موسسه تحقیقات تویوتا یک ماشین خودران جدید ساخت

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

موسسه تحقیقاتی تویوتا که به اختصار TRI نام دارد، اولین ماشین خودران تویوتا را هفته‌ی پیش به نمایش گذاشت. این خودرو که در حقیقت یک لکسوس LS 600hl است، می‌تواند با کمک رادار، LIDAR و دوربین بدون اتکای زیاد به نقشه‌های دقیق به رانندگی خودکار ادامه دهد.

موسسه تحقیقات تویوتا دو مسیر را در ساخت ماشین‌های خودران پیش گرفته است. یکی با نام پروژه‌ی «شوفر» ( Chauffeur) و دیگری با نام «گاردین» (Guardian) شناخته می‌شود.

در پروژه‌ی شوفر، هدف این است که ماشین‌های خودران سطح ۴ و ۵ ساخته شوند. ماشین‌های خودران سطح ۴ به مناطق جغرافیایی مشخص مثل شهرها و جاده‌های بین شهری محدود هستند. ولی ماشین‌های خودران سطح ۵ می‌توانند هرکجا که باشند راه خود را پیدا کنند.

در پروژه‌ی گاردین روی سامانه‌های کمک به راننده کار می‌شود. سامانه‌ای که بر محیط اطراف خودرو نظارت و اگر خطری متوجه خودرو بود راننده را متوجه می‌کند. بعلاوه در صورت لزوم می‌تواند به صورت خودمختار از تصادف جلوگیری کند.

به باور تویوتا، پروژه‌ی گاردین زودتر از پروژه‌ی شوفر به نتیجه می‌رسد. امروزه در خودروهای زیادی شاهد فناوری مشابه گاردین مثل ترمز اضطراری خودکار (Automatic Emergency Braking) هستیم.

این خودرو بخشی از سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری است که اواخر سال ۲۰۱۵ در موسسه تحقیقاتی تویوتا انجام شد. یک سرمایه‌گذاری با هدف توسعه‌ی فناوری‌های هوش مصنوعی برای ماشین‌های خودران و ربات‌های خانگی.

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه