محدودیت‎های ترافیکی نوروز ۹۷ اعلام شد

خشایار شاهسون ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ 22 جولای 2018 زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ترافیک

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: با توجه به حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز ۹۷ و به‌منظور افزایش ظرفیت تردد در محورهای مواصلاتی، تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ضریب ایمنی از ۲۴ اسفند ماه ۹۶ تا ۱۷ فروردین ماه ۹۷ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیک عبور و مرور در محورهای مواصلاتی سراسر کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش تسنیم، عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، محورهای کرج ــ چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب نماید ممنوع است.

در همه محورهای برون‌شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می‌گردد که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ ۱۳ فروردین ۹۷ در کلیه محورهای برون‌شهری کشور ممنوع است.

تردد کامیون‌های حامل کود شیمیایی در ایام تعطیلات به‌جز تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه و همچنین ۴، ۵، ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۷ با رعایت مقررات و ضوابط در جاده‌های سراسر کشور به‌جز محورهای هراز و کندوان بلامانع است.
هموطنان برای آگاهی از محدودیت‌های محوری استان‌های مختلف می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، تلفن گویا و پاسخگوی ۱۴۱، اپلیکیشن تلفن همراه ۱۴۱، رباط و تلگرام ۱۴۱ به آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها دسترسی پیدا کنند. پیامک ۱۰۰۰۴۱ و ۲۰۰۰۱۴۱ به‌طور شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به هموطنان و مسافران از آخرین وضعیت راه‌هاست.

آیا شما با ممنوعیت و محدودیت‌های تردد نوروزی اعلام شده موافق هستید؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. farid farid

  آیا شما با ممنوعیت و محدودیت‌های تردد نوروزی اعلام شده موافق هستید؟

  کدوم آدم عاقلی محدودیت بی منطق رو می پذیره ؟!
  چرا مردم باید تاوان ناکارآمدی مسئولان در عرصه ی مدیریت و توسعه ی راه ها و پلیس راهنمایی و رانندگی رو بدن؟!

  معابر رو استاندارد طراحی کنند
  معابر رو استاندارد بسازن
  خودرو ها رو استاندارد بسازن

  در واقع مسئولان باید برای محدودیتی مثل حداکثر سرعت شصت کیلومتر در ساعت که به مردم تحمیل میشه جریمه بشن!

 2. مهران مهران

  متاسفانه مردم ما اصلا به توصیه ها گوش نمیدن، شاید اینطوری بشه از ترافیک و شلوغی جاده ها کاهید..