مایکروسافت پلتفرم کینکت را به فضای ابری منتقل می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کینکت

شب گذشته، «ساتیا نادلا» (Satya Nadella)، مدیرعامل مایکروسافت، در ابتدای کنفرانس Build 2018 اعلام کرد که این شرکت به‌زودی پلتفرم کینکت را به فضای ابری منتقل می‌کند. او در بخشی از سخنرانی‌اش گفت: «این فناوری در اصل برای استفاده در بازی‌ها توسعه یافته بود، اما در ادامه به کامپیوترها راه پیدا کرد و در زمینه‌های مختلف مانند پزشکی، صنعتی، رباتیک و آموزشی مورد استفاده قرار گرفت.» او سپس ادامه داد: «با الگوگیری از نوآوری‌های متنوع توسعه‌دهندگان، تصمیم گرفتیم برخی از فناوری‌های پایه‌ی هولولنز را تحت عنوان پروژه‌ی کینکت روانه‌ی پلتفرم فضای ابری «آژور» (Azure) کنیم.»

مایکروسافت تصمیم دارد برخی از فناوری‌های پایه‌ی هولولنز را تحت عنوان پروژه‌ی کینکت روانه‌ی پلتفرم فضای ابری «آژور» (Azure) کند.

چنین اقدامی خبر بسیار مهمی محسوب می‌شود، زیرا مایکروسافت سال گذشته در ماه اکتبر، مرگ و توقف تولید گجت کینکت را اعلام کرد و از آن به بعد دیگر خبری از این تکنولوژی نبود. یکی از متخصصان فنی مایکروسافت در همین زمینه پستی منتشر کرده و نوشته که چنین اقدامی، به معنای ترکیب فناوری‌های تشخیص عمق کینکت با سرویس‌های هوش مصنوعی آژور است و توسعه‌دهندگان با استفاده از این سرویس‌ها می‌توانند گجت‌های دقیق‌تر کم‌مصرف‌تری بسازند. همچنین این فرد خاطرنشان کرده که ترکیب یادگیری عمیق با فناوری‌های تشخیص عمق می‌تواند منجر به توسعه‌ی الگوریتم‌های هوش مصنوعی ساده‌تری شود و چنین الگوریتم‌هایی می‌توانند بدون نیاز به شبکه‌های کامپیوتری بزرگ و پرهزینه عملی شوند.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما