اگر یک خلافکار بودید چطور گوشی‌تان را غیرقابل ردیابی می‌کردید؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

خودتان را یک خلافکار فرض کنید که از دست پلیس فرار کرده و برای آنکه کسی نتواند جایش را پیدا کند فکر بکری به ذهنش می‌رسد و گوشی هوشمندش را در حالت «Airplane mode» قرار می‌دهد. بسیار خوب، باید بدانید این اولین و آخرین اشتباه زندگی کوتاه شما به عنوان یک خلافکار خواهد بود چون پلیس به سرعت بازداشت‌تان می‌کند. در واقع در گوشی شما سفت افزارهایی (Firmware) نصب شده که با قرار دادن گوشی در حالت «Airplane mode» از کار نمی‌افتند و به این ترتیب گوشی شما کاملا قابل ردیابی می‌ماند.

پس کار خیلی سختی در پیش ندارید، سیم کارت‌تان را از گوشی در می‌آورید یا اصلا گوشی را خاموش می‌کنید؟ نه. هیچکدام از این کارها هم کمکی بهتان نمی‌کند و گوشی‌تان با وجود این اقدامات هم قابل ردیابی خواهد بود.

تنها یک راه وجود دارد که می‌توانید مطمئن باشید پس از آن گوشی شما قابل ردیابی نیست و آن هم خارج کردن باتری آن است. وقتی گوشی هیچ منبع الکترونیکی برای تغذیه نداشته باشد یعنی هیچ کدام از عناصر آن هم کار نخواهند کرد. با در آوردن باتری خیال‌تان راحت است که دست کسی به شما نمی‌رسد. از طرفی اگر گوشی هوشمندی دارید که درآوردن باتری‌اش برای‌تان به سادگی ممکن نیست دیگر مشکل خودتان است. بهتر است یک گوشی بخرید که بتوانید باتری‌اش را به سادگی از آن خارج کنید. باتری را که خارج کنید رسما غیرقابل ردیابی خواهید بود.

‌‌‌

منبع: PhoneArena

‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۹ دیدگاه
 1. ایمان

  البته تو کشور ما این شیوه دزدگیری از پلیس(سایبری)بیشتر شبیه طنز میمونه!!!

 2. محمد معتمدی

  هدف از نوشتن این خبر چیه؟؟!!

  1. سامان

   پست های اینجوری میتونه به توسعه ی روشهای جدیدتر ردیابی پلیس کمک کنه ولی میتونه یه راهنمای خوب هم برای خلافکارهای خرده پا و غیر حرفه ای باشه.

 3. حسین نوری

  اگر تو ظرف آلومینیمی بندازیمش چی؟؟؟ خخخ

 4. امین حبیب زاده

  مهندس دلخموش عزیز !سلام دوست خوبم! البته همانطور که شما بهتر از من میدونید حتی با در اوردن باطری گوشی تا مدتی منبع تغذیه ای جداگانه دارد همان منبع تغذیه باعث نگه داری ساعت و تاریخ به روز و نیز یاداور هامیشودبهترین کار شکستن سیمکارت(چیپ)هست

 5. مهدی

  اگر گوشیی دارید که باتری اش تعویض نمیشود اصلا خلافکار نشوید!!!

 6. آیدین

  از اونجایی که روی بردهای موبایل پر از سلف های متعدد است با فررستادن فرکانسی بزرگ میتوانند درون گوشی بدون باتری هم برق ایجادکنند و گوشی شما رو ردیابی کنند. پس اگر گوشی موبایل دارید همیشه قابل ردیابی هستید.

 7. مهدی

  باز هم قابل ردیابی خواهد بود.

 8. علی

  پست بدآموزی داره!!!!!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما