غول رمزنگاری به اپل بر می‌گردد

۵ خرداد ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

یکی از بزرگ‌ترین نام‌های جهان در حوزه رمزنگاری به اپل باز خواهد گشت. براساس گزارش خبرگزاری رویترز مدیر ارشد فناوری شرکت Silent Circle، جان کالاس این ماه به استخدام اپل درآمده است. کالاس به دلیل کار بر روی سیستم رمزگذاری PGP مطرح است. او از بنیان‌گذاران سیستم امن پیام رسان Silent Circle هم بوده است.

در ماه‌های گذشته درگیری اپل و FBI بر سر ماجرای سن برناردینو و رمزگشایی از آیفون‌های این شرکت و همچنین خبر وجود دستگاهی که قادر است قفل مدل‌هایی از آیفون را بشکند در کنار اخباری درباب حفره‌های امنیتی در نرم افزارهای شرکت اپل باعث شده بود حرف و حدیث‌های بسیاری درباره میزان امن بودن محصولات این شرکت بر سر زبان‌ها بیفتد. به نظر می‌رسد بازگشت یک متخصص بزرگ در حوزه رمزنگاری می‌تواند دو هدف را دنبال کند. اول اینکه در عمل بتواند اپل را در بهبود امنیت محصولات‌اش یاری کند و دیگر آنکه از نظر تبلیغاتی هم به اپل کمک کند و فضای بوجود آمده در اثر اخبار ماه‌های گذشته را از میان ببرد.

کالاس پیش از این دوبار برای اپل کار کرده است. یک بار در طول سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ و بار دیگر از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱. در طول دوره دوم کالاس بر ارتقای برنامه FileVault (یک سیستم رمزگذاری) بر روی سیستم عامل OS X Lion اپل نظارت داشت.

هنوز مشخص نیست کالاس در شرکت اپل بر روی چه پروژه‌ای کار خواهد کرد اما بازگشت این غول حوزه رمزنگاری دل هواداران اپل را بیش از پیش قرص می‌کند.

‌‌‌

منبع: The Verge

‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar عبداله رضوی

    بیشترین خریدها و استخدام های شرکت های تخصصی و نوابغ مربوط به اپل هستش…
    حالا باید منتظر بود…
    چه رقابتی سخت، نفس گیر و مهیجی در حوزه آی تی،گجت ها و گوشی ها در حال رخ دادن هست…

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه