تیم کوک می‌گوید یادگیری برنامه‌نویسی از یادگیری انگلیسی مهم‌تر است

۲۲ مهر ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

برنامه‌نویسی کامپیوتر و نگاه مردم به آن نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته. در گذشته برنامه‌نویسی به عنوان دانشی شناخته می‌شد که فقط خوره‌های تکنولوژی از آن سر در می‌آورند. این روزها اما بسیاری از رهبران جهان تکنولوژی روی اهمیت این مهارت تاکید می‌کنند.

علاقه اپل درباره آموزش برنامه‌نویسی به نسل جوان موضوع جدیدی نیست. اپل تا به امروز ابتکارات مختلفی را در این حوزه به خرج داده که Swift Playgrounds و همکاری با Tynker چند نمونه از آن‌ها هستند.

برای مثال اخیرا تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل در اظهارنظری ادعا کرده اهمیت برنامه‌نویسی حتی از یادگیری زبان انگلیسی هم بیشتر است. این اظهارنظر در سفر کوک به فرانسه منتشر شد؛ زمانی که او گفت کدنویسی به یک دانشجوی جوان فرانسوی اجازه می‌دهد به همه جهان دسترسی داشته باشد. او این موضوع را هم افزوده که منکر اهمیت یادگیری زبان انگلیسی نیست و هدف از این تاکید نشان دادن اهمیت برنامه‌نویسی و نیاز به حضور الزامی آن در برنامه درسی مدارس بوده است.

علاقه اپل درباره آموزش برنامه‌نویسی به نسل جوان موضوع جدیدی نیست. اپل تا به امروز ابتکارات مختلفی را در این حوزه به خرج داده که Swift Playgrounds و همکاری با Tynker چند نمونه از آن‌ها هستند. در عین حال تیم کوک اولین نفری نیست که اعتقاد دارد برنامه‌نویسی باید یکی از دروس الزامی مدارس باشد. پیش از این رییس جمهور سابق آمریکا باراک اوباما هم این ایده را تحسین کرده بود. در حال حاضر بعضی از مدارس ایالات متحده آمریکا این موضوع را جدی گرفته‌اند و به عنوان یکی از دروس اجباری برنامه‌نویسی را به دانش‌آموزان خود می‌آموزند.

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما