خیز اپل برای تصاحب بازار مد؛ با ساعت لوکس اپل آشنا شوید

۱۹ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

دیشب اپل کنفرانس مطبوعاتی سالیانه‌اش را برگزار کرد. محلی که مدیران این شرکت بزرگ از برنامه‌ها و محصولات سال آینده‌شان رونمایی می‌کنند. برنامه‌ی دیشب چندین بخش مختلف داشت؛ مثل معرفی اپل تی‌وی جدید، آی‌پد پرو و نسل جدید از تلفن‌های همراه هوشمند اپل یا همان آی‌فون ۶s.

بر اساس اطلاعات منتشر شده ساعت‌های اپلی که به بند چرمی هِرمِس مجهز شده‌اند، در دو مدل عرضه خواهند شد.

اما طبق معمول شروع برنامه با معرفی محصولات نه‌چندان مهم‌تر اپل همراه بود. محصولاتی مثل انواع و اقسام ساعت‌های اپل که قرار است طی سال آینده سهم بیش‌تری از بازار مصرف را به‌خودشان اختصاص بدهند. این میان اپل با معرفی ساعتی که با بند چرمی برند فرانسوی «هِرمِس» (Hermes) تزیین شده بود، یک بار دیگر تاکید کرد که بازارهای مد را هدف گرفته است. اما سوالی که احتمالا در ذهن‌تان شکل گرفته این است که تصمیم اپل برای ساخت محصولاتی لوکس قرار است برای کاربران‌اش چقدر هزینه در پی داشته باشد؟

Hermes-screen1

بر اساس اطلاعات منتشر شده ساعت‌های اپلی که به بند چرمی هِرمِس مجهز شده‌اند، در دو مدل عرضه خواهند شد. مدل اول بندی معمولی دارد؛ طول بند معمولی استاندارد است و مثل اکثر ساعت‌ها فقط یک بار دور مچ کاربر می‌پیچد. اپل برای این مدل ۱۱۰۰ دلار قیمت گذاشته. اما نکته‌ی جالب‌تر در مورد مدل دوم این ساعت است. مدل دوم بندی بلند‌تر دارد و به‌همین خاطر بسته به مچ کاربران می‌توان آن را دو بار دور مچ پیچید. حالا این دور اضافه قرار است چقدر برای‌تان آب بخورد؟ ۱۲۵۰ دلار. یعنی یک دور اضافه برای بند، ۱۵۰ دلار هزینه‌ی اضافه برای کاربر به‌همراه دارد.

Hermes-screen2

البته انگار خود مدیران اپل هم می‌دانند که تعداد زیادی از کاربران حاضر نیستند چنین مبلغی را برای یکی دو دور بند هِرمِس هزینه کنند. برای همین هم در جریان مراسم دیشب از مدل‌های دیگری از ساعت‌های اپل هم رونمایی شد. یکی از جذاب‌ترین نمونه‌های این مدل‌های جدید ساعت اپل با بند سیلیکنی بود که به‌طور خاص برای کاربران ورزش‌کار طراحی و ساخته شده است. نکته‌ی جالب توجه در مورد این مدل جدید رنگ‌بندی آن است که دایره‌ای متنوع از رنگ‌های شاد و حتی رسمی را پیش روی کاربران قرار می‌دهد.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما