آیا دانش ما درباره اعتماد به نفس کافی است؟

۴ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

درباره اعتماد به نفس چه می‌دانیم؟‌ شاید فکر کنیم دانش ما درباره اعتماد به نفس کافی است و دیگر نیازی به اطلاعات بیشتر نداریم. این اشتباهی است که باعث می‌شود بسیاری از ما قدرت‌های بی‌شمار فردیمان را نادیده گرفته و از ظرفیت‌های درونی‌مان غافل شویم.

آلن دوباتن یکی از مشهورترین و شناخته‌شده‌ترین فیلسوفان معاصر قدم مهمی برای پایان بخشیدن به این اشتباه برداشته است. او با کمک گروه نویسندگان و ویراستاران «مدرسه زندگی» کتاب درباره به نفس را تدوین کرده است. او سعی داشته تا با باز تعریف اعتماد به نفس شناخت ما را نسبت به این قدرت بزرگ درونی تغییر دهد و روش‌های کاربردی افزایش آن‌ را نشان دهد.
حتما بارها با این جمله روبرو شده‌اید که اعتماد به نفس بالا ویژگی افراد موفق است در واقع این موفقیت نیست که به آن‌ها اعتماد به نفس بخشیده بلکه اعتماد به نفس باعث شده تبدیل به فردی تاثیرگذار و موفق شوند. اما آیا این یک ویژگی انحصاری و مختص به یک سری افراد خاص است؟

درباره اعتماد به نفسخوشبختانه آلن دوباتن و دیگر فیلسوفان مدرسه زندگی جواب منفی به این پرسش داده‌اند. آنها در کتاب «درباره اعتماد به نفس»‌ نوشته‌اند:
هیچ‌کس به جز شما نمی‌تواند مانع موفقیت‌تان شود و اعتماد به نفس منحصر به هیچ فرد خاصی نیست. مهم این است که دست از تردید بردارید، اعتماد به نفس مهم‌ترین و حیاتی‌ترین عامل برای موفقیت حرفه‌ای است و با بهره‌گیری از آن به موقعیت‌های چشمگیری می‌رسید که دستیابی به آنها به نظرتان غیرممکن می‌رسید. با راهنمایی مناسب و تلاش جدی افزایش اعتماد به نفس برای هر کسی ممکن است.
در ادامه چند تکنیک ساده برای افزایش اعتماد به نفس می‌خوانیم اما نکته مهم این است که با خواندن کتاب درباره اعتماد به نفس برگ برنده همیشه برای شما خواهد بود.

-پذیرفتن اینکه حس خودباوریتان ضعیف است.
-شخصیت‌واقعی‌تان را ابراز کنید:‌ از آنچه هستید، از ایده‌ها، نظرات و اعتقادتان نترسید و به سادگی آن‌ها را بیان کنید.
-به «نه»‌ گفتن عادت کنید. بر اساس عدم علاقه‌مندی یا رضایت قلبیتان جاهایی لازم است نه بگویید. راحت از این کلمه استفاده کنید و هراس نداشته باشید.
-به خودتان حس خوبی داشته باشید. از آنچه هستید؛ شکل ظاهری، لحن صحبت، تن صدا،‌ لباس پوشیدن و… لذت ببرید و به آنچه هستید عشق بورزید.
-سلیقه شخصی داشته باشید. مدل لباس، مو،‌ رنگ‌ها، فیلم، کتاب، موسیقی و سبک زندگی‌تان را خودتان انتخاب کنید. به جای مسخ شدن در تبلیغات و رسانه‌ها به سادگی می‌توان سلیقه شخصی داشت و به انتخاب‌های شخصی احترام گذاشت.
-به جای فرار کردن از مشکلات، کنار آمدن با آن‌ها و ایستادگی در مقابل آن‌ها را یاد بگیرید.

کتاب درباره اعتماد به نفس مهم‌ترین و کاربردی‌ترین راهنمای شما برای تغییر سبک زندگی خواهد بود.

در کمپین #چی_بخونم می‎‌توانید این دو کتاب را با ۳۰ درصد تخفیف از سایت فیدیبو دانلود کنید.
کد تخفیف: off30 

خرید کتاب از فیدیبو

 

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه