کاربران بالای ۱۶ سال در اروپا می‌توانند از واتساپ استفاده کنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
واتساپ

در راستای قوانین جدیدی که در اروپا وضع شده‌اند، گزارش‌هایی رسیده که حداقل سن کاربران اپلیکیشن‌ واتساپ در اروپا به ۱۶ سال رسیده است. کاربران این شبکه پیام‌رسان محبوب در اروپا در حال حاضر باید برای عضویت در این اپلیکیشن ۱۳ سال داشته باشند. اما حالا کمپانی واتساپ مجبور شده قوانین سفت و سخت‌تری پیش از اجرایی شدن محافظت از داده‌ها در فضای مجازی اتخاذ کند.

واتساپ که توسط فیس‌بوک خریداری شده، از کاربران اروپایی خواسته که موقع نام‌نویسی در نسخه جدید واتس‌اپ که طی هفته‌های آینده عرضه می‌شود تایید کنند که حداقل ۱۶ سال سن دارند. هنوز مشخص نیست که صحت داد‌ه‌های کاربران چطور مشخص می‌شود. واتساپ که ماه ژانویه اعلام کرد بیش از یک میلیارد و پونصد میلیون نفر عضو دارد در وبلاگش نوشته که هیچ تقاضای جدید دیگری برای گرفتن اطلاعات بیشتر از کاربرانش نخواهد داشت.

فیس‌بوک که سیاست حریم شخصی‌اش با واتس‌اپ کاملا متفاوت است شیوه متفاوتی در رابطه با کاربرانی که بین ۱۳ تا ۱۵ سال سن دارند، در پیش گرفته. این شبکه اجتماعی از نوجوانان در این بازه سنی خواهد خواست که والدین یا سرپرست‌شان به آنها اجازه انتشار اطلاعات‌شان را در فیس‌بوک بدهند. اگر این اجازه‌نامه ثبت نشود کاربر نمی‌تواند از تمام ویژگی‌های شبکه اجتماعی استفاده کند.

تغییرات دیگری هم توسط واتس‌اپ اعلام شده از جمله اینکه کاربران قادر می‌شوند گزارش‌هایی را که اپلیکیشن درباره جزییات گوشی‌شان جمع‌آوری کرده از قبیل مدل، لیست تماس‌ها و گروه‌ها و شماره‌های بلاک‌شده دانلود کنند.

اینجا بخوانید: اطلاعات خود را از روی واتس‌اپ دانلود کنید

واتس‌اپ سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و بخاطر شیوه کدگذاری end to end(که در تلگرام هم استفاده می‌شود) تحت فشار زیادی قرار گرفت. این اپلیکیشن فعلا برنامه‌هایش را برای افزایش اشتراک داده‌ها با فیس‌بوک معلق کرده تا بتواند دوباره توجه مخاطبانش را جلب کند. فیس بوک بخاطر مسائل اخیر امنیتی و انتشار اطلاعات کاربران در دنیا مورد هجمه زیادی قرار گرفته است.

خارج از اروپا همچنان محدودیت سنی از ۱۳ سال خواهد بود.

منبع: sky.newsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما