این تویوتا لندکروزر، رکورد سرعت شاسی‌بلندها را شکست

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

همین چند ماه پیش بود که در نمایشگاه سما ۲۰۱۶، تویوتا با مدل خاصی از لندکروزر در مراسم حاضر شد. خودرویی که تویوتا تیون کرده بود، مدعی سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا شد. اگرچه این رکورد به‌طور رسمی به ثبت نرسید اما با تست‌های متنوعی که در پیست انجام شد، تیم تویوتا و رسانه‌ها عنوان سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا را به این قوی‌هیکل ژاپنی نسبت دادند. در این تست‌ها، اعلام شده بود که این خودرو توانایی دست‌یابی به حداکثر سرعت ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت را دارد.

به تازگی خبری منتشر شده که این شاسی‌بلند مغرور توانسته به سرعتی بیشتر از عدد اعلام شده دست پیدا کند؛ سرعتی معادل ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت! پیشرانه تویوتا لندکروز از نوع ۸ سیلندر خورجینی با حجم ۵.۷ لیتر است که در حالت استاندارد می‌تواند ۳۸۱ اسب‌بخار تولید کند. پس از تغییراتی که در طراحی شاسی، جنس قطعات و تیون پیشرانه اتومبیل لحاظ شده، تیم مهندسی توانسته توان ۲۰۰۰ اسب‌بخاری را از این موتور بگیرد.

در تست پیست‌های کالیفرنیا، کارل ادواردز (Carl Edwards)، راننده مسابقات نسکار (NASCAR) توانست در مرحله اول با طی مسافت ۴ کیلومتر به سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت برسد. تیم مهندسی حاضر در پیست، با بالا بردن بوست توربوشارژر اتومبیل، موفق شد قدرت اتومبیل را بالاتر ببرد و ادوارد در دومین مرحله به سرعتی بیشتر از مرحله قبل، یعنی ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند!

منبع: Money.cnn
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar ///mahdispd

    اگه موتور 2000 اسب بخاریشو رو بدنه یه سوپر اسپورتی مثل P1 نصب کنی سرعت ب دست امده ب مراتب بالاتر خواهد بود…