خالق Oculus Rift اولین هدست را شخصا به مشتری رساند

۹ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۵ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

پالمر لاکی، بنیان‌گذار شرکت آکیولس (Oculus) اولین سفارش هدست واقعیت مجازی Oculus Rift را شخصا به دست مشتری رساند. مشتری خوش‌شانس هدست Oculus Rift، راس مارتین (Ross Martin) از علاقه‌مندان به فناوری واقعیت مجازی و توسعه‌دهنده‌ی مستقل این حوزه در شهر آنکوریج آلاسکاست.

مارتین اصلا نمی‌دانسته اولین کسی است که نسخه‌‌‌‌‌ی مشتری Oculus Rift را سفارش داده.

مارتین تجربه‌ی دریافت هدست از دست موسس شرکت را در توییترش ثبت کرده و گفته هیچ‌وقت این خاطره را فراموش نمی‌کند. او که اولین خریداری است که این هدست را در دست می‌گیرد، این جمله را توییت کرده: “این‌که پالمر لاکی و گروهش این‌همه راه را تا آلاسکا آمدند،‌ حرکت بی‌نظیری بود.” او سپس خطاب به مجموعه‌ی آکیولس نوشته: “بچه‌ها شما خیلی خیلی باحالید!”

نقطه‌ی جالب ماجرا این است که مارتین اصلا نمی‌دانسته اولین کسی است که نسخه‌‌‌‌‌ی مشتری Oculus Rift را سفارش داده.

پالمر لاکی هم در مصاحبه‌‌ای با سایت Polygon گفته: “چندتا کار هست که از سال‌ها پیش دوست داشتم به انجام برسانم‌شان و از آن‌جا که اصولا آدم یک‌دنده‌ای هستم تا لحظه‌ی آخر برای انجام دادن‌شان پافشاری می‌کنم. این کار هم یکی از آن‌ها بود.”

به بچه‌های شرکت گفتم: “ببینید من از سال ۲۰۰۹ دارم روی این ایده کار می‌کنم و از سال ۲۰۱۲ هم همگی همین‌جا در Oculus برای هدف مشترک‌مان همکاری می‌کنیم. به‌این‌ترتیب باید خیلی بی‌ذوق باشم که بگذارم اولین هدست Oculus Rift را یکی دیگر به دست اولین مشتری برساند. لذت این کار باید سهم من باشد!”

منابع: Polygon , Engadget

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar امیر

    دمش گرم , کارش جالب بود واقعا.