عوامل محیطی باعث بروز سرطان می‌شوند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دلایل بروز سرطان

تازه‌ترین تحقیقات به این موضوع اشاره می‌کنند که مبتلا شدن به بیماری سرطان به محیطی که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد و ارتباطی با بدشانسی افراد نخواهد داشت.

محققان اعلام کرده‌اند که بین ۷۰ تا ۹۰ درصد دلایل بروز سرطان به شرایط محیط بستگی دارد و ارتباطی به بدشانسی ندارد.

در اوایل سال ۲۰۱۵ بود که محققان اعلام کردند دلیل بروز دوسوم سرطان‌ها بدشانسی است و ارتباطی با شرایط محیط مانند سیگار کشیدن ندارد؛ اما تحقیقات جدید به این موضوع اشاره می‌کنند که تنها ۱۰ تا ۳۰ درصد بروز سرطان‌های مختلف در افراد به بدشانسی مربوط می‌شود.

بیماری سرطان زمانی به وجود می‌آید که برخی از سلول‌های بنیادی بدن کنترل خودشان را از دست می‌دهند و شروع به تکثیر بسیار زیاد می‌کند. این اتفاق در برخی افراد به شکل ذاتی رخ می‌دهد و در برخی دیگر به واسطه‌ی عوامل خارجی مانند سیگار کشیدن یا اشعه‌های UV رخ می‌دهد. البته این موارد نسبت به شرایط محیط تغییر می‌کند و ممکن است احتمال آن افزایش و کاهش پیدا کند.

محققانی که این تحقیقات را انجام داده‌اند عضو سازمان Stony Brook Cancer شهر نیویورک بوده‌اند و این تیم با استفاده از مدل‌های کامپیوتری و اطلاعات مختلف به این نتیجه رسیده‌اند.

در این تحقیقات گفته شده که بین ۷۰ تا ۹۰ درصد بروز سرطان به شرایط بیرونی ارتباط دارد.

دلایل بروز سرطان

سیگار کشیدن باعث بروز سرطان می‌شود.

‌‌‌‌‌‌‌‌

دکتر «یوسف هانون» (Yusuf Hannun) از این گروه تحقیقاتی گفته:” المان‌های خارجی مهم‌ترین دلیل بروز سرطان هستند و افراد نمی‌توانند این اقدام را بد شانسی بدانند. افراد نمی‌توانند سیگار بکشند و مبتلا شدن به سرطان را بدشانسی بدانند. البته در برخی افراد سرطان به شکل تصادفی به وجود می‌آید و از هر شش نفر ممکن است یک نفر از روی بد شانسی به سرطان مبتلا شود. البته المان شانس در بعضی مواقع باعث می‌شود که افراد سیگاری به سرطان مبتلا نشوند، اما نباید این موضوع را به عنوان یک اتفاق کلی نام برد.دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما