مقایسه دوربین‌های سامسونگ گلکسی S7 و سونی اکسپریا X

۱۲ تیر ۱۳۹۵ | ۲۲:۰۵ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

آن روزها را به خاطر دارید که مردم از وعده‌های غذایی‌شان عکس می‌گرفتند، فیلم دوربین را ظاهر می‌کردند و بعد چند نسخه از عکس غذای‌شان را برای دوستان‌شان می‌فرستادند؟ نه؟ معلوم است که به خاطر نمی‌آورید چون هیچ آدم بیکاری در آن روزها حاضر نبود برای عکس گرفتن از یک وعده غذایی ساده چنین زحمتی به خود بدهد. عکس گرفتن از جزییات زندگی روزمره، از نهار و شام، از تمرین‌های ورزشی روزانه، از خیلی چیزهای کوچک روزمره زمانی در این حد معمول شد که گوشی‌های هوشمند دوربین‌های با کیفیتی پیدا کردند و عکس گرفتن کار بسیار ساده و سریعی شد. بعد از این اتفاق بود که افراد شروع کردند به عکس گرفتن از زیست روزمره‌شان، عکس گرفتن و بعد به اشتراک گذاشتن این عکس‌ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف.

همه این مقدمه‌چینی‌ها برای این بود که بگوییم دوربین گوشی‌های هوشمند امروزه اهمیت غیرقابل انکاری پیدا کرده‌اند و بخشی از زیست روزمره مردم شده‌اند. تمام مقایسه‌های مختلف بین دوربین‌ها هم به دلیل همین اهمیت ویژه است که انجام می‌شود.

این بار گوشی سونی اکسپریا X ستاره میدان رقابت ما است. این گوشی یک دوربین قدرتمند ۲۳ مگاپیکسلی دارد که امکان فوکوس خودکار بسیار سریع و لنز اکسترا واید بر قابلیت‌های آن برای عکاسی افزوده. آن سوی میدان هم سامسونگ گلکسی S7 ایستاده، با یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی، گوشی پرچم‌دار شرکت سامسونگ که به دوربین فوق‌العاده و کیفیت تصاویرش معروف است.

این مقایسه را انجام داده‌ایم تا پی ببریم کدام یک از این دوربین‌ها کیفیت بالاتری دارند.

در جدول زیر می‌توانید یک نگاه کلی به قابلیت‌های دوربین‌های این دو گوشی بیندازید:

Untitled-1

پیش از هر چیز باید این موضوع را بدانید که گرچه اکسپریا X یک دوربین ۲۳ مگاپیکسلی دارد اما عکس‌های این مقایسه با رزولوشن ۸ مگاپیکسلی و ابعاد ۱۶:۹ گرفته شده‌اند. این رزولوشن و ابعاد، پیش فرض‌هایی هستند که از طرف خود کارخانه بر روی گوشی تنظیم شده‌اند و احتمالا اغلب افرادی که با این گوشی عکاسی می‌کنند از آن استفاده می‌کنند. عکس‌هایی هم که در این متن به کار رفته رزولوشن کامل تصاویر را نشان نمی‌دهند و برای دیدن رزولوشن اصلی باید روی هر عکس کلیک کنید. حال بگذارید برویم سراغ اصل مطلب.

صحنه اول: پیچک

sony-1

Sony Xperia X

sam-1

Samsung Galaxy S7

درباره این تصویر باید به یک موضوع که تا به حال بارها هم به آن اشاره کرده‌ایم توجه کنید. پیکسل بیشتر به معنای دوربین بهتر نیست. اساسا دوربین اکسپریا X شرکت سونی مثال خوبی برای شرح این قضیه است. اگرچه این دوربین از نظر مگاپیکسل بالاتر از گوشی سامسونگ است اما دوربین‌اش موفق نشده جزییات را به خوبی مشخص کند. بویژه اگر به بخش‌هایی از قاب که دور از مرکزند توجه کنیم. البته عکسی که اکسپریا گرفته هم کاملا قابل استفاده است اما جزییات بیشتر را می‌توان در عکسی پیدا کرد که سامسونگ گلکسی S7 گرفته است. درباره دقت رنگ‌ها باید گفت در هر دو تصویر ضعف‌هایی وجود دارد. رنگ‌های گرمی که سامسونگ گلکسی S7 ثبت کرده تا حدی مصنوعی به نظر می‌رسند. اکسپریا X هم عکس را با رنگ‌های سردتر و با نوری بیش از حد ثبت کرده. با این حال در این تصویر امتیاز گلکسی S7 بیشتر است. دوربین این گوشی موفق شده عکسی واضح‌تر و شفاف‌تر بگیرد.

صحنه دوم: گوشه دنج اتاق

sony-2

Sony Xperia X

sam-2

Samsung Galaxy S7

در این مورد اکسپریا X تصویری سردتر که چندان باب طبع چشمان‌مان نیست ثبت کرده. اگر دقت کنید ماشین قرمز آتش‌نشانی کمی صورتی به نظر می‌رسد و کابینت‌های سفید پایین تصویر به آبی می‌زنند. در کل ثبت جزییات عکسی که اکسپریا گرفته هم چندان چنگی به دل نمی‌زند. به نظر می‌رسد که گلکسی S7 در این عکس خیلی راحت پیروز میدان است. عکس گوشی سامسونگ هم جزییات را بهتر ثبت کرده و هم از نظر رنگ دقیق‌تر عمل کرده است.

صحنه سوم: گل‌های صورتی

sony-3

Sony Xperia X

sam-3

Samsung Galaxy S7

در این تصویر مشخص کردن برنده به این سادگی‌ها نیست. هر دو عکس حسابی خوب از کار درآمده‌اند. رنگ‌ها واقعی‌اند و جزییات به خوبی ثبت شده. می‌توانید در هر دو عکس به گلبرگ‌ها و قطرات باران نگاه کنید تا متوجه این دقت شوید. در کل هر دو تصویر امتیاز بالایی می‌گیرند و اگر فقط می‌شد یک چیز را به این مجموعه اضافه کرد بد نبود اگر کمی وضوح به عکس اکسپریا X اضافه می‌کردیم و کمی از وضوح عکسی که گلکسی S7 گرفته کم می‌کردیم. به هر حال در این بخش رقابت بیش از حد نزدیک است و باید نتیجه را مساوی اعلام کنیم.

صحنه چهارم: نیمه شب در خیابان

sony-4

Sony Xperia X

Sam-4

Samsung Galaxy S7

در این بخش می‌خواهیم وارد قلمروی عکاسی در نور کم شویم. یک چالش واقعی برای همه دوربین‌های گوشی‌های هوشمند. در این بخش تقریبا هر دو دوربین عکس به نسبت خوبی گرفته‌اند. همه زیبایی نورهای شبانگاهی در کنار تضادی که با سایه‌ها دارند در این تصاویر به چشم می‌خورند. خلاصه حال و هوای صحنه در هر دو عکس ثبت شده و حس می‌شود. با این حال عکسی که با دوربین گلکسی S7 گرفته شده واضح‌تر است و جزییات بیشتری هم دارد. شاید دلیلش هم این باشد که اکسپریا X عکس را با حساسیت بالاتری (ISO1000) ثبت کرده است؛ این حساسیت بالا برای حفظ سرعت بالای شاتر و جبران نبود لرزشگیر اپتیکال تصویر در دوربین این گوشی است. کسانی که با جزییات تکنیکی موضوع آشنا نیستند باید بدانند سطوح بالاتر حساسیت باعث افزایش نویز می‌شود. گلکسی S7 عکس را با حساسیت کمتر (ISO400) گرفته و به همین دلیل هم عکس بهتری ثبت کرده است. برنده این بخش گلکسی S7 است.

صحنه پنجم: کلیسا

sony-5

Sony Xperia X

sam-5

Samsung Galaxy S7

این بار گلکسی S7 کار خیلی آسانی در پیش دارد چون عملکرد اکسپریا X در ثبت دقیق این صحنه بسیار بد بوده. نورهایی که این صحنه را روشن کرده‌اند گرم و زرد رنگ‌اند. اما در عکسی که اکسپریا X گرفته نورها به رنگ سبز متمایل شده‌اند. جزییات تصویر هم در مقایسه با عکسی که گلکسی S7 گرفته بسیار ضعیف‌تر ثبت شده‌اند. پرچم‌دار گوشی‌های سامسونگ این بار خیلی راحت پیروز میدان است.

صحنه ششم: نور مصنوعی

11----sony-xperia-x.JPG

Sony Xperia X

12---samsung-galaxy-s7

Samsung Galaxy S7

ثبت این تصویر توسط هر دوگوشی بسیار ناامیدکننده از کار در آمده. اکسپریا X با نوری بیش از حد صحنه را ثبت کرده و برخی از جزییات کاملا از دست رفته‌اند. از طرف دیگر دوربین گوشی سامسونگ هم عملکرد مطلوبی نداشته و با وجود استفاده از فلش، عکسی با نور بسیار کم گرفته است. باید گفت هر دو عکس آنقدر بد هستند که نتیجه را در این مورد مساوی اعلام کنیم.

نتیجه نهایی: سامسونگ در رقابت با اکسپریا X به آسانی برنده شد

راستش نتیجه آنقدرها هم غافلگیر کننده نبود. سامسونگ گلکسی S7 یکی از بهترین دوربین‌های حال حاضر در میان گوشی‌های هوشمند را دارد و گرچه نمی‌توان گفت کاملا بی‌عیب است اما رقابت با آن کار دشواری است. دوربین اکسپریا X دوربین بدی نیست ولی توان رقابت با برترین دوربین‌های حال حاضر گوشی‌های هوشمند را ندارد.

البته دوربین گوشی اکسپریا X نسبت به گلکسی S7 یک برتری دارد و آن هم میدان دید وسیع‌تر دوربین این گوشی است که آن را برای ثبت مناظر و عکاسی در فضاهای تنگ و باریک مناسب‌تر می‌کند اما از زوایای دیگر دوربین سامسونگ گلکسی S7 نسبت به دوربین این گوشی برتری دارد. هر دو گوشی سرعت قابل توجهی در ثبت عکس دارند، هر دو قابلیت ردیابی شی هنگام فوکوس کردن را دارند اما وقتی بحث کیفیت کلی عکس مطرح باشد گلکسی S7 یک سر و گردن از رقیبش بالاتر قرار می‌گیرد.

‌‌

‌منبع: PhoneArena

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷۴ دیدگاه
 1. Avatar Hamed

  یه نظر کلی
  بیخیال مقایسه
  از همون اول میگفتی سامسونگ بهتره سنگین تر بود
  اخه ایکس با اس هفت
  لااقل یه گوشی بهتر از سونی میاوردق
  مقایسه کاملا نادرسته

 2. Avatar Sajad

  سلام:
  با عرض خسته نباشی خدمت دوستان عزیز، از نظر من این بررسی اصلا منطقی نیست و کاملا رد اعلام میشه چون تو خود متن و تیتر نوشته تناقص حرف نویسنده پیدا میشه، دوستمون اول کار گفتن عکس ها Xperia x با کیفیت ۸مگاپیکسل گرفته شده یعنی به احتمال زیاد حالت (سوپر اتو)، تازه جالبیش این بعد زیر عکس نوشتن مگاپیکسل بیشتر در کیفیت معنی نداره و اینو تو دوربین سونی میشه دیه که با مگاپیکسل بیشتر ضعیف تر عمل کرده ،،، اگه نظر شما اینه چرا واقعا با تمام قدرت گوشی عکسها رو ثبت نکردین؟ ???? مثل این میمونه که یه پراید رو کنار یه آزرا بزارن ولی موتور آزرا رو قفل کنن سیستمشو محدود بشه بیشتر از ۱۰۰تا نره بعد بگن ظرفیت این بیشتر بوده ولی باخت؛
  با سپاس از زحمات شما امید وارم کمی منطقی تر بررسی کنین یا مقایسه ای میکنین تو شرایط برابر باشه

 3. Avatar علی

  سلام معایب ومزایا سونی دریچه f2.0 در مقابل f1.7 جذب نور بیشتر توسط اس۷ بخاطر دیچه دیافگرام پهن تر
  پیکسل اس۷ ۱.۴ میکرون هست ولی سونی ۱.۱۲ میکرون که نور بیشتری پیکسل ها جذب میکنه
  لرزش گیر اپتیکال که باعث میشه دوربین با نهایت قدرتش در روز عکس ثبت کنه ودر شب نویز کمتر جزییات بهتر
  البته سونی خیلی طبیعی تر عکس میگره مثلا تو عکس اولی رنگ برگ ها درعکس سونی سبز طبیعی هست ولی دوربین سامسونگ رنگ سبز رو بد ثبت کرده کاملا مشخصه
  دوم دوربین سامسونگ رنگ زردکم رنگ رو پررنگ ثبت می کنه سوم خیلی عکس ها رو نقاشی میکنه
  چهارم باید از یک دوربین مرجع استفاده می شود وبا اون مقایسه می شود این طوری خیلی بهتر بود
  سونی دوربین پر قدرتی داره اما کاستی های داره مثلا نرم افزاردوربین اندازه پیکسل ها کمی کوچک هستن ولرزشگیر اپتیکال نداره اگه این مورد رو داشته باشه سامسونگ هم شکست می ده سونی دیگه راهش رو پیدا کرده و مثل قدیم دوربین هاش کم تراز حد انتظار نیست و خیلی بهترن فقط تغییرات جزیی می خواد وبعداز اون مطمنم از سامسونگ هم بهتر ظاهر می شود

 4. Avatar amirh8466

  داداش گلم لطفا تو قسمت focus and stabilzation درست بنویسید x که optical نداره .

  پ.ن: اگه optical داشت تو شب اینطوری عکس نمیگرفت تازه دوربین هم رو رزولوشن پایین هس و دیگه سونی همین طوری نیس که دوربینو باز کنی یه عکس بگیری بزاری اینجا باید قشنگ تنظیم کنی iso رو /…….

 5. Avatar alireza

  اقا خودم s7 دارم با z5 permium مقایسه کردم اصلا اس ۷ محشره طبیعی عکس نمیدازه ولی با کیفیته اینم بدونید سونی فقط دوربین داره تمام

 6. Avatar امیرعباس

  من خودم گوشی Xperia Z5 premium دارم و کاملا هم از دوربینش راضی ام.حتی چند بار با s7 سامسونگ هم مقایسه کردم ولی واقعا کیفیت عکسهای من بالاتر بود.شما عکس های Xperia x رو به رزولوشن ۲۳ مگاپیکسل (۵۵۲۰×۴۱۴۰)توسایتتون نزاشتین بعد میگین s7 بهتره.بیشتره سایت ها این عکسا رو باکیفیت پایین میزارن و خیلی وقتا هم اسمی از سونی نمیارن.من بین دوستام بهترین دوربین رو دارم.گوشی های سونی به طور پیش فرض رو ۸ مگاپیکسل قرار داره که واقعا با ۲۳ متفاوته.لطفا عکس ها رو با کیفیت واقعی بزارین.شمایی که میگین s7 تو این عکسا بهتره به رزولوشن هم دقت کنین.وقتی عکس ها رو تو تب جدید باز می کنی رزولوشنش رو مینویسه که رزولوشن Xperia x رزولوشن اصلی نیست.لطفا دقت کنین.من با این عکسا تعجب کردم که سونی بازنده بشه.اگه می خواین فرق سونی با سامسونگ رو ببینین ومقایسه کنین لطفا تعصبی نباشین.

  1. Avatar Setare

   قبول دارم البته بازم من کیفیت عکس سونی با رزولوشن ۸ را به عکسای سامسونگ ترجیح میدم این مقایسه به نظر من نظر شخصی اون طرف هست نه همه و نه با منطق
   عکس توی شب سونی وضوح فوق العاده ای داره اما ایشون گفتن سامسونگ

 7. Avatar پیمان

  دوربین بالاتر از z5 ندیدم

 8. Avatar رضا بهاری

  یه عده وقتی گوشی خودشون از یه شرکت خاصی هست سعی میکنن معایبشو نبینن فقط خودشون را گول بزنن وبگند گوشی من بهتر عمل میکنه یا شرکتی که من انتخاب کردم بهترینه من خودم تا دلتون بخواد گوشی سامسونگ وسونی وحتی لومیا استفاده کردم در تصاویر بالا ودرتمام تست هایی که قبلا هم دیدم سونی بهترعمل کرده فقط سونی را باید بصورت دستی تنظیم کنید تا بهترین عکس را ثبت کنه من قبلا از زد۱ تا حالا برای دوستان مشاوره خرید گوشی گذاشته بودم وحتی آموزش حالت دستی را در شب و روز برای دوستانی که سونی دارن میدادم اونموقع میدیدن که سونی واقعا چیه،اینجا هم واقعا معلوم بود که تعصب روی سامسونگ بوده وبررسی از روی تعصب انجام شده،موفق باشید

  1. Avatar رامین

   سلام ببخشی من گوشی سونی z5 دارم اما در عکاسی تو شب از گوشی های سامسونگ حتی در میان رده هاش مثل گرند پرایم کم میاره. چیکار باید بکنم تا تو شب خوب عکس بگیره؟ یا واقعا ازش پایین تره!!!

 9. Avatar naser

  سامسونگی های عزیزی که دوربین دوربین میکنید اول برو ببین دوربینت از کجا خریدی بعد بگو دوربین دوربین گوشی اس هفت شما معلومه دیگه مثل بقیه دیگه گوشی های سامسونگ از شرکت سونی میخرید پس نگو دوربین سامسونگ بهتره که خنده داره

 10. Avatar امیرah

  من خودم xدارم و با s7 مقایسه کردم. زمانی که دوربین گوشیم رو۲۳ کردم حتی رنگ بندیه بهتری رو احساس کردم. اس۷ تو نور کم خیلی خوب ظاهر شد اما در باقی شریط بدون تعصب سونی بهتر بود. دوستانی که خیلی میخوان سونی رو خراب کنن خودشون مقایسه کنن

 11. Avatar بهنام

  s7 اولا باید با xz مقایسه بشه !این مقایسه از همین جا به بعد کلا اشتباهه .
  بعدشم در حد اکثر کیفیت هر دو گوشی دوست عزیز .
  چطور برای s7 رو روی حداکثرش عکس میگیرید ؟ اون موقع x رو روی ۱۲ ؟!!!!!!

  برای من خیلی جالبه که علاقه مندان به سامسونگ همیشه خودشون رو با یک پرچمدار قدیمی تر سونی مقایسه میکنن .اون هم در شرایط ۱۰۰ در ۱۰۰ غیر عادلانه ! دوربینی که ۲۳ مگاپیکسله رو بیای ۱۲ مگاپیکسل بگیری ؟؟؟ چرا ۲۳ مگاپیکسل نگیری ؟؟؟

  خیلی تشکر میکنم از نویسنده بابت ترجمه این مطلب . به هر حال کار شما هم نشر مطالب هست . خسته نباشید .

 12. Avatar میثم

  آخه x رو با s7 مقایسه میکنین من خندم گرفت اصلا نمیشه این دو رو با هم مقایسه کرد اون پایین رده هستش s7 بالا رده واقعا من نمیدونم چی بگم در ضمن این سایت اکسپریان که یه مشت آدم متعصب ریختن توش همش سونی سونی میکنن نمیدونم کاربرد چیه همش میگن جا صابونی و نمیدونم کتلتو این حرفا به سونی خودشون که شبیه آجر و آجر بهمنیه توهین نمیکنن اون وقت به s7 یه گوشی فوق العاده زیبا و کاربردی و از همون اول ضد آب بود و بدون در پوش بود رو مسخره میکنن نمیدونم چرا درضمن میگن تو سایتشون فروش سامسونگ ۲.۵ درصده و فروش سونی ۷۹ درصده آخه بی انصافا سامسونگ با فروش j5 کلی سود کرد اونموقع که سامسونگ گوشی میزد سونی به فکر رابط کاربری و درست کردن نرم افزار دوربینش بود آخه من نمیدونم به چیه سونی مینازن در ضمن اومدن note 7 رو با z5p مقایسه کردن آخه مگه داریم من دیگه واسه سونی حرفی ندارم سونی اومده z رو جمع کرده اونوقط طرفداراش میگن عالیه سونی خخخ

  1. Avatar محمد

   دوست عزیز تو که میگی سونی پاره اجره خیلی بهتر از سامسونگ هست که فقط کارش شده تقلید از شرکتای دیگه. تازه تو دوربین سونی عکس هارا طبیعی تر نشون میده نه مثل سامسونگ که وقتی با هاش عکس میگیری انگار رو همه چیز زرد چوبه پاشیدی و یه هاله زرد ته همه یه عکساش داره

  2. Avatar علی

   جی۵ دوربینش اشغاله تو خونه یکی داریم همه چیز راضی کنندس ولی دوربین نه دوربین تمام جی۵ ها افتضاح ومات هستن خواهش میکنم خودتون تست کنید حتی hdrنداره شما تو اینترنت حتی یه بررسی جامع از دوربین جی۵ پیدا نمیکنید چون نمی خوان این گوشی گندش بالا بیدا بعد سامسونگ سه تا سنسور گذاشته روی سری جی ولی یه گوشی پایین رده ۷ تا سنسور داره فقط طراحی سامسونگ بهتره مخصوصا جی۵ و جا افتاده تو مردم وگرنه هیچی نیست از لحاظ قدرت وکیفیت

 13. Avatar sadegh

  از دیجی کالا انتظار نمیرفت که این مقایسه ی غیر منطقی رو توی سایتش قرار بده…

 14. Avatar sadegh

  وقتی گوشی سونی روی حالت هشت مگاپیکسله واقعا توقع دارید که کیفیت بهتری داشته باشه??????
  اخه این چه مقایسه ی غیر منطقی ایه!!!
  باید هردو گوشی روی حداکثر رزولوشن خودشون باشن بعد مقایسه انجام بشه
  دلیل نمیشه چون گوشی های سونی توی حالت اتوماتیک هشت مگاپیکسله، مقایسه هم روی همون حالت انجام بشه.

  1. Avatar Farshid

   قبول دارم مقایسه غیر منطقی هست حالت اتوماتیکx فقط کیفیت ۸مگاپیکسلو نداره کیفیت بالاتر هم داره

 15. Avatar سینا

  طرفداران سونی یه حرفی داشتم عزیزان سونی شرکت باباتونه؟ خب نه نیست پس وقتی یجا شکست میخورید قبول کنید
  من گوشیم اس ۷ هست تلوزیون سامسونگ لپتاپ ام اس ای هاردم سونی اسپیکرم مارشال یه لپتاپم دل
  گوشی قدیمیم نوکیا
  خب این یعنی تعصب به خرج ندید برا یه شرکت خارجی
  سونی اکسپریا ایکس یه گوشی میان رده با قیمت بالا هستش و مقایسه این گوشی ها کلا اشتباهه

 16. Avatar Ali S

  یه عده متعصب همیشه باید بیان بگن نه این مقایسه غلطه من خودم میدونم و….
  مقایسه غلط بوده سامسونگ هیچی نیست باشه.
  خب حداقل شما عکسای سایت های دیگه رو هم ببینید. که الان نیاید راجب سامسونگ نظر غیر منطقی بدید
  یه جا به من نشون بدید که عکس گوشی سونی از سامسونگ بهتره ، من میگم شما راست میگی

 17. Avatar shahabmp

  حالا من با هیچی کاری ندارما ولی این که با دوربین ۲۳م عکس ۸م بگیری بعد بگی جزیاتش کمه یه خورده خنده داره، هر کسیم تنظیمات گوشیش از اول رو ۸ باشه خودش تغییرش میده ، دلیل نمیشه تا آخر عمر گوشی با همون ۸ عکس بگیره، حالا خدایی سونی خودش در حق پرچمداراش با این تعداد پیکسل های بالا روی سنسور موبایل ظلم میکنهو پیکسل هارو کوچیک میکنه، ولی بازم این مقایسه خنده دار بود 😀

 18. Avatar داریوش

  سلام .مادربزرگم۷۰سالش,گوشی الجی جی۵ با گلکسی اس ۷ نشونش دادم تو چند ثانیه گفت سامسونگ میخوام.هر پرچم داری داشتم.اپل و سامسونگ و …العان بهتر دوربین اس ۷ تمام ال تمام خودتون برید ببینید.

 19. Avatar Reza

  دوستانی که خیلى فهمیدن براشونسخته اولاً دیجى این مقایسه رو انجام نداده و منبع رو ذکر کرده! من خودم سامسونگ ندارم و به نظرم تو این مقایسه s7 عملکرد خیلى بهترى داشته

 20. Avatar صادق حسینیان

  یه چیزی که من تازه متوجه شدم اینه که این روزا از GSM Arena دیگه مطلب نمیزارین!
  من Phone Arena رو قبول ندارم پستاش خیلی غیرحرفه ای و تعصبی هست!
  GSM Arena تخصصی تر و بعضاً مقایسه و نقد و بررسی های منصفانه داره!
  لطفا از این سایت بیشتر مطلب بزارین ممنون!

 21. Avatar رضا 963

  خیلی خیلی جالبه
  وقتی مقایسه ی عکس ها رو میدیدم و اومدم پایین , دقیقا انتظار اعلام برتری ۸۰درصد عکسارو به سمت سونی از کارشناسای دیجیکالا داشتم .اما در کمال تعجب دیدم …
  ضمن اینکه اگه حتی یک درصد رای به برتری عکس های گرفته شده با سامسونگ بدیم باید توی نظر کارشناسانه برتری جزیی رو مطرح کنید نه اینکه خیلی خیلی واضح و برنده ی آسان!!!
  نکته آخر: دوستان کارشناس , گلکسی s7 رو به عنوان پرچمدار سامسونگ رو باید با xperia x perfomance مقایسه کرد نه x!!!
  اونوقته که همگی خواهیم دید برنده ی آسان کدوم گوشیه و برتری کاملا محسوس کجاست.
  با تشکر

  1. Avatar Ali S

   هردو گوشی سونی دوربین یکسان دارن

 22. Avatar amin

  آقای دلخموش فقط تو سایت فون آرنا هستید

 23. Avatar رضا

  من با اینکه شدیدا طرفدار سامسونگم از نوت ۳ تا الان نوت ۵ داشتم و دارم ولی نمیگم عکسای سامسونگ بده ولی رزولیشن عکسای سونی رو ۸ مگاپیکسله چون باید کوشیهای سونی رو با حالت دستی با حداکثر رزولیشن عکس بگیری هروقت با رزولیشن ۲۳ عکس گذاشتن بد بود منم بدون شک میگم اس ۷ بهتره ولی این مقایسه غیرمنصفانه و معلومه توسط فردی ناوارد انجام شده و اینکه عکسای آخر هم که اصلا ادیت شده کاهش رزولیشن داده شدن تو دتایل عکسا برند و مدل گوشیها وجود ندارن از عکسها که معلومه توسط خودتون گرفته نشده احتمالا اون سایتی هم که گذاشته قصد بالاتر جلوه دادن اس ۷ رو داشته من الانشم نمیگم این بده اون خوبه نه من تا عکسای سونی رو با رزولیشن ۲۳ مگاپیکسل که در حالت دستی تنظیم میشه فقط از یه موضوع و اس ۷ رو در کنار هم نبینم نمیگم کدوم بهتره ولی وقتی سونی با رزولیشن ۸ اینقدنمیگم فاصله کم یه مقدار بیشتر از کم پایین تره پس احتمالا باید با رزولیشن ۲۳ خیلی بهتر باشه یعنی اختلاف ۱۳ مگاپیکسلی ۱ مگاپیکسل هم از رزولیشن دوربین اس ۷ بیشتر فقط اختلاف رزولیشن اصلی گوشی سونی با این رزولیشنی که در این مطلب عکساش گذاشته شده پس ممنون میشم یه مقایسه منصفانه قرار بدین

 24. Avatar امیررضا

  لنز دوربین گوشی s7 رو شرکت سونی ساخته در نتیجه چه سامسونگ دوربینش بهتر باشه چه x سونی برندس چون هردو دوربینو سونی ساخته و باید سونی بخاطر ساخت همچین دوربینایی به خودش افتخار کنه

 25. Avatar Pouya abn

  واقعا مقایسه نامردانه ای بود خیلی خیلی مسخره بود اصلا انتظار نداشتم مخصوصاً اون قسمت آخر که گفتید دوربین s7 یه سر و گردن از اکسپریا x بالاتره انگار
  دارید با دوربین گوشی های جی ال ایکس مقایسه میکنید
  خوب از اول می فرمودید بهترین دوربین :S7
  بد ترین هم :اکسپریا x!!!!!!!!!!!

 26. Avatar علی

  سونی واقعا امکانات دوربینش اشغاله
  مایکروسافتم فلیم برداری اهستش زودتر از اس۷ هستش
  می بینم که طرفداران سونی چه بهانه هایی میارن ادم عاقل میره یک گوشی اشغال در حد ۸۰۰ تومنی رو یک میلون وهشست بهش پول میده تازه امکاناتش از زد۵ پرمیوم کمتره
  یعنی دیافراگم۲ رو کدوم پرچمدار داره
  اقا جون مگاپیکسل ملاک نیست این گوشی هم هیچ امکاناتی نداره
  پردازندش ضعیف
  کیفیت صفحه اشغال باید ۴k می شد که امده full hdشده
  دوربین بدرد نخور
  منوی غیر فارسی
  شارژ سریع نسخه ۲ در حالی که همه پرچمدار ها از نسخه ۳ بهره مند اند
  در حالت رسمی ضد اب نیست
  بنظر من اکسپریا ام۵ از این بهتره ادم بخره
  خودشم در قسمت مقایسه سریع رفته با گلکسی ای۵ واچ تی سی ۱۰ میان رده مقایسه شده
  اینه پرچمدار سونی امسال

  1. Avatar ali.sh

   شما اول برو فیلم مقایسه مالتی تسکینگ X با LG G5 و HTC 10 که جفتشون اسنپ ۸۲۰ هستن رو ببین که چجوری X با اسنپ ۶۵۰ از جفتشون بهتر عمل میکنه یا فیلم مقایسه گرافیک X با S7 که در حد خنده داریX از نظر گرافیکی از S7 سرتره بعد بگو ضعیفه
   در ضمن کیفیت صفحه هم Full HD باشه کافیه و z5 premium کلا فلسفه معرفیش کم کردن روی بقیه برندها بود و اگه یه عکس رو روی این دوتا گوشی مقایسه کنی می بینی X کنتراست رنگ بالاتری داره چون جدید تره ( همه چی رزولوشن نیس )
   در مورد دوربین هم به این مقایسه های سطح پایین سایت های ایرانی دقت نکن که دوربینو میزارن رو مد ۸ مگاپیکسلی بعدش میگن با وجود رزولوشن بالاتر جزئیات کمتری رو نشون داده . . . .
   اگه الانم قیمتش زیاده به خاطر اینه که تازه وارد بازار شده و اگه چند ماه صبر کنی تا ۱۳۰۰ – ۱۴۰۰ میاد پایین که البته بیشر از این می ارزه
   در ضمن منوی فارسی هم داره

 27. Avatar محمد

  با سلام
  قبل از اینکه اینقدر از دوربین سامسونگ تعریف کنید ی نگاهی به دوربین lg Nexus 5x بیندازید.
  اون موقع میفهمید ‌‌دوربی یعنی چی. حتی تو خود سایت دی جی کالا عکس گرفته شده با s7 و نکوس رو داره از همین جام با هم مقایسه کنید میفهمید.
  سونی از روز اول تو دوربین ضعیف بود دوربین هواوی از سونی بهتره. در حال حاضر اکثر سایت ها شرکت lg برترین تولید کننده دوربین گوشی میدونند.
  که به واقع همینطور هست.

  1. Avatar Ali S

   مگه اونم گوشیه؟ هههه دوست من برو تو سایت dxomark.com ببین نکسوس ۵ اکس کجاست (البته چون سنسورش با ۶ پی کاملا مشابهه همون رتبه نکسوس هواوی رو در نظر بگیرید.)

 28. Avatar amir

  من طرفدار هیچ برندی نیستم، گوشیمم اندروید نیست اصلا، نمیخوام بگم مقایستون درسته یا غلط ولی فقط میخوام بگم قبل از انتشار یک موضوع اون رو بخونید که بقیه موقع خوندن خندشون نگیره:

  “اکسپریا X یک دوربین ۲۳ مگاپیکسلی دارد اما عکس‌های این مقایسه با رزولوشن ۸ مگاپیکسلی و ابعاد ۱۶:۹ گرفته شده‌اند”
  ” آن سوی میدان هم سامسونگ گلکسی S7 ایستاده، با یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی”
  “اگرچه این دوربین از نظر مگاپیکسل بالاتر از گوشی سامسونگ است اما دوربین‌اش موفق نشده جزییات را به خوبی مشخص کند”
  “عکس گوشی سامسونگ هم جزییات را بهتر ثبت کرده”

 29. Avatar Ebrahim

  با تشکر از قرار دادن این مقایسه دوربین این دو گوشی

  اما چند موردی هست که باید بگم:
  اول اینکه شما میگید در تصاویر دوربین سامسونگ عکس ها رنگ واقعی تری دارن! خب میخوام بدونم شمایی که در همون صحنه عکس برداری حضور نداشتید چطور نقد میکنید و عرض میکنید که دوربین سونی غیر طبیعی و دوربین سامسونگ طبیعی تصاویر رو ثبت کرده؟؟؟!!!
  ( این موردی که بالا گفتم رو اصلا نمیتونم بگذرم ازش! ) بنده Z5 Premium دارم و با گوشی های اپل ۶ ، اپل ۶ اس و سامسونگ نوت ۵ مقایسه کردم . دقیقا با تمام شرایط یکسان عکس برداری کردیم و هر کدوم از صاحبان گوشی میگفتن : گوشی من رنگها رو واقعی تر نشون میده! ما برای اینکه عکسها در شرایط یکسان دیده بشن همه رو انتقال دادیم به یه مانیتور که اختلاف رنگ به حداقل برسه چون در صفحه نمایش های خودشون کاملا متفاوت بود!

  و اما برگردیم به شرایط مقایسه و عکس برداری در این تست:
  در عکس دوم زاویه ی عکس برداری با هم متفاوتن!! بدون شک تا حالا دیدید که یه دوربین اگه یک درجه زاویه اش متفاوت باشه و در اون یک زاویه تضاد رنگ وجود داشته باشه ، تمرکز دوربین وثبت رنگ تغییر پیدا میکنه ! عکس که در شرایط سونی ایجاد شد تمرکز دوربین به قسمت عمق مبل هم پرداخته شد! یعنی جایی که نور کمتر بود و دوربین مجبور شد تا محیط کم نور در عمق مبل رو با محیط پر نور در مرکز عکس رو تطابق بده! ( متوجه منظورم که میشید؟! ) این اتفاق برای تمام دوربین ها رخ میده تا تضادنور رو پوشش بدن.
  اما برای سامسونگ زاویه عکس طوری بود که محیط کم نوری نداشت تا با یکسطح کردن رنگ و نور اون رو پوشش بده! و به همین خاطر نور در این عکس سامسونگ بهتر گرفته شد

  همین نقد رو برای عکس دوم فاکتور میگیرم برای تمامی عکس ها که واقعا یه تست حرفه ای نبود! اشاره ی کوچیک به عکس پنجم و ششم بر اینکه گفتید رنگ واقعی برای سامسونگه و در سونی رنگ غیر طبیعیه! که اصلا قبول نمیکنم! مگر شما در همون صحنه حضور داشتید و با چشم خودتون دیدید که رنگ لامپ های کلیسا واقعا زرد جیغ بود یا زرد مایل به سبز؟!! و یا در عکس ششم شما در صحنه واقعی نبودید که بازتاب نور رو ببینید که کدام در شرایط واقعی پر نور و یا کم نور هست!!!

  من برنده واقعی رو به تمام و کمال سامسونگ میدونم اون هم با اختلاف ناچیز ( البته در نور روز تفاوتی ندارن مگر در نور شب که خب به لطف دریچه دیافراگم ۱.۷ سامسونگ به نسبت دیافراگم ۲.۰ سونی ، نور رو در شب بهتر جذب میکنه ) و این هم مربوط به تکنولوژی ساخت لنز دوربین هست که در سامسونگ قرار داده شده

  خودم که Z5 Premium دارم طی تست عکس که با گوشی های اپل ۶ ، اپل اس و سامسونگ نوت ۵ داشتم ، اختلاف عکس برداری و رنگ اونقدر ناچیز بود که اصلا جای بحث کردن نیست! البته عکسها در صفحه نمایش های خودشون اصلا واقعی نبودن! ولی میشه گفت پویایی رنگ در صفحه نمایش سونی بهتر از رنگ های مرده در صفحه نمایش اپل و سامسونگ بود! مقایسه بین Z5 با نوت ۵ در شب بسیار اختلاف داشت که برنده Z5 بود ، اونقدر نوت ۵ در شب نویز داشت که نیاز به بررسی نبود چون در همون لحظه مشاهده میشد که قابل رقابت با سونی نیست! اما دوربین جلوی نوت ۵ از Z5 بهتر بود و نویز کمتری داشت.

  آخر کلام هم بگم : من قبل از اینکه گوشی Z5 پرمیوم رو بخرم در این سایت خیلی کم لطفی دیدم ( از کسانی که در این سایت نقد میکنن بگیر تا کاربرانی که شاید بی اساس نظر میدن! ) اما وقتی گوشی رو خریدم متوجه شدم در حق سونی واقعا کم لطفی میشه!
  ضمنا عرض کنم Z5 پرمیوم رو به آندروید ۶ ارتقا و تست ها رو انجام دادم.

 30. Avatar محمد

  این مقایسه فقط یه مقایسه بین حالت پیش فرض دوربینها بود!!!
  چرا نمیاین موقع مقایسه هر دو گوشی رو در بهترین حالت خودشون تنظیم کنید؟؟
  در ضمن

  “با این حال عکسی که با دوربین گلکسی S7 گرفته شده واضح‌تر است و جزییات بیشتری هم دارد. شاید دلیلش هم این باشد که اکسپریا X عکس را با حساسیت بالاتری (ISO1000) ثبت کرده است؛ این حساسیت بالا برای حفظ سرعت بالای شاتر و جبران نبود لرزشگیر اپتیکال تصویر در دوربین این گوشی است.”

  عزیزم یه نگاه به جدولی که گذاشتی بنداز…توش نوشته لرزشگیر اپتیکال داره!

 31. Avatar Hamid

  عجب مردمی ؟!!! یعنی یکیتون متوجه نشدین که منبع این مطلب دیجی مگ نیست ؟!!!!!!!! PhoneArena دوربین این دو گوشی مقایسه کرده ، مردم احساسی برخورد میکنند ، مطلب کامل نخونده فورا میان از این حرفها می زنن ، از دست شما نمیشه مطلب ترجمه کرد !؟

 32. Avatar محمدرضا

  تنها برتری سامسونگ، تو عکس “کلیسا” بود که معلوم میشه هم سنسور و هم ((ویرایش نرم افزاری روی عکس)) برای عکاسی نور کم مناسبه. بقیه عکس هایی که دیدم نشان از برتری دوربین نبود بلکه نشان از شدت دستکاری های “مسخره” نرم افزاری بود!!! (و البته پیش بینی این قضاوت غیرحرفه ای را میکردم )
  ضمنا دید لنز سونی وسیع تر بود که برای موبایل مناسب تره

  1. Avatar Ali S

   دانشمند
   هیچ کس نمیاد گوشی رو تو تست مقایسه تنظیم دستی بکنه
   این قانونشه
   دیجیکالا ببخشید ولی باید ثبت کنی چون دارم میرم تو کما…

 33. Avatar یاســـــر

  به نظر میرسه کمی از روی تعصب هم قضاوت انجام شده

 34. Avatar میثم

  سلام
  این اصلا مقایسه نبود چون خطا توش زیاد داشت
  عکس اول:
  اصلا کاملا تابلوعه یه حاله زرد رنگ توی عکس اس سون است
  عکس دوم:
  رنگ اکسپریا ایکس طبیعی هست چیزی که واقعا هست
  رنگ های اس سون کاملا غیر طبیعی ولی عکسو جذاب تر میکنه
  خب اگر دوربنی این گوشی ماهیت یک چزیو عوض کنه به نظرم جالب نیست دضمن سونی اکسپریا ایکس در تنظیمات اوتوماتیک میتونه دمای رنگ رو تغییر بده با یک حرکت ساده حتی قشنگتر از اس سون میگرفت(غیر واقعی تر) ولی …
  عکس سوم:
  هردو عالی گرفتن
  عکس چهارم:
  گوشی اکسپریا ایکس تکون خورده ودر شرایطی که چند نفرم از خیابون رد میشدن عکس گرفته شده این گوشی لرزشگیر اپتیکال نداره و از لرزشگیر نمر افزاری استفاده میکنه که در حالت عادی باید روشنش کرد که با توجه به این تاری تابلوعه روشن نشده
  عکس پنجم:
  سامسونگ بسیار عالی عملکرده کلا سامسونگ توی شب خیلی خوب عکس میگیره
  عکس ششم:
  این عکسو کلا قبول ندارم چون عکس های زیادی کاملا مشابه گرفتم و دیدم عملکرد دوتاشونو ولی نمیدونم چرا اینجوریه
  توی عکس اول همه جا روشنه مگه گوشی دیوانست اینقدر صفحه و محیط رو روشن کنه؟:دی
  بیا هرجایی که خواستی میام همین سرایطو جور کن هرجوری که میخوای با گوشی عکس بگیر ببنی اصن اینجوری میشه:دی
  باز برای اس سون اینقدر نور کمه که انگار نیاز به فلش زدن داشته:)))
  درکل اگر مقایسه هست باید تخصصی باشه این صرفا یا با قصد گرفته شده یا طرف اصلا تو عمرش گوشی سونی ندیده بوده که عکس بگیره وگرنه همین سنسوری کهر وی اس سون هست سونی ساخته تازه اخرنی تکنولوژیشو نداده اخریش روی همین اکسپریا ایکسه:|

 35. Avatar حامد

  خیلی راحت برای خودتون بریدین و دوختین….

  رنگ های مصنوعی حسگر سامسونگ تمام عکس ها رو به معایبش مبتلا کرد….
  دوربین اکسپریا ایکس سونی هر چند ، برخلاف تبلیغات ، چنگی به دل نمی زنه ولی عادلانه تصمیم بگیریم؛ رنگ ها و ثبت وقایع خیلی به واقعیت نزدیک تر هستند.

  درود بر سونی که مثل همیشه یک گام جلوتر است و پیروز این میدان شد.

 36. Avatar Hamed SONY

  لطفا خودتون یه مقایسه بزارید عکس های سونی رو روی ۲۳ مگاپیکسلش تنظیم کنید
  تمام این عکس ها روی ۸ مگا پیکسل تنظیم شدن روی سونی و روی سامسونگ آخرین حد رزولیشن هستش !
  این مقایسه منصفانه نیست !

 37. Avatar احسان

  خیلی جالبه جاهایی که سامسونگ خراب کرده بود جفت گوشی ها نا امید کننده توصیف شده بودن در صورتی که تصاوری که با x گرفته شده چشم نواز تر بودن نسبت به s7(بجز در نور کم یا شب) خیلی ساده داره sony. کوبیده میشه در صورتی که بخشی از سنسور های s7 رو هم تولید میکنه یکم منطقی فکر کنیم آیا یک شرکت مثل سونی میاد یک دور بین بد تر روی پرچم دارش بزاره در صورتی که سنسور شرکت رقیبش رو هم تولید میکنه ! یکم منصفانه تر مقایسه کنید لطفا

 38. Avatar ج

  گوشی سونی رو روی ۸ مگا پیکسل تنظیم کردین و گوشی سامسونگ رو روی ۱۲ مگا پیکسل بعد مقایسه هم میکنید عکس ها رو با هم؟!
  ایول دارید

 39. Avatar parham

  این سایت کی میخواد دست از طرف داری سامسونگ برداره معلوم نیست .
  انصافا فقط تو شرایط نور مصنوعیs7 خوب گرفته بقیه موارد سونی xسرتر از s7 گرفته .متاسفم برات دیجی

 40. Avatar نیما

  مقایسه ی واقعی با زوم کردن روی عکس یا کراپ کردن عکس مشخص میشه. که سونی با وجود مگاپیکسل بالاتر واقعا ناامید کننده عمل میکنه.
  من یک اکسپریا زد ۵ برای یکی از اقوام خریدم و وقتی با نوت۵ برادرم مقایسه کردم اصلا قابل مقایسه نبود. تاحالا همچین چیزی ندیده بودم دوربین گوشی حتی نسبت به میانرده ها هم بد عمل میکرد وحتی شک کردم که ممکنه گوشی اصل نباشه چون از کمپانی بزرگی مثل سونی بعیده. ولی بعد دیدم که هم گوشی هم دوربین اصل هستند. امیدوارم مشکل نرم افزاری باشه و با آپدیت دستگاه مشکل برطرف بشه.

  1. Avatar حمید

   دوست گلم صحبتای شما دو حالت داره:
   یا دارید مغرضانه نظر میدید یا اینکه در استفاده از دوربین Z5 بی تجربه اید.
   دوربین این گوشی تو سایت معتبر Dxomark عنوان بهترین دوربین اسمارت فون در سال ۲۰۱۵ رو کسب کرد.

 41. Avatar صادق حسینیان

  یه نگاه به عکس هایی که با گوشی Xperia X گرفته شده بکنید!
  کاملا مشخصِ که در بعضی عکس ها دوربین در حال حرکتِ!
  کسی هم که با گوشی سامسونگ عکسارو گرفته نسبت به سونی جزئیات کمتری رو ثبت کرده من موندم که چطور شما میگید Xperia X جزئیات رو کمتر مشخص کرده!
  بر خلاف گفته ی شما در عکس اول Xperia X عکس بهتری رو گرفته و بازم نمیدونم چرا شما گفتید رنگ سرد بده!!! در حالی که اطرافیان من با اینکه طرفدار سونی نیستند عکسی که Xperia X گرفته رو بیشتر میپسندن!
  عکس دوم هم به نظر من عکسی که S7 گرفته بهتره!
  عکس سوم هم با نظر شما موافقم هر دو عملکرد خوبی دارند!
  و اما عکس چهارم همونطور که گفتم دوربین در حال حرکتِ و به خاطر همینه که جزئیات رو به خوبی نشون نمیده!
  عکس پنجم هم باز کمی دوربین حرکت داده شده اما اگر واقعا Xperia X چنین عکسی رو گرفته من عکس سامسونگ رو بیشتر میپسندم!
  عکس ششم هم که کلا نپسندیدم!
  من نتیجه گرفتم که این مقایسه فقط تبلیغ سامسونگ بود و بس!
  طبق معمول هم غلظت رنگی که دوربین سامسونگ داره خیلی بده!

 42. Avatar حسن علیزاده

  منم اگه گوشی s7 داشتم تبلیغش میکردم

 43. Avatar مهدی

  دوستمان درست میگویند بعدشم عکس های که برای مقایسه گرفته میشه باید یکسان و از یک فاصله وزاویه باشه نه که یکی بالا یکی پایین یا چپ و راست باشه

 44. Avatar لومیا

  به رنگ های مصنوعی که گوشی های سامسونگ میده میگینبهتر و برنده؟ اصلا مقایسه جالبی نبود از نظر من که طرفدار هیچکدوم نیستم و معتقدم لومیا ۹۵۰ اکس ال دوربین بهتری داره نسبت به این دو.

  1. Avatar Ali S

   ههههه لومیا کجاس اصلا برو ببین اصلا حسابش میکنن؟ رنگ مصنوعی هه کجای رنگش مصنوعیه، وقتی میگن رنگ های اس۷ دقیق تر و بهتره نظر شما رو دیگه نمیخواد این برتری

 45. Avatar فرشته

  عالی بود.خسته نباشید. سبک مطلب رو دوست داشتم. کاری هم به اسم و برند ندارم 🙂

 46. Avatar حمید

  دوست عزیز به این مطلب نمیگن مقایسه،میگن تبلیغ سامسونگ!

  1. Avatar هومن

   دوست عزیز فکر میکنم تصاویر گویای همه چیز بود و هر انسان منصفی رای بر پیروزی s7 میداد حالا شما فکر کنید این تبلیغ سامسونگه .. ..واقعا از این همه حمله به سامسونگ در عجبم

   1. Avatar Yas

    آره واقعاً تصاویر گویای همه چیز بود خخخخخخ ولی اینو دیگه همه ی اونای که موبایل باز هستند میدوند گوشیهای سونی روی تنظیمات اتوماتیک اصلاً خوب نیستند اوج قدرتشون روی تنظیمات دستیه من نمیگم دوربین سامسونگ S7 بده ولی این نقدوبرسی خیلی بد بود چون سامسونگ با تنظیم اتوماتیک با تمام قدرتش اومده سونی با نصف قدرتش هم نبوده بنده یادم میاد همون اوایل که گوشی htc 10 اومده بود یه نقدوبرسی با S7 و htc 10 انجام دادید کاملاً یادمه htc 10 رو نابود کردید چند روز بعدش یه نقدوبرسی دیگه گذاشتید بین سه گوشیه LG g5 و htc 10 و Samsung S7 بخدا یادمه چنان تو اون نقدوبرسی S7 کم آورده بود که بعدش که پیامارو نگاه میکردم طرفدارای سامسونگ داشت گریشون میگرفت و تو اون نقدوبرسی S7 آخر شود htc 10 دوم حالا نمیدونم به اون مقاله اولیه باید توجه کرد از دیجیکالا یا به دومی خخخخخخخخ

   2. Avatar Ali S

    تو اون مقایسه کجا گفته شده بود دوربین اس۷ از htc 10 پایینتره؟؟ کجا دقیقا؟
    اتفاقا حواستون نیست،اون موقع این اچ تی سی بود که با نویز بالاش نابود شد نه اس۷.
    این مقایسه هم کاملا درسته و هردو گوشی در شرایط یکسان مورد مقایسه قرار گرفتن.
    حالا شما حرص نخور دوربین سامسونگ برنده شده دیگه

   3. Avatar الوند

    منم از این همه حمله به سونی در عجبم!!

  2. Avatar وحید

   کااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااملا موافقم…
   چرا وا…

  3. Avatar Cyanogen

   تو سایت xperian.ir هم برید بخونید تمام کاربرا گفتم اس٧ دوربین بهتری داره … دیگه تو اون سایت که شما نمیتونی بهانه ای بیاری …بعدشم وقتی ملت ما سامسونگ بیشتر میخرن دیجیکالا هم بیشتر تبلیغ میکنه دیوانه ک نشدن بیان تبلیغ یک برندی را بکنن که طرفداراش کمترن

   1. Avatar حامد

    میشه بگی کجای این سایت همچین نظری دادن؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   2. Avatar رضا

    من با اینکه شدیدا طرفدار سامسونگم از نوت ۳ تا الان نوت ۵ داشتم و دارم ولی نمیگم عکسای سامسونگ بده ولی رزولیشن عکسای سونی رو ۸ مگاپیکسله چون باید کوشیهای سونی رو با حالت دستی با حداکثر رزولیشن عکس بگیری هروقت با رزولیشن ۲۳ عکس گذاشتن بد بود منم بدون شک میگم اس ۷ بهتره ولی این مقایسه غیرمنصفانه و معلومه توسط فردی ناوارد انجام شده

  4. Avatar parham

   احسنت دمت گرم

  5. Avatar حامد

   واقعا باحال بود… در نور طبیعی و روز روشن(تصاویر ۱ و ۳) که رزولوشن سونی باید ۲۳ باشه با توجیه اینکه اتوماتیک ۸ است گذاشتن روی ۸ مگا پیکسل و با رزولوشن ۱۲ مگا پیکسل سامی مقایسه میکنند و میگن سونی برتری نداره… به این میگن توجیهات سونی کوب… در ضمن در تصاویر با نور کم باید رزولوشن روی ۸ باشه و ISO را روی مقادیر یکسان با سامی بگذارید تا ببینید کدوم بهتره. که البته سونی هیچ کاستی نداره. در تاریکی مطلق هم باید روی اتوماتیک گذاشت تا سونی روی حداکثر توان ISO بتونه نشون بده چقدر در این شرایط هم عالی تصویر میگیره، سامی را هم روی حداکثر ISO ممکنش قرار بدند. با این تفاسیر خیلی راحت در مجموع سونی بهتر از رقیبش ظاهر میشه و قدرت خودش را نشون میده و نه این شرایط ساختگی و تبلیغاتی….

 47. Avatar آرش

  واقعا مسخره بود مقایستون
  از هر نظر جانب دارانه و غیره بی طرف
  باشه سامسونگ خوبه
  خخخخخخخ

  1. Avatar Ali S

   دوست متعصب من
   دروغ که نمیگه عکساش هست برو نگاه کن

 48. Avatar محمد

  البته تجربه ای که من در چند سال استفاده از گوشی های سونی دارم اینه که اگر تنظیمات به صورت دستی و به نحو احسن انجام بشه، در بیشتر موارد عکس های خیلی بهتری نسبت به حات اتومات می گیره.

  1. Avatar حامد

   یک ویدیو الان تو یوتیوب دیدم که واقعا مشخص شد برام که PhoneArena که این مطلب ترجمه یکی از مقالات اون هست، کاملا به نفع سامسونگ داره تبلیغ میکنه… در این ویدیو مقایسه Xperia X Perfromance و گلکسی S7 از تمام جنبه ها بود که تقریبا سونی بسیار بهتر از سامی ظاهر شد و بدون شک سامی حرف چندانی برای گفتن نداره… بخصوص دوربین و فیلمبرداری … توصیه میکنم حتما ببینید.

   1. Avatar Ali Reza

    دقیقا

   2. Avatar Ali S

    پروفسور
    دوربین xperia x و xperformance یکی هستن.

 49. Avatar علیرضا

  با سلام

  لطفا بررسی دو دوربین سامسونگ S7 با ال جی G5 را انجام داده و منتشر کنید.
  تشکر