اولین نسخه آزمایشی اندروید Q برای تمام گوشی‌های پیکسل عرضه شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۳:۲۶ ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اندروید Q

بالاخره بعد از مدت‌ها، گوگل اولین نسخه آزمایشی سیستم‌عامل اندروید Q را عرضه کرد و کاربران تمام گوشی‌های پیکسل می‌توانند این نسخه را نصب کنند. این کاربران برای نصب می‌توانند به‌صورت دستی این کار را انجام دهند یا اینکه با عضویت در بخش آزمایشی اندروید، این نسخه را مستقیما از جانب گوگل دریافت کنند. در اندروید Q شاهد قابلیت‌های جدیدی هستیم که از بین آن‌ها می‌توانیم به پشتیبانی از حالت تاریک گسترده، پشتیبانی از گوشی‌های تاشو و کنترل بیشتر بر مجوزهای اپلیکیشن‌ها اشاره کنیم. طبق روند همیشگی گوگل، نسخه نهایی اندروید Q به احتمال زیاد در اوایل ماه آوریل عرضه خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که این نسخه در اصل برای توسعه‌دهندگان عرضه شده است.

البته به خاطر داشته باشید که این نسخه در اصل برای توسعه‌دهندگان عرضه شده است. گوگل همواره با این کار، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که ماه‌ها قبل از عرضه نسخه نهایی اندروید، سازگاری اپلیکیشن‌های خود را در برابر نسخه‌ی جدید اندروید مورد بررسی قرار دهند. همچنین باید بگوییم که اولین نسخه آزمایشی معمولا از بسیاری از ویژگی‌های نسخه نهایی بهره نمی‌برد. احتمالا گوگل در کنفرانس گوگل I/O که در تاریخ ۷ مه برگزار می‌شود، بخش دیگری از این قابلیت‌های جدید را معرفی خواهد کرد. در نهایت اگر قصد دارید این نسخه را نصب کنید، توصیه می‌کنیم این کار را با گوشی اصلی خود انجام ندهید. در یک مطلب جداگانه هم به جدیدترین ویژگی‌های موجود در اولین نسخه آزمایشی اندروید Q می‌پردازیم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ comment
 1. Avatar bhr. z

  امروز برای گوشی من ارسال شده ولی نمی دونم چیکار کنم برام جالبه که بدونم چه طوری هستش ولی از طرف دیگه نمی دونم که ممکنه خیلی باگ داشته باشه یا نه؟ لطفا راهنماییم کنید

  1. همونطور که گفتیم این نسخه بیشتر مختص توسعه‌دهندگانه و به خاطر همین هم حتما باگ‌های زیادی داره.اگر این گجت، گوشی اصلی شما به حساب میاد بهتره نصب نکنید و منتظر عرضه نسخه نهایی بمونید.

   1. Avatar میثم

    امکان دانگرید مگه نداره؟

   2. امکانش هست ولی گوگل طبق اعلام خودش قراره 6 نسخه بتا از اندروید Q عرضه کنه و حداقل بهتره نسخه‌های جدیدتر رو نصب کنید.چون مشکلات نسخه اول همیشه خیلی زیاده.