راهنمای خرید بهترین کفش فوتبال؛ چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
راهنمای خرید بهترین کفش فوتبال؛ هر آنچه لازم است پیش از خرید بدانید

پیدا کردن یک جفت کفش فوتبال مناسب می‌تواند حسابی زمان‌بر باشد، آن هم زمانی که دقیقاً نمی‌دانید به دنبال چه هستید! سایزهای مختلف، شماره مدل‌های متنوع و متریال مختلفی که در آن‌ها استفاده می‌شود، می‌تواند به سرعت دردسرساز شود. بنابراین انتخابی اشتباه هم می‌تواند تجربه‌ای نه‌چندان جالب را برای شما رقم بزند و هم شما را متحمل هزینه‌ی مجدد کند، که چندان هم کم نیست. در این مقاله از سری راهنماهای خرید دیجی‌کالا مگ شما را با بهترین کفش فوتبال برای مبتدی‌ها، نیمه‌حرفه‌ای‌ها و حرفه‌ای‌ها آشنا می‌کنیم و تمام فاکتورهای اساسی‌ای را که باید در جست‌وجوی خود در نظر بگیرید، به شما معرفی می‌کنیم.

اهمیت در نظر گرفتن بودجه در بحث خرید بهترین کفش فوتبال

راهنمای خرید بهترین کفش فوتبال

شاید در نگاه اول این‌طور به نظر برسد که این عبارت یک توصیه‌ی فوق‌العاده واضح است، اما یادآوری و بیان کردن آن در همین ابتدای مقاله می‌تواند نشان دهنده‌ی اهمیت موضوعی باشد که ممکن است به سادگی فراموش شود و شما را با اتلاف وقت زیاد و ناامیدی مواجه کند. قبل از اینکه شروع به خیال‌بافی در مورد کفش فوتبال مورد علاقه‌ی خود کنید، باید تصمیم بگیرید که واقعاً چقدر تمایل به هزینه‌ کردن برای یک جفت کفش فوتبال دارید و اینکه توصیه می‌کنیم آخرین چیزی که به آن فکر می‌کنید یک جفت کفش فوتبال آدیداس پرداتور «adidas Predators» با قیمت ۲۵۰ پوند باشد، چراکه گزینه‌هایی با کیفیت بالا و البته قیمت‌هایی پایین‌تر هم در بازار وجود دارد. توجه به میزان بودجه‌ای که دارید نه تنها منجر به اتلاف وقت زیادی از شما نمی‌شود، بلکه نگاه کردن به کفش‌های فوتبال‌ی که واقعاً توانایی خریدشان را ندارید، در نهایت شما را از پیدا کردن کفش فوتبالی باکیفیت که ارزان‌تر هم هست، ناامید کند.

انتخاب بهترین کفش فوتبال بر اساس نوع زمین بازی

به طور کلی لازم است بدانید که هر کفشی برای فوتبال در سطحی مشخص طراحی شده است و نمونه‌های مخصوص زمین چمن با گزینه‌های سالنی از نظر میخ و کفی بسیار متفاوت هستند. به یاد داشته باشید که با پوشیدن کفش نامناسب، به ناچار خود را در معرض آسیب جدی قرار می‌دهید و در نهایت نمی‌توانید بازی‌ای باکیفیت را ارائه دهید. به همین دلیل هم باید یک جفت کفشی بخرید که کاملاً با سطح و شرایطی که در آن بازی می‌کنید مناسب و متناسب باشد. در همین راستا لازم است بدانید که هر زمینی برای یک نوع کفش فوتبال مناسب است که می‌توانید از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید.

بهترین کفش‌‌ های فوتبال برای زمین سخت (FG)

زمین‌های سخت زمین‌هایی از جنس چمن طبیعی و کوتاه هستند که بازی در آن‌ها در آب و هوای خشک یا کمی مرطوب ایدئال است. بهترین کفش‌ های فوتبال برای چنین زمین‌هایی گزینه‌هایی با میخ‌هایی کوتاه از جنس پلاستیک سخت است. همچنین بهتر است که مدل انتخابی میخ‌های ترکیبی و با شکل و اندازه‌های متفاوت داشته باشد و در حالت ایدئال تعداد میخ‌ها به ۱۲ عدد برسد. ارتفاع کوتاه‌تر میخ‌ها در کفش‌های مخصوص زمین سخت، باعث می‌شود که کف پای بازیکن با زمین ارتباط بیشتری داشته باشد و در نتیجه فشار کمتری به زانوها وارد شود.

 • نوع زمین: چمن طبیعی خشک و محکم
 • شکل میخ کفش: عمدتا مخروطی و تیغه‌ای
 • قابلیت‌هایی که کفش به شما می‌دهد: راحتی، دویدن با سرعت بالا و افزایش کشش

بهترین کفش فوتبال برای زمین نرم (SG)

بهترین کفش فوتبال برای زمین نرم (SG)

این نوع از زمین‌ها معمولا شامل سطوح چمن طبیعی مرطوب و گل‌آلود می‌شود و معمولا از بازیکن انرژی بیشتری را طلب می‌کند. کفش ‌هایی که در این زمین‌ها استفاده می‌شوند مدل‌هایی با شش میخ مخروطی یا اصطلاحا کله قندی شکل هستند که به کف کفش محکم چسبیده‌اند. دلیل کم‌تر بودن تعداد میخ در این مدل نسبت به بقیه مدل‌ها این است که پای بازیکن به زمین گیر نکند و آسیب نبیند.

 • نوع زمین: چمن طبیعی نرم، مرطوب و گل آلود
 • شکل میخ کفش: میخ‌های قابل تعویض مخروطی از جنس آلومینیوم یا میخ‌های مخروطی و ثابت از نوع پلاستیکی
 • قابلیت‌هایی که کفش به شما می‌دهد: افزایش کشش و سرعت

کفش‌ مناسب چمن مصنوعی (AG)

در این نوع زمین‌ها از چمن مصنوعی استفاده شده است. زمین‌های چمن مصنوعی سخت‌تر از زمین‌های طبیعی هستند، به همین دلیل هم باید کفش‌هایی را انتخاب کرد که نسبت به مدل‌های ویژه‌ی زمین‌های چمن طبیعی تماس بیشتری با سطح زمین داشته باشند تا فرد حین حرکت در آن دچار عدم تعادل نشود. کفش فوتبال چمن مصنوعی، میخ‌های کوچکی به شکل قرص در کفی خود دارند.

 • نوع زمین: انواع چمن مصنوعی
 • شکل میخ کفش: مخروطی و تیغه‌ای با تعداد میخ‌های بیشتر و کوتاه‌تر از کفش فوتبال مخصوص زمین طبیعی
 • قابلیت‌هایی که کفش به شما می‌دهد: راحتی، افزایش کشش و کاهش فشار به پاها

بهترین کفش برای فوتبال خیابانی (ST)

کفش فوتبال نایک

همانطور که می‌دانید سطح این نوع زمین‌ها دارای بافت‌هایی متنوع است که از آسفالت تا سنگ‌فرش و زمین خاکی را شامل می‌شود. به همین دلیل هم کفش فوتبال انتخابی باید دارای کفی‌ای از جنس لاستیک خشک باشد.

 • نوع زمین: زمین‌های آسفالت، خاکی یا سنگ‌فرش شده
 • شکل کفی کفش: مخروطی با تراکم بسیار بالا و از جنس لاستیک خشک
 • قابلیت‌هایی که کفش به شما می‌دهد: افزایش کشش، راحتی و نرمی

کفش فوتبال سالنی

اگر به دنبال کفش فوتبال سالنی هستید در زمان گفت‌وگو با فروشنده باید از بگویید که به دنبالی کفشی با کفی IN یا IC یا IT هستید، چرا که از آنجایی که چنین زمین‌های دارای روکشی صیقلی و یا صاف هستند، تنها چنین گزینه‌هایی می‌توانند نیاز شما را به خوبی رفع کنند. کفی کفش‌های سالنی از جنس لاستیک منعطف و بادوامی است که باعث بهبود انعطاف، راحتی و افزایش کشش می‌شود.

 • نوع زمین: داخل سالن
 • شکل کفی کفش: الگویی مسطح، برجسته و سخت
 • قابلیت‌هایی که کفش به شما می‌دهد: انعطاف، راحتی و افزایش کشش در زمانی که به پا است.

نکاتی برای خرید کفش فوتبال از نظر جنس

کفش فوتبال ارزان

به طور کلی حرفه‌ای‌های این حوزه انتخاب و خرید کفش فوتبال چرمی را اولویت قرار می‌دهند، چراکه راحت‌تر و بادوام‌تر از سایر گزینه‌ها است. با این حال، بسیاری از افراد کفش‌هایی با رویه‌های مصنوعی و بافتنی از نوع مدرن‌تر را ترجیح می‌دهند.

کفش فوتبال با رویه‌ی مصنوعی؛ بادوام و درعین‌حال سبک

از رایج‌ترین نوع رویه در کفش‌های فوتبال، رویه‌ای از جنس مصنوعی است. اگرچه ممکن است این مواد جایگزین به اندازه‌ی چرم ظاهری زیبا نداشته باشند، اما مشکلاتی مانند خیس و سنگین شدن کفش در شرایط مرطوب را ندارند، همچنین سبک‌تر و نازک‌تر از انواع کفش‌های چرم هستند. این نوع از کالاهای ورزشی بیش از حد کشش نخواهند داشت و یک تناسب فوق العاده را مستقیماً در پا ایجاد می‌کنند. کفش‌های فوتبال مصنوعی به اندازه‌ی نمونه‌های بافتنی گران نیستند، به این معنی که می‌توانید بهترین کفش فوتبال جهان را با قیمتی بسیار مناسب خریداری کنید.

کفش فوتبال با رویه‌ی بافتنی

رویه‌های بافتنی امکان تنفس پا را فراهم ‌می‌کنند و بسیار بادوام هستند ولی از مدل‌هایی با رویه‌ی مصنوعی گران‌تر هستند. در همین راستا به منظور اینکه از تاثیر عوامل بیرونی بر روی کفش فوتبال جلوگیری کنند روی آن را با ماده‌ی سیلیکونی می‌پوشانند. در حالت کلی کفش‌های بافتنی سبک‌ترین و سریع‌ترین محصولات بازار هستند.

نوع پُست و موقعیت بازی در خرید بهترین کفش فوتبال

اگر فردی متخصص و جزئی‌نگر باشید خوب می‌دانید که تنها کفی کفش فوتبال، نوع زمین و برند آن نیست که در انتخاب نقش تعیین کننده‌ای دارد، بلکه نوع پست و موقعیت بازیکنان فوتبال هم در انتخاب موثر است. در واقع از آنجایی که هر حرکت و اقدامی در فوتبال نیاز به میزان خاصی کنترل و شدت کشش و فشار دارد، انتخاب کفشی مناسب به کمک آن بتوان بهترین حرکات را در پستی خاص اجرا کرد مهم است.

این روزها شما می‌توانید پاهای خود را به یک جفت کفش فوتبال که به طور خاص برای موقعیت مورد علاقه شما طراحی شده است، مزین کنید. به عنوان نمونه در بازار بهترین کفش های فوتبال، آدیداس ایکس و نایک مرکوریال گزینه‌‌هایی سبک وزن و ایدئال برای حرکات سرعتی هستند، در حالی که یک مدافع میانی ممکن است با یک جفت نایک تیمپو احساس آرامش بیشتری داشته باشد.

با این حال پیشنهاد می‌کنیم به جای اینکه فقط به یک جفت کفش مردانه خاص از برندی خاص فکر کنید زیرا این همان چیزی است که لیونل مسی می‌پوشد، باید به طور جدی به این فکر کنید که کدام کفش راحت‌تر است و به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل بتوانید بازی کنید، حتی اگر هر هفته فقط یک بازی معمولی پنج نفره انجام می‌دهید به سراغ کفش فوتبالی بروید که به معنی واقعی کلمه مکمل بازی شما باشد.

بهترین کفش فوتبال برای مهاجم

همانطور که می‌دانید وظیفه‌ی مهاجم تیم همیشه با حرکات، سریع دقیق و انفجاری همراه است به همین دلیل هم بهترین کفش برای مهاجم گزینه‌ای سبک وزن است که بتواند ضربات شدید را تحمل کند. وجود بخشی به نام «Strike Zone» بر روی کفش فوتبال به منظور زدن شوت‌های محکم هم از دیگر ویژگی‌های کفش مناسب برای این موقعیت است.

بهترین کفش فوتبال برای مدافع تیم

وجود کفی یا زیره‌ی مستحکم از آیتم‌های اصلی در کفش‌های مخصوص مدافعین است. به طور کلی مدافع به دلیل آنکه باید تغییر جهت زیادی را در دریبل مهاجمین داشته باشد نیاز به کفشی مستحکم با چسبندگی عالی دارد.

خرید کفش مناسب برای دروازه‌بان

مهم‌ترین حرکت در موقعیت دروازه‌بان، حرکات عرضی است. بنابراین بهترین کفش فوتبال برای این نوع از بازیکنان گزینه‌هایی با چسبندگی‌ای در حد بالا و میخ‌هایی به شکلی تیغه‌ای در کف آن است.

بهترین کفش فوتبال برای هافبک‌ها

در انتخاب کفش مناسب برای هافبک‌ها افراد باید به طور مداوم در زمین در حال حرکت باشند، پس راحتی کفش از الویت‌های انتخاب برای این دسته از افراد است.

رایج‌ترین اشتباه‌ها در انتخاب و خرید کفش فوتبال

کفش فوتبال پسرانه

اول از هر چیزی در نظر داشته باشید که هر کفشی که ظاهر زیبایی دارد و با لباس ورزشی زنانه یا لباس ورزشی مردانه شما هم‌خوان است، مطمئنا برای شما مناسب نیست. در واقع ظاهر یک کفش نباید تمام توجه شما را جلب کند، چراکه برخی از کفش‌های رنگ‌ و لعاب‌دار ممکن است تقلبی باشند. در همین راستا به شما یادآور می‌شویم که اگر یک کفش فوتبال از برندهای مطرح جهان را دیدید که قیمتش زیادی ارزان است، مطمئن باشید اصل نیست مگر اینکه جزو بهترین کفش استوک باشد که در آن صورت هم قیمت‌های بسیار پایین برای آن قابل توجیه نیست.

از طرفی بازیکن مورد علاقه‌ی شما نباید بر روی انتخاب و خرید بهترین کفش فوتبال برای شما سایه بیاندازد؛ چراکه ممکن است برای خرید همان کفش هزینه‌ی بسیار زیادی را متحمل شوید، اما کفش ورزشی آن طور که باید و شاید برای شما مناسب نباشد. در واقع ترجیحات هر شخص با دیگری متفاوت است و میزان حرفه‌ای بودن، میزان تمرین و حتی شکل پا هم می‌تواند در انتخاب کفشی مناسب نقش داشته باشد. همچنین، دلیلی ندارد که کفشی که برای رونالدو ایدئال است برای شما هم خوب باشد.

توجه بیش از حد به بحث انتخاب کفش و پوشاک با توجه به پست بازیکن در بازی فوتبال هم می‌تواند در صورت افراطی نگاه کردن به قضیه اشتباه باشد. در این میان برخی بازیکنان حتی از پوشیدن کفش‌هایی که برندها آن‌ها را متناسب با نوع بازی بازیکن در نظر گرفته بودند، خودداری کرده‌اند. به عنوان مثال، نیمار را مجبور کردند که کفش هایپرونوم بپوشد، در حالی که آن را دوست نداشت. بنابراین دوباره به همان کفش مرکوریال که گزینه‌ای راحت‌تر بود، بازگشت رونالدو هم کفش سوپرفلای دینامیک ساق‌دار را دوست نداشت، بنابراین از برند خواست کفش ورزشی مردانه بدون ساق همان مدل را به او بدهد. بنابراین بسته به ترجیحات خود حتی اگر مدافع هستید هم می‌توانید از کفش‌های تند و سرعتی استفاده کنید.

معرفی پرفروش‌ترین کفش‌های فوتبال

در کنار تمام نکات مطرح شده در این راهنمای خرید بهترین کفش فوتبال، نگاهی به پرفروش‌ترین‌های بازار ایران هم می‌تواند به انتخابی بهتر کمک کند.

کفش فوتبال مردانه نیو بالانس کد MSTPFSB2

کفش فوتبال مردانه نیو بالانس کد MSTPFSB2 گزینه‌ای محبوب از جنس پلی‌استر است که در برابر سایش از خود مقاومت بالایی را نشان می‌دهد. این نوع کفش خوش‌ساخت از برند معتبر «New Balance» برای فعالیت سرعتی بسیار سبک و کاربردی است و بدون نیاز به ایجاد انعطاف پذیری، پشتیبانی لازم از پا را ایجاد می‌کند. در ساختار این کالای ورزشی از پارچه ضد لغزش «infiniGRIP» استفاده شده است و برای زمین‌های سخت مناسب است.

کفش فوتبال مردانه نیو بالانس کد MSTPFSB2

کفش فوتبال مردانه مدل پریما

یکی از محصولات خوش قیمت با زیره‌ای از فوم فشرده و جنس بدنه‌ی فوم، کفش فوتبال مردانه مدل پریما است. این نوع کالا دارای ویژگی‌هایی همچون قابلیت گردش هوای بالا، قابلیت ارتجاع مناسب، با کفی قابل تعویض، دارای ساختاری انعطاف‌پذیر و ساختاری طبی است. لازم به تاکید است که این محصول توسط تولید کننده اصلی (برند) تولید نشده است، اما جزو گزینه‌هایی پرفروش و باکیفیت به شمار می‌رود.

کفش فوتبال مردانه مدل پریما

کفش فوتبال مردانه دیفانو مدل استوک ریز کد DIFENO2024-1

کفش فوتبال مردانه دیفانو مدل استوک ریز کد DIFENO2024-1 کالایی با سایزبندی‌ بالا و بدنه‌ای از چرم مصنوعی و جیر است که راحتی را برای شما به ارمغان می‌آورد. این مدل کفش فوتبال کفی‌ای از جنس ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU) دارد و سبکی و قابلیت انعطاف بالا از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. مقاوم در برابر سایش، کفی طبی و ساختار ضدآب از دیگر مشخصه‌های دیفانو مدل استوک ریز کد DIFENO2024-1 است.

کفش فوتبال مردانه دیفانو مدل استوک ریز کد DIFENO2024-1

کفش فوتبال مردانه مدل Phantom

یکی از محصولات پرفروش کشور بوسنی و هرزگوین، کفش فوتبال مردانه مدل Phantom است. این نوع کفش فوتبال جزو گزینه‌های آج‌دار به شمار می‌رود و قابلیت ارتجاعی خوبی را به کاربر ارائه می‌کند. همچنین جنس کفی‌ای این کفش مردانه اتیلن وینیل استات (EVA) و رویه‌ی آن از الیاف مصنوعی است به همین دلیل هم به عنوان گزینه‌ای ضدآب شناخته می‌شود.

کفش فوتبال مردانه مدل Phantom

کفش فوتبال مردانه مدل ULTRA-اولترا۱

کفش فوتبال مردانه مدل ULTRA-اولترا۱ محصولی طبی با زیره‌ای از جنس ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU) است که رویه‌ی آن نخ و الیاف مصنوعی است. ویژگی های کلی زیره‌ی این مدل کفش ورزشی شامل انعطاف‌پذیری، قابلیت ارتجاعی، کاهش فشار وارده به کف و مقاوم در برابر سایش می‌شود. در کنار آن با توجه به کیفیتی که دارد ازجمله گزینه‌های خوش‌قیمت هم به شمار می‌رود.

کفش فوتبال مردانه مدل ULTRA-اولترا1

منبع: FOOTY.COM

پاسخ به سوالات متدوال
با وجود پاهایی پهن، چه نوع کفش فوتبالی بخریم؟
اگر پاهای پهنی دارید، کفش‌های سرعتی برای شما مناسب نیستند، زیرا این کفش‌ها باریک‌تر از کفش‌های دیگر هستند. بهترین راهکار برای شما این است که کفش کنترل یا راحتی بخرید.
رنج قیمت بهترین کفش فوتبال چقدر است؟
شمال می‌توانید با مبلغی در حدود ۳ الی ۱ میلیون تومان یک جفت کفش غیراصل اما باکیفیت و بادوام از دیجی‌کالا در تابستان ۱۴۰۲ بخرید.
بهترین مارک‌های کفش فوتبال چیست؟
بهترین برندهای تولیدکننده‌ی کفش فوتبال شامل نایکی، کفش فوتبال آدیداس، برند ورزشی پوما، آمبرو و ریبوک می‌شود.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما