سامسونگ می‌خواهد در ساخت خودروهای بدون راننده دستی داشته باشد

امیرحسین میرزایی ۲۱ آذر ۱۳۹۴ | ۱۰:۰۰

شرکت‌های خودروسازی به کنار، چند وقتی است از گوشه و کناری می‌شنویم که شرکت اپل هم مشغول ساخت خودرویی بدون راننده است. این طور که به نظر می‌رسد، احتمالا اپل وظیفه‌ی طراحی خود را بر عهده می‌گیرد و سامسونگ هم قطعات‌اش را تولید می‌کند.

سامسونگ در حالی خبر از به راه اندازی بخش جدیدی برای ساخت قطعات خودرو می‌دهد که گوشی‌های هوشمندش، انتظارات مالی این شرکت را برآورده نمی‌کنند.

شرکت کره‌ای سامسونگ بخش جدیدی را مختص تولید محصولات برای خودروهای هوشمند به راه انداخته است. طبق خبری که وال استریت ژورنال منتشر کرده است، سامسونگ می‌خواهد به تدریج، قطعه‌های مورد نیاز خودروهای بدون راننده را هم برای شرکت‌های دیگر تولید کند.

شرکت LG که یکی از رقبای سامسونگ محسوب می‌شود، در سال ۲۰۱۳ بخش ساخت قطعات خودروی خود را به راه اخداخت. این شرکت کره‌ای در حال حاضر مشغول صحبت با شرکت‌های خودروسازی برای تولید قطعات مختلف است.

سامسونگ در حالی خبر از به راه اندازی بخش جدیدی برای ساخت قطعات خودرو می‌دهد که گوشی‌های هوشمندش، انتظارات مالی این شرکت را برآورده نمی‌کنند. شرکت سامسونگ اخیرا مدیر بخش موبایل خود را با نیروهای جوان‌تری جایگزین کرد.

برای اولین بار نیست که سامسونگ وارد صنعت خودروسازی می‌شود. شرکت «سامسونگ موتورز» که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده بود، به دلیل مشکلات مالی، تنها سه سال دوام آورد و سامسونگ این شرکت را در سال ۱۹۹۷ فروخت.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما