تویوتا کرولا کراس‌اوور در راه است؛ شاسی‌بلند سازی در تمامی ابعاد

۲۰ تیر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تویوتا کرولا

رونق بازار کراس اوورها و شاسی‌ بلندها موجب شده تا تک تک شرکت‌های خودروسازی به فکر افزایش سهم این خودروها در سبد محصولات خود باشند. تویوتا نیز یکی از همین شرکت‌ها است که تصمیم گرفته تا نسل آتی تویوتا کرولا را در سگمنت کراس اوور عرضه کند.

کراس اوور تویوتا کرولا در بازار جهانی رقیب قدرتمندی برای مزدا CX-3 خواهد بود. این خودرو ابتدا در تایلند رونمایی شده و تویوتا قصد دارد در آینده نزدیک تویوتا کرولا کراس اوور را در سایر کشورها نیز عرضه کند.

عرضه تویوتا کرولا در قالب یک کراس اوور سبب می‌شود تا خط محصولات بلندقامت تویوتا گسترش یابد. همانند نسخه سدان، کراس اوور تویوتا کرولا نیز براساس پلتفرم TNGA-C تویوتا ساخته شده است.

آسیا بله، اروپا فعلا خیر!

به نظر می‌رسد تویوتا قصد دارد کرولا کراس اوور را تنها به بازار در حال رشد آسیای جنوب شرقی عرضه کند، چرا که تاکنون هیچ سخنی مبنی بر عرضه این خودرو در بازار اروپا و کشورهای این منطقه به میان نیامده است.

بنابر گفته‌های تویوتا، کراس اوور کرولا طوری توسعه یافته که راحتی‌های یک سدان متوسط را با یک کراس‌اوور در این سطح ترکیب کند. سواری آرام و راحتی فوق العاده فضای داخلی مشخصه‌های کلیدی تویوتا کرولا کراس اوور هستند.

ابعاد و اندازه‌های کراس اوور تویوتا کرولا به ترتیب عبارتند از: ۴۴۶۰ میلی‌متر طول، ۱۸۲۵ میلی‌متر عرض و ۱۶۲۰ میلی‌متر ارتفاع. صندوق عقبی به حجم ۴۸۷ لیتر نیز وظیفه حمل و نقل بارهای مسافران را برعهده دارد.

تویوتا کرولا

صندوق عقب کراس اوور تویوتا کرولا بسیار بزرگتر از فضای بار تویوتا C-HR‌ است که تنها ۳۷۷ لیتر فضا ارائه می‌کند. سیستم تعلیق عقب نیز از نوع میله پیچشی است که از فناوری جدیدی بهره می‌برد و به گفته تویوتا برای یک سواری پایدار و آرام ساخته شده است.

کراس اوورهای تویوتا، هر روز بیشتر از دیروز!

کراس اوور کرولا در تایلند با یک پیشرانه هیبریدی ۱.۸ لیتری بنزینی به همراه موتور الکتریکی در دسترس خواهد بود که مجموعا ۱۲۱ اسب‌بخار قدرت ارائه می‌دهد. مشتریان همچنین می‌توانند این خودرو را با پیشرانه بنزینی ۱.۸ لیتری با قدرت ۱۳۸ اسب‌بخار نیز خریداری کنند.

پلتفرم TNGA تویوتا انعطاف پذیری بالایی دارد و خودروهایی که براساس این معماری توسعه می‌یابند، قابلیت پذیرش بازه گسترده‌ای از پیشرانه‌ها را دارند. به همین دلیل به نظر می‌رسد در آینده کراس اوور تویوتا کرولا با پیشرانه‌های قدرتمندتر و حجیم‌تری به بازار عرضه شود.

تویوتا کرولا

تویوتا کرولا کراس اوور دومین خودرو تغییر سگمنت یافته تویوتا در ماه‌های اخیر بوده است. این شرکت ژاپنی در ابتدا تصمیم گرفت تا تویوتا یاریس را به کراس اوور تبدیل کند.

این خودرو در کنار تویوتا لندکروزر، تویوتا راو ۴، تویوتا C-HR، تویوتا هایلندر و تویوتا یارس خانواده پرتعداد محصولات بلندقامت تویوتا را تشکیل خواهد داد.

منبع: autocar

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه