[CES 2016] درآمد چند صد میلیارد دلاری بازار تکنولوژی به‌کمک اینترنت اشیا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اینترنت اشیا

انجمن CTA که در زمینه‌ی تحقیقات بازار تکنولوژی‌های مصرفی فعالیت دارد، در نمایشگاه CES امسال آمار جالبی را منتشر کرده. این بنیاد پیش‌بینی کرده که با ورود اینترنت اشیا، درآمد حاصل از خرده‌فروشی صنعت تکنولوژی ایالات متحده، به ۲۸۷ میلیارد دلار می‌رسد.

بنیاد Customer Technology Association یا همان CTA یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تحقیقاتی دنیاست که حدود ۲۲۰۰ شرکت فعال در دنیای تکنولوژی در آن عضو هستند. این بنیاد به شرکت‌ها کمک می‌کند تا در بازار رقابتی موجود به رشد خود ادامه دهند. CTA‌ در رویداد CES 2016 یک گزارش جامع را منتشر کرد. این انجمن در گزارش خود اشاره کرده که در صورت ورود اینترنت اشیا، صنعت تکنولوژی مصرفی (در بخش خرده‌فروشی) به درآمد عجیب ۲۸۷ میلیارد دلار می‌رسد.

در گزارش انجمن CTA به سه پتانسیل اصلی اینترنت اشیا اشاره شده که می‌تواند به رشد درآمد شرکت‌های فعال در زمینه‌ی تکنولوژی‌های مصرفی کمک کند:

 ‌‌‌    ‌‌‌   ‌‌    ‌‌

ویدیو و صدا

پیش‌بینی شده که در سال ۲۰۱۶، ۲۷ میلیون دستگاه تلویزیون‌ هوشمند به فروش برسد. این میزان، ۱۳درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. ۱۵٫۸ میلیون دستگاه پخش‌کننده‌‌ی صوتی آنلاین هم در سال ۲۰۱۶ به فروش خواهد رسید. این رقم هم گویا نسبت به پارسال ۵ درصد رشد می‌کند. فروش هدفون‌های بی‌سیم هم نسبت به ۲۰۱۵، حدود ۳۰ درصد رشد خواهد کرد.

            ‌‌‌‌‌

خانه‌های هوشمند

شرکت تحقیقاتی CTA در گزارش خود می‌گوید «فروش دستگاه‌های رسته‌ی خانه‌های هوشمند از جمله، ترموستات‌های هوشمند، حسگرهای شناسایی دود و کربن‌ دیوکسید، چراغ‌ها و پریز‌های هوشمند، دوربین‌های مداربسته‌ی IP، قفل‌های هوشمند، سیستم‎های حرارتی هوشمند در سال ۲۰۱۶، به ۸٫۹ میلیون دستگاه خواهد رسید.»

خانه هوشمند

این بدان معناست که این حوزه هم نسبت به سال ۲۰۱۵ با رشد ۲۱ درصدی روبه‌رو خواهد بود.

     ‌‌‌    ‌‌‌

گجت‌های پوشیدنی

CTA‌ پیش‌بینی کرده میزان فروش گجت‌های پوشیدنی سلامتی و ساعت‌های هوشمند، در سال ۲۰۱۶، به ۳۸٫۴ دستگاه برسد. در این بخش هم ما شاهد رشد ۱۲ درصدی خواهیم بود. فروش ساعت‌های هوشمند به‌تنهایی رشد ۲۸ درصدی را تجربه خواهد کرد.

‌‌‌‌   ‌‌‌

بیشتر بخوانید:

[CES 2016] معرفی نوع جدیدی از Wi-Fi مناسب برای اینترنت اشیا

‌‌‌    ‌‌‌

منبع: Customer Technology Association

CES_2016_Slider_02برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. نارنین

    مطلب بسیار زیبا و آموزندهای بود ممنون از شما

  2. مسلم زمانی

    اینترنت اشیا تحولی در زندگی روزمره ایجاد می کنه
    حس اینکه از را دور به وسیله دوربین مداربسته خانه خود رو همیشه ببینی و بتونی از کلیومترها دورتر به گلهای منزل آب بدی جالبه!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما