مسافران مریخ؛ گروه ۶ نفره‌ی ناسا برای یک سال قرنطینه شدند

۷ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۷ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

تیمی از نیروهای جدید ناسا تصمیم گرفته‌اند تا برای یک سال در کنار یک آتش‌فشان خاموش در هاوایی زندگی کنند، تا خود را برای تجربه‌ای که از سفر احتمالی‌شان به مریخ خواهند داشت آماده کرده باشند.

تیمی شش نفره از افراد ناسا تصمیم گرفته‌اند تا برای اینکه خود را برای ماموریت آینده‌ی مریخ آماده کنند، یک سال را در محفظه‌ای بسته در کنار یک آتش‌فشان خاموش زندگی کنند.

دانشمندان می گویند که ماموریت‌های انسان روی مریخ ممکن است بین یک تا سه سال طول بکشد. تیمی شش نفره هم قرار است از زیر محفظه‌ای، بدون هوا یا غذای تازه زندگی کنند. این تیم دیروز در ساعت ۴:۳۰ صبح خودش را در محفظه‌ای که آماده کرده بود، محبوس کرد.

NASA1

تیم ناسا از یک پزشک آلمانی، یک اخترزیست‌شناس فرانسوی و چهار امریکایی تشکیل شده است. از این چهار امریکایی یکی خلبان، یکی معمار، یکی خبرنگار و دیگری دانشمند خاک‌شناسی است.

هر کدام از افراد تیم یک تخت تاشو و میز در اتاق‌شان دارند. غذای آن‌ها هم از پنیر پودر شده و کنسرو ماهی تن تشکیل شده است.

NASA2

ماموریت‌های «ایستگاه فضایی بین‌المللی» شش ماه طول می‌کشند. ناسا هم اخیرا تمرین‌هایی این چنین برای فضانوردان تشکیل داده است که بین چهار تا هشت ماه طول می‌کشند.

در حالی که دیگر تمرین‌های ناسا، افراد را برای چالش‌های علمی یا فنی آماده می‌کنند، این تمرین‌ها وضعیت آن‌ها را در مشکلاتی که ممکن است بین انسان‌ها در یک مکان کوچک به‌وجود آید بررسی می‌کند.

منبع: BBC

دیدگاه شما