مراسم اختتامیه دومین المپیاد تکنسین‌های ایران برگزار شد

اسماعیل دلخموش ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۰ 10 آوریل 2017

مراسم اختتامیه دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

در این مراسم که مدیران شرکت سامسونگ ایران، روسای سازمان فنی‌وحرفه‌ای و جمعی از شرکت‌کنندگان المپیاد حضور داشتند از نفرات برتر دومین المپیاد تکنسین‌های ایران تجلیل شد.

دومین المپیاد تکنسین‌های ایران همانند دوره گذشته  با همکاری شرکت سامسونگ و سازمان فنی‌وحرفه‌ای در دو مرحله نظری و عملی و در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال، ماشین لباسشویی)، دستگاه‏های تهویه مطبوع (کولر گازی)، لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) برگزار شد. این المپیاد در اوایل دی‌ماه ۹۵ با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

در مراسم اختتامیه دومین المپیاد تکنسین‌های ایران با اهدای جوایزی از نفرات برتر تقدیر شد. نفرات اول تا سوم هر گرایش به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ سکه بهار آزادی دریافت کردند. همچنین ۱۲ تکنسین برتر این المپیاد برای کسب‌ تجربیات بیشتر و آشنایی با فضای رقابت‌های جهانی به عنوان بازدیدکننده به چهل‌وچهارمین دوره مسابقات جهانی مهارت اعزام خواهند شد که سال ۲۰۱۷ در ابوظبی امارت برگزار می‌شود.

بام سوک هانگ، مدیر عامل سامسونگ الکترونیکس در مراسم اختتامیه ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران از اشتغال و مهارت‌آموزی جوانان به عنوان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ یاد کرد.

به گفته هانگ، اشتغال و به خصوص اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یکی از دغدغه‌های جدی کشورهای در حال توسعه است. از همین رو سامسونگ بر یادگیری مهارت‌های فنی توسط جوانان، تاکید فراوانی دارد که راه‌اندازی آکادمی سامسونگ یکی از نشانه‌های توجه این شرکت به همین موضوع است.

اصغر نوراله‌زاده، رئیس صندوق کارآفرینی امید ریاست جمهوری با حضور در مراسم اختتامیه دومین المپیاد تکنسین‌های ایران حمایت این صندوق از نفرات برتر المپیاد را اعلام کرد. به گفته نوراله‌زاده، صندوق کارآفرینی امید ۱۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به ۴۰ نفر برتر المپیاد تکنسین‌ها پرداخت می‌کند.

در ادامه این مراسم فرناز فرضی، مدیر روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ الکترونیکس اطلاعاتی را در مورد روند برگزاری دومین المپیاد تکنسین‌های ایران ارائه کرد. به گفته فرضی دومین دوره المپیاد از آذر ماه سال ۹۵ و با ثبت‌نام حدود ۲ هزار نفر از داوطلبان و علاقه‌مندان شروع به کار کرد. براین اساس پس از طی مرحله نظری و اولیه ۴۰ نفر برتر هر گرایش برای مرحله نهایی و عملی المپیاد انتخاب شدند.

فرضی با اشاره به رشد کمی شرکت‌کنندگان در این دوره از المپیاد تکنسین‌های ایران، افزایش سطح کیفی مسابقات و همینطور جوایز را به عنوان دیگر نکته‌های متمایز این دوره نسبت به دوره اول این المپیاد برشمرد.

در پایان این مراسم ضمن اهدای جوایز به نفرات برتر از برگزار‌کنندگان و مجریان المپیاد تکنسین‌های ایران تقدیر و تشکر به عمل آمد.

دومین المپیاد تکنسین‌های ایران با معرفی ۱۲ تکنسین برتر در ۴ رشته به کار خود پایان داد. براین اساس در گرایش تهویه مطبوع هوا علی اکبر حاجی حاتم‌لو از تهران، علی مرادی از تهران و سید سامان حسینی از کردستان به ترتیب مدال‌ طلا، نقره و برنز را کسب کردند. در گرایش لوازم خانگی؛ اسماعیل علیرضانژاد گوهردانی از گیلان، محمد تقی نقیئی از خراسان رضوی و ایمان پاک از لرستان، در گرایش موبایل و تبلت؛ مهدی گلی از سمنان، محسن کاوه باغبادرانی از اصفهان، نادر هراتی از خراسان رضوی و در گرایش لوازم صوتی و تصویری؛ محمد امین ابراهیمی از فارس، جعفر دلداده پیرانفر از تهران و احسان مشکواتی از تهران به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

 

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما