تیزر جدید خودروی الکتریکی مرسدس را ببینید

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چیزی تا شروع نمایشگاه فرانکفورت باقی نمانده و همه‌ی خودروسازهای مشهور برای یک میهمانی ویژه و تمام‌عیار آماده می‌شوند. مرسدس پیش از شروع این میهمانی باشکوه، تیزری از خودروی تمام الکتریک خود منتشر کرده است.

این تیزر مربوط به تصویری از نمای جلوی خودروی تمام الکتریک مرسدس است. این اتومبیل الکتریکی EQ A نام دارد. همان‌طور که می‌دانید، خودروهای A کلاس بنز به عنوان اتومبیل‌های هاچ‌بک کوچک شهری شناخته می‌شوند. در این تیزر هم تصویری از یک هاچ‌بک کوچک به چشم می‌خورد؛ هاچ‌بکی که احتمالا شروعی برای تولید بیشتر خودروهای الکتریکی مرسدس است. پیش از این تصاویری از کانسپت شاسی‌بلند تمام الکتریک این شرکت هم منتشر شد اما این تیزر مشخصا خبر از رونمایی و معرفی رسمی کلاس هاچ‌بک از نوع الکتریک را در نمایشگاه خودرو فرانکفورت می‌رساند.

همان‌طور که از تصویر پیداست، این خودرو یک جلوپنچره‌ی عریض با فرم هندسی شبیه به یک ذوزنقه دارد. در دل این جلوپنجره‌ی کشیده، نشانه‌ی با افتخار مرسدس به چشم می‌خورد که اطراف آن، نواری با نورپردازی آبی قرار دارد. چراغ‌های نسبتا کشیده‌ی جلو با زاویه به جلوپنجره نشان رفته‌اند. زیر چراغ‌ها هم فرم سپر دیده می‌شود که حس خودروی اسپرت و عصبانی را منتقل می‌کند. البته باید درنظر داشته باشیم که شرکت‌های سازنده در تیزر محصولاتشان، تصاویر هیجان‌انگیز و بعضا اغرا‌ق‌امیز را منتشر می‌کنند. حال باید برای دیدن چهره‌ی این آلمانی دوست‌داشتنی، ۱۰ روزی صبر کنیم تا تصاویر واقعی آن را درنمایشگاه فرانکفورت ببینیم.

هنوز اطلاعات موثقی درمورد مشخصات فنی این خودرو در دست نیست. درمورد کانسپت شاسی‌بلند EQ گفته شده بود که یک پیشرانه‌ی قدرتمند با توان ۴۰۲ اسب‌بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتون‌متر در قلب آن قرار دارد.

نظر شما در مورد خودروهای الکتریکی و آینده‌ی آن‌ها چیست؟

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما