دستیار صوتی گوگل زبان شما را تشخیص می‌دهد

سمیرا علی نژاد ۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۷
دستیار صوتی گوگل

در حال حاضر بیشتر دستیارهای دیجیتال از زبان‌های مختلف پشتیبانی می‌کند. اگرچه شما در ابتدا باید زبان را در تنظیمات ست کنید. اگر بخواهید با زبان دیگری صحبت کنید مجبورید دوباره به تنظیمات بروید و مجددا زبان را وارد کنید. حالا دستیار صوتی گوگل قابلیت جدید معرفی کرده که کار را برای کاربران چندزبانه راحت‌تر می‌کند.

گوگل در وبلاگش اعلام کرده که دستیار صوتی گوگل به‌زودی می‌تواند زبانی که با آن صحبت می‌کنید را تشخیص دهد. «دستیار گوگل به‌زودی یک دستیار چندزبانه می‌شود. این یعنی خانواده‌ها و افرادی که به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند، می‌توانند راحت‌تر با گوگل حرف بزنند. اگر ترجیح می‌دهید سر کار با گوگل آلمانی حرف بزنید و در خانه فرانسوی، دستیار صوتی گوگل شما را همراهی می‌کند.»

اگرچه پشتیبانی چندزبانه در ابتدا محدودیت‌هایی دارد و در ابتدا فقط به آلمانی، فرانسه و انگلیسی محدود است، اما گوگل برای گسترش زبان‌هایی که پشتیبانی می‌کند برنامه‌هایی دارد. این در حالی است که دستیار صوتی گوگل هنوز از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند.

خبر خوب این که گوگل می‌خواهد تعداد زبان‌هایش را از ۸ تا به ۳۰ تا برساند. امیدواریم گوگل زودتر پشتیبانی از زبان فارسی را آغاز کند.

منبع: Ubergizmo

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما