اپل واچ جان پیرمرد ۶۲ ساله را نجات داد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ساعت «اپل واچ» (Apple Watch) این بار هم جان یک انسان دیگر را نجات داد.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، داخل اپل واچ یک کنترل‌کننده‌ی ضربان قلب وجود دارد که ضربان قلب فردی که آن را به دست بسته اندازه می‌گیرد. در گذشته هم در مواردی مشابه چنین محصولاتی در هنگام قرار گرفتن قلب در وضعیت غیرطبیعی توانستند جان استفاده‌کنندگان‌شان را نجات بدهند. این بار هم یک اتفاق مشابه رخ داده است.

براساس یک گزارش منتشر شده در روزنامه The Sun، «دنیس انسلمو» ۶۲ ساله می‌گوید در باغچه خانه‌اش مشغول کار بوده و پس یک استراحت کوتاه با هشدار ساعت‌اش مواجه می‌شود. او با چک کردن ساعت متوجه شده شدت ضربان قلبش حدودا ۴ برابر وضعیت معمول است. پس از تماس با امدادگران او به سرعت به بیمارستان منتقل شده و جراحان انسداد در عروق او را برطرف می‌کنند. تکنسین اورژانس درباره‌ی چنین مواردی می‌گوید وقوع ناگهانی چنین ضربان بالایی می‌تواند نشانه حمله قریب الوقوع قلبی باشد.

apple2

انسلمو خود درباره‌ی این واقعه گفته: “پزشکان به من گفتند اگر به خانه رفته و خوابیده بودم (همان کاری که خیلی از آدم‌ها در این شرایط انجام می‌دهند) به احتمال زیاد در نیمه‌های شب دچار یک حمله قلبی دیگر می‌شدم. حمله‌ای که در اغلب موارد کشنده است.”

باید از وجود چنین امکانی در اپل واچ که می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد خوشحال بود.

منبع: Ubergizmo

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. علی اصغر عبدی

    خیلی جالبه که تکنولوژی می تواند مارا از برخی خطرات آگاه کند . . .
    امیدوارم این امر گسترش زیادی پیدا کنه و جان انسان های بیشتری حفظ شود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما