[اینفوگرافیک] تکامل انسان در آینده چگونه خواهد بود؟

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

انسان‌تباران بیشتر از چند میلیون سال عمر ندارند و سن انسان هوشمند نهایتا به ۲۰۰ هزار سال می‌رسد. انسان‌ها طی میلیون‌ها و هزاران سال تغییرات زیادی کرده‌اند. ولی تا به حال فکر کرده‌اید در آینده انسان‌ها ممکن است به چه شکلی در بیایند؟ آیا ممکن است قابلیت ابزارسازی انسان و فناوری او بتواند تکاملش را تحت تاثیر قرار بدهد؟ وب‌سایت فیوچریزم که علاقه‌ی زیادی به آینده‌پژوهشی دارد، با استفاده از بعضی داده‌های علمی و البته مقدار خیلی زیادی تخیل، پیش‌بینی جالبی از آینده انجام داده است. البته هدف اصلی این پیش‌بینی، ایجاد این سوال در ذهن مردم و تحریک کنجکاوی آن‌هاست. اینکه به آینده فکر کنیم و تصور کنیم در هزاران و میلیون‌ها سال آینده انسان‌ها ممکن است به چه شکلی در آمده باشند. توصیه می‌کنیم حتما مقاله‌ی اینفوگرافیک زیر را مطالعه کنید و جدا از اینکه درباره‌ی آینده‌ی انسان چه گفته، خودتان در این مورد فکر کنید.

Human_Evolution_PR

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵۷ دیدگاه
 1. Avatar متین

  خیلی زیبا اما با اتفاقاتی که بعد از ۱ میلیون سال پیش میاد بجز نقطه امگا تا حدودی مخالف هستم

 2. Avatar ابراهیم

  نوع بشر با انقلاب‌های بی‌سابقه‌ای روبروست، همۀ روایت‌های کهنه‌مان خُرد و خاکشیر می‌شوند و تاکنون هیچ روایت جدیدی پدیدار نشده است که جایشان را بگیرد. چگونه می‌توانیم خودمان و فرزندان‌مان را برای دنیایی آماده کنیم که این‌چنین دستخوش دگرگونی‌های بی‌سابقه و عدم‌قطعیت‌های بنیادین است؟ بچه‌ای که امروز به دنیا می‌آید، سال ۲۰۵۰ سی‌وچندساله خواهد بود. اگر همه‌چیز خوب پیش برود، آن بچه در سال ۲۱۰۰ نیز همچنان در قید حیات است و شاید حتی یک شهروند فعال قرن بیست‌ودوم هم باشد. چه چیزی باید به آن بچه بیاموزیم تا به او کمک کند که در دنیای سال ۲۰۵۰ یا قرن بیست‌ودوم جان به در ببرد و شکوفا شود؟ آن پسرک یا دخترک به چه مهارت‌هایی نیاز دارد تا شغل پیدا کند، بفهمد دور و برش چه رُخ می‌دهد و راه خود را در هزارتوی زندگی بیابد؟

  چون هیچ‌کس نمی‌داند دنیا در سال ۲۰۵۰ چه شکلی است (چه رسد به ۲۱۰۰)، متأسفانه پاسخ این پرسش‌ها را نمی‌دانیم. البته انسان‌ها هرگز نتوانسته‌اند آینده را با دقت پیش‌بینی کنند. اما امروز دشوارتر از گذشته است چون وقتی فناوری به ما امکان مهندسی بدن‌ها، مغزها و ذهن‌ها را بدهد دیگر نمی‌توانیم دربارۀ هیچ چیزی (از جمله چیزهایی که سابقاً ثابت و ابدی به نظر می‌آمدند) مطمئن باشیم.

 3. Avatar نیما

  دوستان من نه علم زیستی دارم نه علم کوانتومی یا چیز دیگه. یه انسان زیر دیپلم هستم ولی فکر میکنم که این نوع اینده مخصوصا نقطه امگا روزی اتفاق بیفته بدون هیچ استناد علمی اینو میگم و فقط با تکیه بر بحث (تجرد نفس) میتونم درک کنم این رو . چون ادراک کلی ما فراتر از جسم و همچنین زمان است و همچنین این ادراک هیچ زمانی بوجود نیومده که بخواد از بین بره از ازل تا ابده . ادراک انسان قبل از تولد در جسم به اون تعلق داشته و هر انسانی در هر سنی که باشه دریافت و شهود این ادراک برای اون فقط یک شکل رو داره پس بحث زمان هم اینجا به کنار میره. من فکر میکنم روزی انسان همونطور که ازلیت رو داره ابدیت رو هم در دست خواهد داشت و این موضوع حتما قرار نیست طبق گفته های این اینفوگرافیک باشه ولی قابل محسوس ترین و معقول ترین بخش این پست همون نقطه اخر یعنی ******* نقطه امگا******* هست . بهرحال خیلی جالب و خیلی عالی بود ممنون از زحمت دوستان

 4. Avatar Majid

  اینکه هیچ پایه و اساس علمی نداره اول میگه هزار سال دیگه انسانها توانایی سفر به سیارات دیگه رو دارن بعد میگه چهارمیلیون سال دیگه شهاب سنگ میخوره منقرض میشن هر خری میدونه انسان دیگه محدود به کره زمین نیست و در کمتر از هزار سال اینده میتونه در سیارات دیگه زندگی کنه در ضمن از نظرات خرافه پرستان هم بسی خندیدیم ????.

 5. Avatar یوسف

  کاش بشه مراحل تکامل انسان رو تصویر سازی کنید.مراحل ذکر شده خیلی برای من قابل درک نبود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه