سه ماهه‌ی پردرآمد برای گوگل

۳ آبان ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۵ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
درآمد گوگل

آلفابت نتایج فعالیت‌هایش در سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد که از اوضاع مالی رو به رشد و افزایش درآمدهای گوگل خبر می‌دهد.

نتایج مالی سه ماهه‌ی سوم قدرت گوگل را به‌ویژه در جست و جوی موبایلی نشان می‌دهد.”

آماری که آلفابت از اوضاع مالی و درآمدهای این شرکت منتشر کرده است، نشان می‌دهد که سه ماهه‌ی سوم مالی سال ۲۰۱۵ یکی از موفقیت‌آمیزترین دوره‌ها برای گوگل بود. درآمد گوگل برای این دوره ۱۸٫۷ میلیارد بوده و نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد سود بیشتری داشته است. وب‌سایت گوگل به‌تنهایی ۱۳ میلیون دلار از آن درآمد را تولید کرده که به این ترتیب، درآمد حاصل از این وب‌سایت نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد افزایش یافته است.

سود خالص این شرکت هم ۳٫۹۸ میلیارد دلار بود، این در حالی است که در سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۴ سود خالص گوگل ۲٫۷۴ میلیارد دلار برآورد شده بود. درآمد گوگل در بخش‌های تجاری دستگاه‌ها و تبلیغات افزایش یافته است. دیگر منابع درآمد مثل فروش سخت‌افزارها هم ۱٫۸۹ میلیارد دلار برای این شرکت درآمد حاصل کرد. گذشته از این، میانگین درآمد گوگل به ازای هر کلیک ۲۳ درصد بیشتر شده است.

«روت پورت» (Ruth Porat)، مدیر ارشد مالی آلفابت و گوگل از این آمار و ارقام کاملا خوشحال و راضی بود: “نتایج مالی سه ماهه‌ی سوم قدرت گوگل را به‌ویژه در جست و جوی موبایلی نشان می‌دهد. ما با شش محصول که بیش از یک میلیارد کاربر در سطح جهان دارند، از فرصت‌های پیش ‌روی گوگل و آلفابت هیجان‌زده هستیم.”

سود عملیاتی هم نسبت به سال گذشته از ۶٫۱ میلیارد دلار به ۶٫۹۳ میلیارد دلار افزایش یافته است. علاوه براین، آلفابت اعلام کرد که در سه ماهه‌ی بعدی بیش از ۵ میلیارد دلار از بورس سهام را مجددا خریداری خواهد کرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Google

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar حسین اسدزاده

    این جمله یعنی چی؟
    ” ما با شش محصول که بیش از یک میلیارد دلار کاربر در سطح جهان دارند”