محیط ویندوز را با هدست واقعیت مجازی ببینید

۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در حالی که شرکت بازی‌سازی والو، خودش نرم‌افزاری به اسم Desktop Theater برای اجرای فیلم و بازی در هدست‌های واقعیت مجازی دارد، اما این نرم‌افزار محیط ویندوز را به خوبی در هدست‌های واقعیت مجازی نشان نمی‌دهد. اگر هدست واقعیت مجازی دارید و می‌خواهید محیط ویندوز را هم در هدست‌تان ببینید، بد نیست از نرم‌افزار جدید Virtual Desktop استفاده کنید.

نرم‌افزار Virtual Desktop ویندوز را شبیه به کامپیوترهای فیلم‌های علمی-تخیلی نشان می‌دهد.

Virtual Desktop، نرم‌افزاری ۱۵ دلاری برای هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Rift و HTC Vive است. نکته‌ی جالب درباره‌ی این نرم‌افزار، امکان تبدیل تمام بخش‌های ویندوز به عنصری جداگانه در محیطی مجازی است؛ یعنی از پنجره‌های مختلف گرفته تا نرم‌افزارها یا نوار وظایف (Task Bar)، بخش‌های ویندوز به صورت معلق در محیطی مجازی به نمایش در می‌آیند.

Virtual-Desktop-1

نرم‌افزار Virutal Desktop خودش محیطی ۳۶۰ درجه و سه‌بعدی در پس‌زمینه‌ی کارتان قرار می‌دهد. می‌توانید از محیط‌های مختلف هم یکی را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از نحوه‌ی کار این نرم‌افزار ایده‌ای بگیرید، عینک‌های واقعیت افزوده‌ی «نرمن جیدن» در بازی «باران شدید» (Heavy Rain) را به خاطر بیاورید.

Heavy_Rain-C1.47-Resolution_du_mystere001

نرمن جیدن در بازی باران شدید

تفاوتی که نرم‌افزار Virutal Desktop با عینک‌های مامور FBI بازی Heavy Rain دارد، در نحوه‌ی تعامل با ویندوز است. در حالی که نرمن مثل فیلم‌های علمی-تخیلی، پنجره‌ها را با حرکات دست‌اش کنترل می‌کرد، به هنگام استفاده از Virutal Desktop هنوز هم باید با ماوس و کیبورد روی ویندوز کار کنید. با توجه به اینکه هدستی روی سرتان است و چشم‌تان جایی را نمی‌بیند، کار با کیبورد و ماوس در این حالت کمی سخت می‌شود.

Virtual-Desktop-2

با استفاده از Virutal Desktop هم‌چنین می‌توانید مستقیما و بدون نرم‌افزاری خاص، ویدیوها و عکس‌های ۳۶۰ درجه را اجرا کنید. حتی می‌توانید ویدیوهای ۳۶۰ درجه‌ی یوتیوب را با استفاده از این نرم‌افزار ببینید، اما باید آدرس ویدیوها را به این نرم‌افزار بدهید تا پس از دانلود، آن‌ها را برای‌تان پخش کند.

می‌توانید نرم‌افزار Virutal Desktop را از فروشگاه استیم خریداری کنید.

منبع: Engadget

  کانال تلگرام دیجی کالا مگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه