خداحافظ بتمن؛ آدام وست درگذشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

آدام وست (Adam West)، بازیگر محبوب آمریکایی پس از ۶ دهه فعالیت در سن ۸۸ سالگی درگذشت. علت فوت او، سرطان خون اعلام شد.

از شاخص‌ترین کارهای آدام می‌توان به ایفای نقش در سری بتمن در شبکه ABC بین سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۶۸ اشاره کرد. آدام علاقه زیادی به دنیای بتمن داشت و به همین واسطه در بسیاری از انیمیشن‌های بتمن به عنوان گوینده ظاهر شد.

آدام در سال ۱۹۲۸ در شهر واشنگتن متولد شد. پدرش کشاورز بود و مادرش خواننده اپرا و پیانیست کنسرت که برای حمایت خانواده خود مجبور شد از رویاهایش برای ورود به دنیای هالیوود دست بکشد. آدام توانست در مسیری پا بگذارد که آرزوی مادرش بود و با این‌کار توانست او را خوش‌حال کند.

از اولین کارهای آدام می‌توان به فیلم Voodoo island در سال ۱۹۵۷ میلادی اشاره کرد. آدام وست در کارنامه خود، کارهای بزرگ و کوچک زیادی را به ثبت رساند. از کارهای او می‌توان به فیلم‌های Geronimo، Joyrideو Return Fire اشاره کرد. اما شکی نیست که شاخص‌ترین کاری که باعث مطرح شدن چهره سینمایی او شد، بازی در سری بتمن در شبکه ABC بود.

او با بازی در این نقش توانست بسیاری از بچه‌مدرسه‌ای ها را شیفته بازی خود کرد. همان‌طور که گفته شد، بازی در این نقش برای او به قدری شیرین بود که بعدها به واسطه پذیرش نقش گوینده و صداپیشه در بسیاری از انیمیشن‌های بتمن حضور پیدا کرد. از انیمیشن‌هایی که آدام نقش گوینده و دوبلر را ایفا کرد می‌توان به سری turn of the Caped Crusaders بتمن اشاره کرد که سال گذشته عرضه شد.

منبع: Polygon
E3-2017-Ad

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. ///mahdispd

    خدا رحمتش کنه
    فاتحه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما