دعوای حقوقی اپل و سامسونگ همچنان ادامه دارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دعوای حقوقی اپل و سامسونگ

دعوای حقوقی اپل و سامسونگ از ۷ سال پیش با شکایت اپل بر سر کپی‌برداری از پتنت‌های این شرکت آغاز شد و همچنان هم ادامه دارد. روز گذشته، وکلای این دو شرکت در جلسه‌ی جدید دادگاه این پرونده شرکت کردند. اپل ادعا می‌کند که سامسونگ سال‌ها پیش از ۵ پتنت این شرکت الگوبرداری کرده است؛۳ پتنت مربوط به طراحی و ۲ پتنت مربوط به عملکرد.

پتنت‌های طراحی مربوط طراحی کلی آیفون و برای دورانی هستند که تمام گوشی‌های سامسونگ از صفحه‌کلید فیزیکی بهره می‌بردند. پتنت‌های مربوط به عملکرد هم یکی افکت rubber band است که در هنگام اسکرول کردن و رسیدن به انتهای منو با نمایش یک حالت کششی خود را نشان می‌دهد و دیگری پتنت touch to zoom است که به امکان بزرگ‌نمایی با حرکات دو انگشت دست اشاره دارد. هیئت منصفه در سال ۲۰۱۲ سامسونگ را مجرم تشخیص داد و این شرکت به پرداخت بیش از ۱ میلیارد دلار جریمه محکوم شد.

با این وجود، سامسونگ در دادگاه تجدیدنظر موفق شد این مبلغ را به ۳۳۹ میلیون دلار کاهش دهد. اما سامسونگ باز هم از این حکم راضی نبود و پرونده را به دیوان عالی ایالات متحده آمریکا کشاند و قضات این دیوان هم اعلام کردند این مقدار جریمه برای چنین پرونده‌ای بسیار بالا است و اعلام کردند که این پرونده باید بار دیگر در دادگاه ناحیه‌ای آمریکا مطرح شود. روند بررسی دوباره‌ی این پرونده روز گذشته آغاز شد.

به نظر می‌رسد که سامسونگ این بار از یک برگ برنده‌ی مهم بهره می‌برد، زیرا طبق نظر دیوان عالی، قانونی که دادگاه اصلی با استناد به آن مبلغ جریمه را اعلام کرده، قانونی بسیار قدیمی است و نباید در چنین پرونده‌ای مطرح شود. باید ببینیم که این بار حکم دادگاه دعوای حقوقی اپل و سامسونگ به نفع کدام یک از دو طرف شکایت صادر می‌شود.

منبع: ۹to5mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما