تسلا رودستر برای پرتاب به فضا آماده می‌شود

۲ دی ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۰ ۳ دی ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تسلا رودستر

ایلان ماسک یکی دو هفته‌ی پیش گفت که می‌خواهد روی موشک Falcon Heavy خود، یک تسلا رودستر قرار دهد و این ماشین را به فضا بفرستد. ماسک و شرکت فضایی او یعنی اسپیس‌ایکس به شوخی این حرف را نزده بودند؛ واقعا قرار است یک تسلا رودستر به فضا فرستاده شود. ایلان ماسک تصاویری از مراحل آماده سازی رودستر برای فرستادن به فضا را منتشر کرده است.

مدیر عامل اسپیس ایکس خودش هم گفته که ممکن است اولین پرتاپ Falcon Heavy موفقیت‌آمیز نباشد.

می‌توانیم در تصاویر ببینیم که رودستر بین یک محفظه قرار می‌گیرد. این محفظه سر موشک قرار دارد. شرکت اسپیس‌ایکس چند سالی است که روی ساخت موشک Falcon Heavy کار می‌کند. این موشک که نسخه‌ی بعدی Falcon 9 است، در واقع سه موشک Falcon 9 را در خودش جای داده است. اسپیس‌ایکس می‌خواهد با این موشک خود نه تنها بار سنگین‌تری را حمل کند، بلکه به مناطق دورتری از منظومه‌ی شمسی وارد شود.

مدیر عامل اسپیس ایکس خودش هم گفته که ممکن است اولین پرتاپ Falcon Heavy موفقیت‌آمیز نباشد و موشک منفجر شود. برای همین هم محموله‌ی مهمی را در اولین پرتاب روی موشک قرار نمی‌دهند.

ماسک در اینستاگرام خود نوشته است: «پرتاب‌های آزمایشی معمولا جرم‌هایی شبیه‌سازی شده، مثل بلوک‌های سیمان یا فلزی دارند. این‌ها بسیار بی‌مزه به نظر می‌رسند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم چیزی غیرمعمول به فضا بفرستیم.»

می‌توانید در ادامه تصاویری که ماسک از آماده شده تسلا رودستر برای پرتاب منتشر کرده را ببینید.

 

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
  1. Avatar سعید

    من ایلان ماسکی رو میشناسم تو ایران که تباه شد…

  2. Avatar محسن

    عاشق ایلان ماسک و شرکت تسلا ام، فوق العادس این بشر

  3. Avatar ///mahdispd

    خدا خودش عاقبت به خیر کنه