ستارگان فوتبال چه کفش‌هایی به پا می‌کنند؟

۲۲ مرداد ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

شاید شما هم علاقه زیادی داشته باشید که در زمان فوتبال بازی کردن از کفش‌هایی استفاده کنید که بازیکنان محبوب‌تان از آن در میادین ورزشی استفاده کرده‌اند. هرکدام از این کفش‌ها برای ویژگی خاصی ساخته و طراحی شده‌اند. برای مثال بازیکنی که نیاز دارد در زمان مسابقه سرعت بیشتری داشته باشد باید از کفشی استفاده کند که برای چنین منظوری طراحی شده است. شرکت‌هایی که کار تولید انواع و اقسام کفش‌های فوتبال را بر عهده دارند نیز به این مسائل توجه زیادی داشته و با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف ویژگی خاصی را به کفش شما می‌دهند. برای مثال اگر شما از آن دسته بازیکنانی هستید که نیاز دارید در زمان مسابقه کنترل بیشتری بر روی توپ داشته باشید شرکت نایکی (Nike) با معرفی تکنولوژی Nike Skin توانسته به شما در این زمینه کمک زیادی کند. طبق آمارهای ارائه شده در خصوص مدل کفش‌های استفاده شده توسط بازیکنان فوتبال در لیگ‌های معتبر و تورنمنت‌هایی نظیر جام جهانی ۲۰۱۴ نتایجی عرضه شد که مشروح آن بدین صورت است:

info

طبق این آمار ۴ کفش زیر بیشترین میزان استفاده را در میان بازیکنان داشته‌اند

Nike Mercurial
Adidas X
Adidas Ace
Nike Tiempo

 

۱- کفش فوتبال مردانه نایکی سری Mercurial

کفش فوتبال سریMercurial  از محصولات نایکی به گونه‌ای ساخته شده که برای بازیکنان سرعتی گزینه‌ای بسیار مناسب خواهد بود و مجموعه عواملی نظیر استفاده از مواد اولیه سبک و تکنولوژیNike Skin  و در نهایت طراحی مناسب میخ‌های زیره کفش به افزایش سرعت شما در زمان مسابقات کمک زیادی کرده و همین مسئله سبب شده است تا بازیکنانی نظیر کریستیانو رونالدو، ادن آزارد، رحیم استرلینگ و غیره که سرعت بیشتری دارند از محصولات این سری از کفش‌های نایکی استفاده کنند. این سری از کفش‌ها دارای طراحی بسیار مناسبی بوده و میخ‌هایی که در زیره آن قرار گرفته است، به شما کمک خواهد کرد تا سرعت عکس‌العمل بیشتری داشته باشید. برخی از مدل‌های این سری نظیر مدل‌های SuperFly ، Vapor X و Veloce II دارای میخ‌هایی هستند که به شما اجازه می‌دهند تا از آن‌ها در زمین‌های چمن طبیعی نرم و سفت و همچنین زمین‌های چمن مصنوعی استفاده کنید. این سری کفش‌ها نایکی، از جمله بهترین کفش برای فوتبال هستند.

shoe_players_1

چه ستارگانی از این سری کفش استفاده می‌کنند؟

• کریستیانو رونالدو
• ادن آزارد
• الکسیس سانچز
• رحیم استرلینگ
• زلاتان ابراهیموویچ

shoe_150_1

تکنولوژی‌ها

Nike Skin: یکی از بهترین تجربیات بازیکنان فوتبال زمانی است که با پای خود توپ را لمس می‌کنند و آن را به جلو حرکت می‌دهند. برای انجام چنین منظوری تکنولوژیNike Skin  با برخورداری از موادی بسیار سبک و لایه‌ای نازک در رویه به شما کمک خواهد کرد تا روی توپ کنترل بهتری داشته باشید.

ACC Technology: یا به عبارتیAll Conditional Control  با برخورداری از رویه‌ای مناسب ( عمدتا چرمی) در کفش شما به شما این اجازه را می‌دهد تا از کفش فوتبال خود بتوانید در هر شرایط آب و هوایی استفاده کنید.

‌‌

۲- کفش فوتبال مردانه آدیداس سری X

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد در این سری از کفش‌های آدیداس طراحی کارآمد آن برای بازیکنانی است که در پست‌های هجومی بازی می‌کنند. بندهای رویه این کفش دارای قابلیت مخفی شدن بوده، همچنین رویه این کفش به صورتی دوخته شده است که آن را به خوبی قالب پای شما خواهد کرد تا شما با پوشیدن آن حسی طبیعی‌تری داشته باشید و بتوانید در کمترین زمان به نیمه دفاعی حریف نزدیک شوید.

shoe_players_2

چه بازیکنانی از این سری کفش استفاده می‌کنند؟

• لوئیس سوآرز
• گرت بیل
• خامس رودریگز
• توماس مولر

Shoe_150_2

تکنولوژی‌ها

TechFit: یکی از ویژگی‌های مثبتی که در ساخت این کفش به کار رفته، قالب شدن بهتر آن به پای بازیکنان است. برای تحقق این مسئله مجموعه عوامل مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا در نهایت شما از کفشی استفاده کنید که به بازدهی بیشتر شما کمک کند. استفاده از این تکنولوژی نیز شرایطی را ایجاد کرده تا با استفاده از مواد با‌کیفیت در رویه و دوختی دقیق، کفشتان فرم و شکل بهتری در پای شما پیدا کند.

NSG: یکی از معضلات ورزش در محیط‌‌های آزاد، قرار گرفتن در شرایط مختلف آب و هوایی است که بازیکنان فوتبال را در کنترل توپ دچار مشکلات زیادی خواهد کرد. استفاده از تکنولوژی NSG  یا Non Stop Grip  در این کفش به شما در کنترل بهتر توپ در هر شرایطی کمک خواهد کرد. در واقع لایه رویین این کفش دارای سطحی بسیار نازک با برخورداری از سطح نقطه‌ای برجسته بوده که از سر خوردن توپ بر روی این کفش حتی در شرایط بارانی جلوگیری خواهد کرد.

‌‌‌

۳- کفش فوتبال آدیداس سری Ace

این مسئله که شما می‌توانید دقیقا از همان کفش‌هایی استفاده کنید که لیونل مسی از آن در زمان مسابقات ورزشی استفاده می‌کند، بسیار هیجان انگیز است . یکی از مهم‌ترین مسائلی که در طراحی این سری از کفش‌ها به آن دقت زیادی شده، کمک به کنترل بهتر حرکات و توپ است. در واقع بازیکنانی که در زمان مسابقه نیاز به خلاقیت بیشتری دارند باید از کفش‌هایی استفاده کنند که در این هدف آن‌ها را بیشتر کمک کند. برای نیل به این هدف رویه‌ای از جنس پلی‌اورتان بر روی این سری از کفش‌ها به کار رفته که از حرکت پا در زمان تغییر جهت جلوگیری خواهد کرد.  طراحی رویه این کفش به شکلی است که هیچ لبه‌ای ندارد. در واقع این کفش به صورت گرد دوخته شده که کار کنترل توپ را برای بازیکنانی که کار بازی‌سازی یا حفظ توپ را بر عهده دارند بهتر خواهد کرد.

برای استفاده از این سری کفش‌های آدیداس باید جزو چند دسته از بازیکنان فوتبال باشید یا باید به عنوان بازیساز در میانه زمین حضور داشته باشید، یا به عنوان بازیکن تکنیکی و خلاق نیاز به کنترل بهتر توپ داشته باشید و یا به عنوان دروازه‌بانی که کار با پای بیشتری داشته باشد نیاز دارید که درصد خطای کمتری در حفظ و کنترل توپ داشته باشید. پس اگر جزو هر کدام از دسته‌های نامبرده بودید، بی شک کفش فوتبال سری Ace  مناسب‌ترین انتخاب برای شما خواهد بود.

shoe_players_3

چه بازیکنانی از این سری کفش استفاده می‌کنند؟

• لیونل مسی
• مانوئل نویر
• پوگبا
• مسوت اوزیل
• داوید دخیا

shoe_150_3

تکنولوژی‌ها

NSG: یکی از معضلات ورزش در محیط‌‌های آزاد، قرار گرفتن در شرایط مختلف آب و هوایی است که بازیکنان فوتبال را در کنترل توپ دچار مشکلات زیادی خواهد کرد. استفاده از تکنولوژی NSG  یا Non Stop Grip  در این کفش به شما در کنترل بهتر توپ در هر شرایطی کمک خواهد کرد. در واقع لایه رویین این کفش دارای سطحی بسیار نازک با برخورداری از سطح نقطه‌ای برجسته بوده که از سر خوردن توپ بر روی این کفش حتی در شرایط بارانی جلوگیری خواهد کرد.

Purecut: در واقع آن چه ما دوخت بدون لبه و یا گرد این کفش می‌دانیم نوعی تکنولوژی در کفش‌های سری  Ace آدیداس است که به شما در کنترل بهتر توپ‌هایی با سرعت بالا کمک زیادی خواهد کرد.

‌‌

۴- کفش فوتبال مردانه نایکی سری Tiempo

برای بازیکنانی که فوتبالی قدرتی‌تر را به نمایش می‌گذارند کیفیت موادی که در ساخت کفش‌شان به کار می‌رود اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل است که کفش‌‌های سری Tiempo نایکی از چرم ساخته شده‌اند. زیره و بخش داخلی این سری از کفش‌ها دارای لایه‌ای از جنس پلی‌اورتان بوده که مهم‌ترین ویژگی‌ آن دوام بالایی است که دارد. به طور کلی اگر بخواهیم نتیجه گیری بهتری از ساخت این کفش فوتبال داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که مجموعه موادی که در ساخت این کفش به کار رفته شده است، آن را برای استفاده بازیکنانی که محکم‌تر فوتبال بازی می‌کنند، مناسب ساخته است.

shoe_players_4

چه بازیکنانی از این سری کفش استفاده می‌کنند؟

• جروم بوآتنگ
• جرارد پیکه
• رافائل واران
• سرخیو راموس

shoe_150_4

تکنولوژی‌ها

ACC Technology: یا به عبارتیAll Conditional Control  با برخورداری از رویه‌ای مناسب ( عمدتا چرمی) در کفش شما به شما این اجازه را می‌دهد تا از کفش فوتبال خود بتوانید در هر شرایط آب و هوایی استفاده کنید.

 

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۱ دیدگاه
 1. Avatar علیرضا

  ممنون عالی بود

 2. Avatar Mohsen

  آقای حضرتی لذت بردم از اطلاعات دقیق شما…فقط cr7

 3. Avatar حسین

  این مسوت اوزیل چقدر شبیه انزو فراریه از اقوامشه؟

 4. Avatar سجاد

  من کفش سری ace آدیداس زو خیلی دوست دارم

 5. Avatar علی

  بخاطر این نگاه های دقیق کارشناسا به کوچیک تری نکاته که سطح فوتبال اروپا رو انقدر بالا برده

 6. Avatar MB8

  اقا محض اطلاع مسی ace نمی پوشه
  سری مخصوص به خودشو داره

  1. Avatar پدرام حضرتی

   کفش هایی که لیونل مسی استفاده میکنه از تولیدات سری Ace آدیداس هست که مدل کفشی که مسی می پوشه به نام اون ثبت شده مثل کاری که نایکی برای کفش های Mercurial کرد و اسم چند مدل از اون CR7 قرار داد.

 7. Avatar کیوان

  ممنون بابت اطلاعات باحالتون. مرسی.

 8. Avatar عرفان ندیری

  با سلام و تشکر از سایت خوب شما من اطلاعات بسیاری از کفش های فوتبال دارم به اطلاع شما برسانم سرخیو راموس جدیدا از کفش های آدیداس ایکس به رنگ سیاه می پوشد ؛ شما نیز ١.۴ % که بازیکنان کفش میزینو می پوشند را نیز از قلم انداخته اید اگر درباره ى کفش های نایک مجیستا که دو مدل اوبرا و اپس دارد و همینطور کفش های زیبا ی پوما نیز توضیخ می دادید بهتر می شود و همچنین طبق آخرین آما چند روز قبل که با رونمایی کفش های جدید برند های مختلف انجام شد استفاده از آدیداس ایکس در صدر ، نایک تیمپو در رده دوم و کفش مرکوریال نیز سوم است
  لطفا همچین مطالبی بیش تر قرار دهید با سپاس فراوان

  1. Avatar پدرام حضرتی

   آمار و اطلاعات ارائه شده طبق آخرین نتایجی که در فصل گذشته لیگ های اروپایی و مسابقات معتبری چون جام جهانی تهیه شده که البته برند میرانو نیز در این میان لحاظ شده که جزو سایر برندها محسوب میشه.

 9. Avatar مصطفي پناهي

  ممنون از مطلب خوبتون

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه