سامسونگ در فصل دوم سال ۲۰۱۷ از اپل سبقت گرفت

اسماعیل دلخموش ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۵ ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت سامسونگ موفق شد در فصل دوم سال ۲۰۱۷ رکورد سودآورترین شرکت تکنولوژیک جهان را به خود اختصاص دهد. فصل دوم سال ۲۰۱۷ اولین باری بود که سود عملیاتی سامسونگ از سود شرکت اپل بیشتر شد. جدیدترین داده‌های تحلیل‌گران استراتژیک هم نشان می‌دهد که سامسونگ در این فصل مالی تعداد گوشی‌های هوشمند بیشتری از اپل را در آمریکای شمالی عرضه کرده است.

این موضوع باعث شده سامسونگ برترین فروشنده گوشی‌های هوشمند فصل دوم سال ۲۰۱۷ لقب گیرد. اطلاعات نشان می‌دهند این شرکت حدود ۱۴ میلیون گوشی در بازار آمریکا شمالی عرضه کرده. عددی که شامل ۳۳.۳ درصد از بازار این منطقه می‌شود.

این اولین بار از سال ۲۰۱۴ است که سامسونگ موفق شده سهمی بیش از ۳۰ درصد بازار آمریکای شمالی را در اختیار بگیرد. اپل نسبت به فصل قبل کاهش عرضه ۱۰.۱ میلیون واحدی را تجربه کرده و ۲۴ درصد بازار را در اختیار گرفته است.

علت جلو زدن سامسونگ از اپل در فصل دوم سال ۲۰۱۷ عرضه گوشی‌های گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس بوده است. این مدل یکی از دلایل اصلی موفقیت سامسونگ در بازه زمانی مورد ذکر است.

انتظار داریم عرضه و فروش گوشی‌های اپل هم در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ و هم‌زمان با ورود آیفون ۸ به بازار به شکل قابل توجهی افزایش یابد.

منبع: Sammobile

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما