در شرکت‌های تکنولوژی زنان کمتر از مردان حقوق می گیرند

۴ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چرا این مسئله مهم است؟

هرکسی می‌خواهد بدون تبعیض شغل موردعلاقه‌اش را داشته باشد. بدون این‌که جنسیت، نژاد و قومیت بر آن اثر بگذارد.

ما در قرن ۲۱ زندگی می‌کنیم و انتظار داریم که دیگر جنسیت و نژاد بر موقعیت شغلی و حقوق دریافتی ما تاثیری نداشته باشد؛ اما انگار راه زیادی تا پرداخت حقوق بر اساس «کیفیت کار» داریم.

پژوهشی اخیرا منتشر شده که تقریبا از هر سه زن دو نفر (۶۳ درصد) نسبت به همکاران مردشان با (کار یکسان) کمتر حقوق می‌گیرند. البته این آمار نشان می‌دهد وضعیت از سال گذشته که ۶۹درصد زنان حقوق کمتری از مردان داشتند؛ بهتر شده است. اما هنوز راه درازی در پیش داریم.

در این پژوهش ۱۲۰۰۰ پیشنهاد کاری برای ۲۷هزار فرد مختلف در ۴۰۰۰ شرکت تکنولوژی بررسی شده است. ۷۵درصد از رزومه‌ها مربوط به مردان بود و ۵۳درصد از زمان شرکت‌ها تنها به مصاحبه با مردان اختصاص یافته بود این در حالی بود که تنها ۶درصد زمان شرکت‌ها اختصاصا به مصاحبه با زنان اختصاص داده‌ شده بود.

حقوق زنان.

به‌طور کلی زنان در شغل‌های یکسان ۴درصد کمتر حقوق می‌گرفتند. اما جنسیت تنها مسئله‌ی تبعیض‌آمیز نبود. مردان آسیایی در آمریکا به ازای هر یک دلار درآمد یک مرد سفید بوست ۹۶سنت حقوق می‌گرفتند، حقوق زنان آسیایی ۸۷ سنت و زنان سیاه‌پوست ۷۹ سنت به ازای یک دلار درآمد یک مرد سفیدپوست بود.

باید یادآوری کنیم این تبعیض در پرداخت به ضرر شرکت‌ها هم هست. برای مثال این پژوهش نشان داده کارمندان این شرکت‌ها بیشتر کارشان را رها می‌کنند.

این وضعیت تبعیض‌آمیز به ویژه در مورد حقوق زنان در حال بهتر شدن است؛ اما همچنان کافی نیست و به توجه بیشتر سیاست‌گذاران نیاز دارد.

شما در محل کارتان یا در یافتن شغل با تبعیض‌های جنسیتی یا نژادی مواجه شده‌اید؟

منبع: digitaltrends

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar رضا سلامتی

    خب شاید کارشون سبکتره؟!

  2. Avatar رضا سلامتی

    خب شاید کارشون سبکتره!!!!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه