مزایده کوچک ترین ماشین جهان؛ آشنایی با سوبارو ۳۶۰ کلاسیک

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سوبارو 360

ژاپنی‌ها از دیرباز و در دوران کلاسیک صنعت خودروسازی اهتمام زیادی به ساخت خودروهای تازه بر مبنای خودروهای پر فروش اروپایی داشتند و از میان تمام خودروهای موفق در جهان، سوبارو نیز در سال های پس از جنگ جهانی دوم تصمیم گرفت تا با الگو برداری از فولکس‌واگن بیتل، خودرو درون شهری مخصوص به خود را روانه بازر کند. اولین سوبارو ۳۶۰ در سال ۱۹۵۸ ساخته شد. تولید این خودرو با وزن ۴۵۳ کیلوگرمی با شاسی یکپارچه و موتور دو سیلندر که در وسط قرار گرفته تا سال ۱۹۷۱ ادامه داشت. طی این ۱۳ سال سوبارو بیش از ۳۹۲ هزار نسخه از آن به فروش رساند. قبل از اینکه تولید این مدل به پایان برسد، وزیر حمل و نقل نیوزیلند یکی از آن‌ها را برای خدمت در اداره پلیس انتخاب کرد و حالا می‌توانید آن را خریداری کنید.

سوبارو 360

در حراجی RM در شهر الکارت ایندیانا که در ماه می برگزار می‌شود این خودرو پلیس سوبارو در کنار وانت آستین مینی فروخته خواهد شد. این خودرو با رنگ‌آمیزی سیاه و سفید مخصوص اداره پلیس نیوزیلند، یک آژیر و حتی کلاه پلیس یکی از تنها نمونه‌های این خودرو پلیس است که ما دیده‌ایم.

این سوبارو که هنوز موتور دو سیلندر دوزمانه و گیربکس چهارسرعته دستی ساخت کارخانه روی آن است، توان ۲۵ اسب بخار تولید می‌کند. این مدل همچنین دارای سیستم تعلیق جلو و عقب مستقل و ترمزهای هیدرولیکی برای هر چهار چرخ است.

سوبارو 360

اما این اولین باری نیست که این سوبارو پلیس به حراج گذاشته شده است. در سال ۲۰۱۰، همین خودرو پلیس در یک حراجی در کالیفرنیا به قیمت ۱۶ هزار دلار فروخته شد. هنوز قیمتی برای این سوبارو تعیین نشده، اما فروشنده گفته قصد دارد آن را به هر قیمتی بفروشد.

دیگر خودرو پلیسی که به حراج گذاشته خواهد شد یک دستگاه فورد موستانگ از اداره پلیس کانادا است که فقط ۳۲ نمونه از آن ساخته شده است.

سوبارو 360

منبع: MOTOR1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما