فاکس‌کان به قیمت ۶٫۲ میلیارد دلار شارپ را خرید

۷ اسفند ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ماه‌ها است که از درخواست «فاکس‌کان» (Foxconn) برای خریدن شرکت بزرگ «شارپ» از گوشه و کناری می‌شنویم. منابعی از پیشنهاد ۵٫۳ میلیارد دلاری فاکس‌کان به شارپ خبر داده بودند. شرکت شارپ دیروز ضمن تایید این شایعات، از فروش بخش بزرگی از سهام خود به قیمت ۷۰۰ میلیارد ین یا ۶٫۲۴ میلیارد دلار خبر داد.

فاکس‌کان از چهار سال پیش قصد خرید شارپ را داشت.

سهامی که فاکس‌کان خریداری می‌کند، ۶۵٫۹ درصد از تمام شرکت شارپ را در اختیار فاکس‌کان قرار می‌دهد؛ یعنی سهم شرکت تایوانی فاکس‌کان، از سهم شرکت ژاپنی Innovation Network که از مالکان شارپ است بیشتر می‌شود. چنین معامله‌ای که در آن یک شرکت خارجی، شرکتی ژاپنی را در این وسعت خریداری کند، سابقه‌ی زیادی نداشته است.

«تری گو» (Terry Gou)، مدیرعامل و موسس فاکس‌کان درباره‌ی معامله‌ی جدیدشان گفته که آن‌ها چهار سال است به دنبال خرید شارپ هستند. مدیرعامل این شرکت تایوانی می‌گوید که آن‌ها در ابتدا ۵٫۱ میلیارد دلار به شارپ پیشنهاد و سپس این مقدار را به ۵٫۴۴ میلیارد دلار افزایش دادند.

شارپ فعلا وضعیت خوبی را سپری نمی‌کند، اما فاکس‌کان قول داده است تا با تزریق بودجه به این شرکت ژاپنی، شارپ را به یکی از بزرگ‌ترین سازندگان صفحه‌های نمایش گوشی‌ها تبدیل کند.

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar رضا

    و البته الان معلق شده این قرار داد….

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه