محتوای QR Codeهای نقطۀ فرود، در مسابقۀ ربات‌های پرنده چه بود؟

۳ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اگر اخبار دیجی‌کالا را دنبال کرده باشید، حتماً از برگزاری نخستین مسابقۀ ربات‌های پرنده و همچنین نتایج این رقابت باخبر هستید و احتمالاً در تصاویر و ویدیوهای این رویداد متوجه وجود سه QR Code بزرگ در نقطۀ فرود ربات‌ها شده‌اید. شاید کنجکاو شده باشید که محتوای این کدها چه بوده است؟ قبل از پاسخ به این سؤال، خوب است یک‌بار مأموریت اصلی مسابقه را مرور کنیم.

در روز مسابقه، ربات‌ها باید بستۀ دو کیلوگرمی دیجی‌کالا را تا ارتفاع ۳۰ متری بالا می‌بردند، در مسیری مشخص و با عبور از موانعی با مختصات نامعلوم حرکت می‌کردند و خود را به نقطه‌ی مقصد می‌رساندند. در آنجا باید بین سه مشتری که با QR Codeهای متفاوت بر روی زمین مشخص شده بودند، مشتریِ صحیح را تشخیص می‌دادند و پس از تحویل کالا به نقطه‌ی مبدا بازمی‌گشتند. همۀ مراحل مسابقه هم باید به‌صورت کاملاً خودکار و با استفاده از پردازش تصویر و هوش مصنوعی انجام می‌شد.

در واقع، چند دقیقه قبل از پرواز هر ربات، محتوای یکی از این کدها به عنوان مشتری صحیح به تیم‌ها داده می‌شد تا آن را به ربات خود معرفی کنند. این ربات‌ها هنگامی که به نقطۀ مقصد می‌رسیدند از بالا این کدها را اسکن می‌کردند و به‌محض تشخیص محتوای صحیحِ تعیین‌شده، خود را برای فرود بر روی آن و تحویل کالا هدایت می‌کردند.

اما محتوای پنهان‌شده در این سه QR-Code چه بود؟ در ویدیوی ارسال‌شده از سوی تیم IRSE، می‌توان محتوای کدها را دید!

دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar محمدرضا

    خیییلی باحال بود!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه