لیست بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۵ منتشر شد

زهرا غلامی ۳۰ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۰ 20 ژانویه 2016
بدترین پسوردها

چند سالی است که رسم شده لیست بدترین پسوردهای سال گذشته منتشر شود. در واقع، شرکت SplashData (شرکتی فعال در زمینه‌ی نرم‌افزارهای امنیتی) پنج سال است که این کار را انجام می‌دهد. به نظر می‌رسد هر سال مثل سال گذشته بوده و بدترین پسوردها تغییری نمی‌کنند. لیست این شرکت از مجموع دو میلیون پسوردی جمع‌آوری شد که در سال ۲۰۱۵ به بیرون درز کردند. درست مثل سال ۲۰۱۴، امسال هم عدد ۱۲۳۴۵۶ محبوب‌ترین پسورد در میان بدترین پسوردها باقی ماند.

کلماتی مثل starwars ،solo ،princess در این لیست می‌شوند.

شماره‌ی ۱۲۳۴۵۶ در لیست بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۵ اول است، اما قطعا تنها ساده‌ترین رمز عبور نیست. در جایگاه دوم خود کلمه‌ی «پسورد» (password) قرار دارد. عدد ۱۲۳۴۵۶۷۸ هم در جایگاه سوم قرار گرفت. به دنبال آن هم کلمه‌ی qwerty چهارم شد که در واقع شش حرف اول در ردیف اول حروف صفحه کلید هستند.

البته امسال کلمات جدیدی هم به لیست بدترین پسوردها اضافه شده است. این کلمات به چیزهایی مثل ورزش و فرهنگ عامه مربوط هستند. به عنوان مثال، این پسوردهای جدید شامل کلماتی مثل starwars، solo، princess می‌شوند. حتی football و basketball هم جزو ۲۵ مورد اول در لیست هستند.

اگر شما هم از یکی از پسوردهای این لیست استفاده می‌کنید، طبیعتا برای امنیت اطلاعات‌تان باید آن را عوض کنید. یک روش برای انتخاب پسورد امن این است که به جای  یک کلمه، از چند کلمه یا عبارت استفاده کنید و چیزی را انتخاب کنید که فقط شما می‌دانید و حدس زدن آن حتی برای کسانی که شما را می‌شناسند خیلی سخت است.

بدترین پسوردهای

منبع: Yahoo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۸ دیدگاه
 1. هومن هومن

  دوستان عزیز گزینه دو و بیست و چهار یکی با حرف O نوشته شده یکی با عدد صفر( ۰ ) انقد به این بنده خدا گیر ندین

 2. محسن حسن پور محسن حسن پور

  باحال بود!! مخصوصا ۱qaz2wsx !!!

 3. masood masood

  شماره ۲ و ۲۴ یکی هستند.

 4. میثم میثم

  با سپاس از مقاله تون
  خیلی جالب زیبا و خواندنی بود

 5. کیوان کیوان

  password هم دومه هم ۲۴ام؟

 6. نام نام

  خودتم خبرا رو بخون. فقط کپی پیست نکن مادر. الان چرا تو جدول رتبه دوم و ۲۴ یکیه؟

  1. فرهنگ حشمتی فرهنگ حشمتی

   دوست عزیز در مورد دوم به جای حرف o از عدد ۰ استفاده شده است.

 7. فرهاد فرهاد

  خیلی باحال بود..کلی خندیدم