشگی‌تان تبدیل شود.

بیشتر بخوانید: ۶ راه هوشمندانه برای داشتن کفش مناسب برای سفر

منبع: step to health

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه