قدیمی اما جذاب و قدرتمند، پورشه دهه‌ ۸۰ میلادی در نمایشگاه ژنو

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شاید ذهنیت بیشتر ما از خودروی قدیمی، یک اتومبیل فرسوده و ضعیف باشد؛ خودرویی که احتمالا ما را در طول راه قال بگذارد. شاید با دیدن تصویر جذاب یکی از مدل‌های به‌یادماندی پورشه، این ذهنیت کمی تغییر کند. خودرویی که بر خلاف چهره‌ی مظلومانه‌اش بسیار قدرتمند و خشن است!

porsche 5

این خودرو CTR نام دارد؛ خودرویی که به سال ۱۹۸۷ میلادی تعلق دارد. این خودرو از لحاظ فنی تقویت شده است. در زیر درموتور CTR، قدرتی معادل ۷۰۰ اسب‌بخار پنهان شده که مدیون پیشرانه‌ی توئین توربو ۶ سیلندر تخت با حجم ۳.۶ لیتری است. این خودرو می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. مدل استاندارد این پورشه، ۴۶۹ اسب بخار قدرت دارد و می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت برسد. با این اوصاف می‌توانیم متوجه شویم که با یک هیولای قدرتمند روبرو هستیم. بدنه‌ی این خودرو فیبر کربن است. برای به حرکت درآوردن جثه‌ی ۱۲۰۰ کیلوگرمی پورشه از حال سکون تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، تنها ۳.۵ ثانیه زمان لازم است. برای رسیدن از سکون به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت هم به ۹ ثانیه زمان نیاز دارید.

porsche 6

طراحی این خودرو نسبتا ساده و دلنشین است و حس خوبی را به بیننده انتقال می‌دهد. در عین حال تیم طراحی پورشه سعی کرده‌ که حس اسپرتی را هم در بطن چهره این آلمانی قدرتمند قرار دهد. همین سیاست شرکت تا امروز ادامه داشته و باعث شده که اصالت طراحی آن حفظ شود.

منبع: TopGear

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. ///mahdispd

    دستگیره هاشو ببینین

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه